Дерев'янко: Вибори до Верховної Ради відбудуться в другій половині липня за старими правилами (відео)

Нові вибори до Верховної Ради України мають відбутися в другій половині липня, ймовірно 14 липня, за старим виборчим законодавством.

Про це заявив лідер партії «ВОЛЯ», народний депутат Юрій Дерев’янко після інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, який заявив про розпуск парламенту.

«Нові вибори до Верховної Ради відбудуться 14 липня. Тому що, указ президента має бути сьогодні. Це означає, що за Конституцією, не більше 60 днів (на неділю) мають бути призначені нові вибори», - пояснив нардеп.

Дерев’янко зазначив, що вибори відбудуться за старою виборчою системою, яка є змішаною та передбачає мажоритарку.

«Це, звісно, погано. Але це рішення Президента Зеленського. Ми чули з трибуни ВРУ, що Верховна Рада має ухвалити за 2 місяці начебто закон про вибори і закон про скасування недоторканності. Зеленський чудово розуміє, що після указу Президента ЦВК на наступний день призначає початок виборів. Виборчий процес стартує і не можна міняти виборчий закон», - підкреслив Дерев’янко.

«Та сама історія стосовно скасування депутатської недоторканності. Вірогідність, що вона буде скасована, дорівнює нулю. Тому що більшість з БПП, Народного фронту і інших партій, які «пролітають» на виборах і підуть на вибори по мажоритарці, не хочуть скасовувати ніяку недоторканність. Тим більше, багатьом з них ще доведеться відповідати за те, що вони робили з Яценюком, з Гройсманом, і з Порошенком разом», - зазначив політик.

Дерев’янко вважає, що Верховну Раду якнайшвидше треба перезавантажувати.

«Ми це вітаємо. Зеленський добре зрозумів, що ніяку «кашу» з цією Радою не зварить», - зауважив він.

Дерев’янко повідомив, що якби ВРУ вступила в голосування Виборчого кодексу в другому читанні, то цей процес би затягнувся на місяці. Тому що в цьому законопроекті 4 тисячі поправок.

«А це означає, що вони б свідомо затягнули цей процес, щоб пройти критичну дату 14 червня, до якої можна розпустити Верховну Раду», - сказав депутат.

Коментуючи промову Зеленського під час інавгурації, Дерев’янко зазначив, що почув багато позитивних тез.

«Він хоче, щоб українці не плакали, а посміхались наступні 5 років, щоб чиновники не вішали його портрет в кабінетах, щоб йшли зі свої посад в костюмах 54 розміру, які «розпухають від голоду», щоб українці могли разом з ним зробити неймовірне», - підкреслив Дерев’янко.

Він зауважив, що більшість українців вже не вірять в те, що влада може перестати красти в районах, в областях, в столиці, в містах.

«Зеленський хоче амбітно зробити те, що більшість людей уже вважають неможливим. Біля президента є темні і світлі сили. 73% громадян, які голосували за Зеленського, вони точно на світлій стороні. Треба підсилювати і допомагати новому президенту людьми, командами, фахівцями, щоб всі українці посміхались наступні 5 років, а не плакали», - закликав Юрій Дерев’янко.

Нагадаємо 20 травня Володимир Зеленський склав присягу президента України і офіційно приступив до виконання обов’язків. У своїй промові він заявив, що розпускає Верховну Раду.


20.05.2019 897 1
Коментарі (1)

Igor 2019.05.20, 21:31

Потрібен новий виборчий закон до Верховної Ради - по два депутата від кожної  області,включаючи  два зарезервовані місця для Кримської області- і ніяких більше  чотри сотні дармоїдів на шиї українського народу.

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

908
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2373
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2045
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2073
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6296 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2363 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

231

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1054

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1033

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1304
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

162
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

518
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1980
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26415
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

467
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10385 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7923
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

470
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

324
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

476
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

547
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1496