Десять природних чудес України, які треба обов’язково побачити (фото)

 

 

В Україні є місця, які вражають своєю красою та унікальністю навіть досвідченого мандрівника.

Дослідити найдовшу в світі гіпсову печеру, вирушити на сафарі або побувати у пустелі – все це можна зробити в Україні. Пропонуємо дізнатися про десять природних чудес нашої країни, які варто побачити кожному туристу.

Тунель кохання

Казковий тунель є ботанічним феноменом, створеним заростями дерев і кущів, які сплелися між собою над кілометровим відрізком залізниці, що з’єднує селища Клевань і Оржів на Волині. По дорозі тричі на добу курсує потяг, який ламає зростаючі гілки дерев, зберігаючи арочну форму тунелю. За легендою, якщо закохана пара пройде крізь тунель, загадавши бажання, воно обов’язково збудеться. Унікальний пам’ятник природи надихнув японського режисера Акійоші Імазакі зняти у 2014 році романтичну драму Клевань: Тунель кохання.

Де: Рівненська область, Рівненський район, село Клевань.

Водоспад Шипіт

Один з найкрасивіших водоспадів України розташований біля підніжжя гори Гемба в глибокій ущелині річки Пилипець. Струмені води спадають мальовничими каскадами із 14-метрової висоти. Водоспад є місцем паломництва туристів з усього світу. Щорічно з 1993 року недалеко від водоспаду проходить неформальний фестиваль, який збирає хіпі та представників інших субкультур і завершується святом Івана Купала. Події, що відбуваються на Шипоті, описав у своїй книзі “
Трохи пітьми” письменник Любко Дереш.

Де: Закарпатська область, Міжгірський район, село Пилипець.

Озеро Світязь

Світязь – найбільше і найглибше озеро України природного походження, яке входить до групи Шацьких озер. Вода в ньому настільки прозора, що можна побачити дно навіть при 8-метровій глибині. Крім того, вона ще й цілюща: в її складі є срібло, гліцерин і йод. Дівчата відзначають, що після купання шкіра стає гладкою та еластичною. Береги озера відмінно підходять для літнього відпочинку.

Де: Волинська область, Шацький район, селище Шацьк.

Озеро Синевир

фото: Наталья Вишневецкая
 

Озеро Синевир знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря і є найбільшим озером українських Карпат. За легендою воно утворилося зі сліз графської доньки Синь на тому місці, де за наказом батька було вбито камінною глибою її коханого, простого пастуха Вира. У народі озеро називають “Морське око” – за схожий на зіницю маленький острів прямо посередині яскраво-синьої гладі.

Де: Закарпатська область, Міжгірський район, село Синевирська Поляна.

Долина нарцисів

Унікальне місце є частиною Карпатського біосферного заповідника, який внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Щороку навесні сюди приїжджають десятки тисяч туристів з усього світу, щоб помилуватися казковим пейзажем: цвітінням нарцисових полів, загальна площа яких становить 170 гектарів.

Де: Закарпатська область, Хустський район, 4 кілометри від міста Хуст, урочище Кіреші.

Олешківські піски

Дивно, але факт: в Україні є своя пустеля – Олешківські піски, які простягаються на 150 кілометри і вважаються найбільшим піщаним масивом Європи. Раніше тут були луки, але в 18-19 століттях сюди почали масово завозити овець, які знищили всю рослинність, а вітрова ерозія та безцільна вирубка лісу довершили справу. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів. Як і в будь-який пустелі, тут є бархани висотою до 40 метрів і оазиси, а також трапляються справжні піщані бурі. А ще на глибині 300-400 метрів знаходиться прісне підземне озеро з дуже смачною водою.

Де: 30 кілометрів на схід від міста Херсон.

Дністровський каньйон

Травневий ранок на Дністрі

Каньйон утворений річкою Дністер і займає територію відразу чотирьох українських областей. Його загальна довжина становить близько 250 кілометрів. Каньйон являє собою долину, стрімкі схили якої досягають 250 метрів над водою. У деяких місцях скелі нагадують швейцарський сир – через численні гроти і печери. На території каньйону розташовано близько 100 пам’яток живої і неживої природи світового значення.

Де: Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області.

Оптимістична печера

Оптимістична печера занесена в книгу рекордів Гіннеса як найдовша у світі гіпсова печера. Більше 240 кілометрів підземних ходів створюють величезний лабіринт. Печера була відкрита в 1966 році і до цих пір до кінця не звідана. Температура повітря тут протягом року постійна – від +9,5 до +10,5 градусів. Відвідування туристами можливе тільки у супроводі інструктора. Тут є спелеомузей і галерея підземного ліплення.

Де: Тернопільська область, Борщівський район, село Королівка.

Кам’яне село (Камінне Село)

фото location4film.com.ua

Кам’яне село, яке вважається одним із найзагадковіших місць України, являє собою скупчення величезних валунів, розкиданих на кількох гектарах лісу. Вчені вважають, що валуни приніс льодовик, який рухався з півночі.

Але є і більш цікава версія. За легендою тут було звичайне село, куди одного разу прийшов старець. Він заходив у двір то до одного місцевого жителя, то до іншого і просив трохи хліба і води, але все його проганяли. Тоді Бог, який насправді переховувався під личиною старця, розгнівався і перетворив все село на камені. Розташування каменів дійсно нагадує вулиці: тут є свої “будинки”, “церква”, “школа”. Туристи обов’язково відвідують камінь зі “слідами Бога”, який, за повір’ям, дає здоров’я і виконує бажання.

Де: Житомирська область, Олевський район, село Рудня-Замисловицька.

Асканія-Нова

Біосферний заповідник Асканія Нова

Унікальність біосферного заповідника Асканія-Нова у тому, що це єдина в Європі ділянка степу, якого ніколи не торкався плуг. Його загальна площа становить 11 тисяч гектарів. Крім традиційних мешканців степів, заповідник населяють тварини, завезені практично з усіх континентів: африканські зебри, антилопи, страуси, коні Пржевальського, туркменські кулани, бізони. Для бажаючих організовуються сафарі-тури. Також тут збереглися стародавні кургани і кам’яні скіфські баби.

Де: Херсонська область, Чаплинський район, селище Асканія-Нова.

Джерело: vsviti.com.ua


04.10.2017 4111 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1285
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3508
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1309
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1294

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1611

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

566
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1475
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

526
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502