Дерев’янко закликав не допустити відновлення торгівлі "на крові" під виглядом переміщення товарів (відео)

 
на правах реклами
 
В законопроекті 7163 про тимчасово окуповані території повинна йти мова не лише про Донбас, але й про Крим. Крім того, законопроект повинен виключати відновлення торгівлі "на крові" під виглядом переміщення товарів та передбачати деокупацію замість "реінтеграції".
 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко на брифінгу в парламенті, інформує прес-служба партії.

 

Він зазначив, що у вівторок Верховна Рада розглядає законопроект 7163 про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях.

 

"Нам дуже важливо на рівні закону зафіксувати стратегію повернення окупованих Росією українських територій. Особливо важливо в цьому законі  показати прагнення і наміри України — відновити і захистити права українців які перебувають на тимчасово окупованих територіях", — переконаний нардеп.

 

Дерев"янко повідомив, що особисто вніс декілька важливих поправок до цього законопроекту, які поки що на жаль не були враховані:

 

1.  Зокрема депутат запропонував замінити у всьому тексті законопроекту слова "тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях" словами "тимчасово окуповані  Російською Федерацією території України".

 

"Я переконаний, що Україна повинна говорити відкрито, що сьогодні ми маємо військову агресію з боку Росії", — заявив політик.

 

2.  Також Дерев"янко запропонував назву проекту викласти у такій редакції "Про особливості державної політики із забезпечення  державного суверенітету України над тимчасово окупованими  Російською Федерацією територіями України".

 

"Ми повинні говорити, що це не просто реінтеграція, а це є деокупація українських земель. Ми повинні спочатку звільнити ці території, і після цього інтегрувати ці території у склад України, яка сьогодні є цілісною країною, включаючи і Крим, і місто Севастопіль, а також всі території Донецької і Луганської областей, які тимчасово окуповані", — підкреслив один з лідерів РНС.

 

За його словами, саме парадигму розділення Криму і Донбасу сьогодні нав"язує українцям агресор.

 

"Ми не повинні тут розділяти окремо Крим, окремо Севастопіль, окремо Донецьку і Луганську область. Саме цю парадигму нав"язує нам Кремль, нав"язує нам Путін, щоб ми говорили окремо про Крим, а окремо про Донецьку і Луганську область", — заявив нардеп.

 

3.  Ще одна поправка, яку запропонував нардеп — це виключення будь-якої згадки про так звані "Мінський процес" та Мінські угоди.

 

"Ми не маємо права ці договорняки робити частиною нашого національного законодавства. І тим паче в односторонньому порядку", — закликав депутат.

 

На його переконання, необхідно в законі апелювати до  Резолюцій Ради Безпеки ООН, прийнятих у зв"язку з  збройною агресією Росії проти України на тимчасово окупованих територіях України.

 

4.  Також, принциповим моментом, на переконання Юрія Дерев"янка, є недопущення завуальованого права Президента одноосібно визначати порядок в'їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях та виїзду осіб, переміщення товарів з них, режим уздовж лінії розмежування.

 

"Це дозволить Президенту відновити "торгівлю на крові" з окупантами. А це позначатиме, що Росія отримає можливості через своїх сателітів, прихильників в Європі, говорити про пом"якшення санкцій і скасування санкцій. Це неприпустимо", — вважає депутат.

 

За його словами, мета санкцій — ослаблювати економічно агресора, фінансово, а масштабне "переміщення товарів" в порядку, визначеному Кабміном — це відновлення торгівлі, це посилення агресора, його збройних сил, бойовиків, яких він фінансує.

 

Дерев"янко додав, що мова може йти виключно про переміщення гуманітарних товарів, а не широку торгівлю на крові.

 

"Україна має використовувати всі засоби, які наближують нашу перемогу. Чітка стратегія перемоги для України — єдиний наш шанс перемогти та здобути мир", — підсумував Дерев"янко.

 

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада протягом цілого дня розглядає у другому читанні закон про реінтеграцію окупованих територій, до якого депутати подали 673 поправки.

 


17.01.2018 623 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1846
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1801
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1788
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5297 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2092 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1461

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

635

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

721

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

915

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

949
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1685
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3615
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10192
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26067
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10116 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7661
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

847
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1351
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

326
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1213
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

811
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1026