Держпідтримка під час карантину: пенсії, податкові пільги, комуналка, оренда (ІНФОГРАФІКА)

Більшість країн запроваджують заходи з підтримки громадян і бізнесу на час пандемії, та Україна – не виняток. Верховна рада ухвалила низку законопроєктів щодо тимчасового полегшення податкового та іншого навантаження на бізнес.

Уряд пообіцяв доплати пенсіонерам з маленькими пенсіями та індексацію, а також гарантував виплату субсидій, скасування пені та штрафів за багатьма виплатами на час карантину. «Слово і діло» пропонує подивитись, як держава намагається полегшити життя українцям під час карантину, інформує Фіртка.

Виплати пенсіонерам

Люди старшого віку входять до групи ризику під час пандемії нового коронавірусу, тому важливо, щоб вони не виходили з дому, дотримуючись карантину. У Мінфіні повідомили, що понад 10 млн пенсіонерів, в яких пенсія не досягає 5 тисяч гривень, з квітня отримають одноразову виплату в розмірі тисячі гривень. Також виплату отримають понад 400 тисяч отримувачів соцдопомоги (замість пенсії).

З травня планується провести індексацію трудових пенсій на 11%. В уряді обіцяють, що після індексації гарантоване підвищення отримають 7 млн пенсіонерів. Також із травня мають встановити доплату до пенсії 1,5 млн пенсіонерам, яким виповнилося 80 і більше років. Планується, що це буде щомісячна надбавка до пенсії в розмірі 500 грн.

Підтримка медпрацівників

Як тимчасові заходи під час карантину уряд планує встановити додаткові доплати медичним та іншим працівникам, які займаються боротьбою з коронавірусом. Надбавки можуть сягати до 300% до встановлених законодавством доплат.

Верховна рада ухвалила низку «антикризових» законопроєктів, серед яких і спрямовані на боротьбу із поширенням коронавірусу. Зокрема, для безперебійного постачання необхідних медикаментів пропонують звільнити від ПДВ обіг профільних ліків та медзасобів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.

Виробники дезінфекторів тимчасово можуть не реєструвати продукцію в МОЗ, щоб всі охочі могли швидко почати їх виробництво, як це зробили у Франції парфумерні заводи.

Пільги для бізнесу

Парламент звільнив на період карантину від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) усіх фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Відповідним законопроєктом депутати постановили звільнити бізнес від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства. Зокрема, тимчасово скасовано штрафи й пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності з ЄСВ. Парламентарі скасували податок на комерційну нерухомість і землю. Норма не буде стосуватися порушень у сплаті ПДВ, акцизів і ренти.

Запроваджено тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження розпочатих.

Продовжено термін подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року (термін подання річної декларації закінчується 30 квітня).

На 3 місяці відтермінували обов'язкове запровадження РРО для всіх категорій «спрощенців».

Субсидії та комунальні платежі

Для людей, які в період карантину залишаться без роботи, планують спростити порядок оформлення у службі зайнятості та порядок надання субсидій.

Під час карантину не будуть нараховуватись штрафні санкції на заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг. Не буде припинена жодна комунальна послуга. Це робиться для того, щоб пенсіонери, які в категорії ризику, максимально перебували вдома. Але рано чи пізно заплатити за комуналку все одно доведеться.

читайте також: Як виплачуватимуть житлові субсидії у квітні

Також в уряді не виключають запровадження додаткової компенсації витрат для 3 млн домогосподарств (які отримують субсидію) на оплату окремих компослуг у період карантину. Для цього треба збільшити вдвічі соціальні нормативи на користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою. Тоді кожна сім'я, яка має субсидію, отримає додаткову компенсацію за ці витрати (близько 300 грн).

Робота банків

Банкам під час карантину заборонили нараховувати та стягувати неустойки, штрафи, пеню або інші обов’язкові платежі за невчасні платежі за споживчими кредитами.

Також банкам не можна підвищувати відсоткову ставку за споживчими кредитами. Клієнти банків у період карантину можуть взяти паузу і не платити за іпотечними кредитами. При цьому банки не мають права в таких випадках стягувати з них заставу.

Під час карантину законодавство і НБУ забороняють банкам нараховувати будь-які штрафи та пеню за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

НБУ рекомендував як клієнтам, так і банкам взаємодіяти переважно онлайн, щоб не наражати одне одного на ризик зараження коронавірусом.

Деякі банки продовжили дію карток, термін яких вже збігає: щоб клієнти не мали потреби приходити по нову картку під час карантину. Зокрема, ПриватБанк продовжив всі картки, які мали припинити роботу в березні, ще на 90 днів.

Декому можна не платити за оренду нерухомості

Верховна Рада звільнила від орендної плати наймачів, які не могли використати орендоване майно через обставини, за які вони не відповідають. Відповідні зміни внесені до Цивільного кодексу законом, який ухвалила Рада (№3275).

Але таке послаблення не стосується тих, хто винаймає квартиру чи інше житло, або орендує нежитлову нерухомість для бізнесу, який продовжив працювати в умовах карантину (аптеки, продуктові магазини, онлайн-магазини, що орендують склади).


01.04.2020 2292
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

558
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1738 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6867 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11322 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

236
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

809
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

670
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

631
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4405
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

253
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734