Дерев’янко у Львові запропонував шляхи вирішення проблеми розмитнення «євроблях» (фото+відео)

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ, кандидат в Президенти, народний депутат Юрій Дерев’янко у Львові зустрівся з власниками автомобілів на іноземній реєстрації, які обурені новими законами про розмитнення машин та шукають шляхи вирішення проблеми, яку створила влада. 

Про це Фіртку повідомила прес-служба нардепа.

Дерев’янко заявив, що ухвалення законів про розмитнення автомобілів не вирішило проблему, а ще більше її посилило.

«Ухвалені закони щодо авто на єврономерах - це «кидок», не вирішення проблеми, а її створення. Влада свідомо її створила», - сказав він.

Політик запропонував свій варіант вирішення складної ситуації.

«Моя позиція, як людини, яка глибоко занурилась в бюджет, кількість авто, ефект від акцизів, активності людей тощо - вважаю в Україні має бути пріоритет для електромобілів - 0% акциз і 0% мито. Інші авто - 10% за розмитнення, не важливо, як цей податок буде називатись. Авто це давно не розкіш, а засіб для економічної активності, так має бути і в нас», - заявив Юрій Дерев’янко.

Він додав, що сам Президент, який на цьому заробляє, разом з Васадзе, Святашем, протягнули 0% ставку для виробника на кузова.

«Вважаю, що можливо на перехідний період прибрати коефіцієнт віку або акциз взагалі. Тоді від вартості авто будуть приблизно 37-40% податки за розмитнення (ПДВ, пенсійний фонд і т.д). Такий варіант при цій владі міг би пройти», - зазначив політик.

Дерев’янко також повідомив, що зареєстрував законопроект № 9352, який на 3 місяці призупиняє дію двох законів щодо розмитнення автомобілів.

«Нормальний повноцінний закон прийняти не вистачить часу - бо цього року буде один сесійний тиждень і ще один - в січні. Моя ідея - призупинити, мати час, зареєструвати паралельно позицію по 10% або до 40%», - пояснив Дерев’янко.

Він підкреслив, що зараз по всій країні відбуваються стихійні акції, але немає єдиної позиції, люди розпорошені, і це проблема. «Коли доноситься єдина вимога до влади, то зрозуміло, що люди конкретно хочуть, потрібно дійти ясності у вимогах», - закликав політик.

Активіст РНС Андрій Романчак запропонував знайти спільне рішення щодо єдиних вимог.

«Хлопці почали виходити на кордон, потрібно щось робити. Виникає питання що робити далі. Аби якось вплинути, ми маємо знайти спільну думку, хочемо сьогодні на зустрічі напрацювати це бачення», - закликав він.

Активіст Іван розповів ситуацію, яка склалась з розмитненням.

«На Городку (пункт на Львівщині де проводять розмитнення – ред..) ситуація така: сформовані певні структури, які діють в інтересах працівників митниць, вони озвучують якісь суми, які невідомо куди йдуть. Якщо по авто вартість брокера 200-300 доларів, то система ризику спрацьовує, де вартість брокера на ідентичні авто 500-600 доларів - система ризику не спрацьовує. Є ще 8500 добровільного внеску, стандартизація 4500, ще оцінюючому експерту, ще за стоянку. Крім податків виходить ще додатково біля 1200 доларів плати», - власник авто.

Львів’яни обурилась тим, що на державній установі митниці відправляють в приватну структуру до брокера.

«Якщо ви брокеру платите 400 доларів зверху - від ці кошти розносить в інші структури. Але це не питання тільки в розмитненні авто, це питання системи і налагоджених схем на всіх рівнях. Саме тому я виступаю за те аби кардинально її поміняти, переставити ніг на голову», - сказав Юрій Дерев’янко.

Інший мешканець заявив, що людей поставили в глухий кут, машини мають працювати в Україні, возити дітей в садок. Він висловив ідею подати звернення до Конституційного суду.

«Ми підготували звернення до Конституційного суду, з наступного тижня будемо збирати підписи через те, що закони приймались з порушеннями, кнопкодавством. Але це довга процедура, на цей час дія закону не припиняється», - заявив він.

Активісти висловили готовність долучатись до підготовки нового законопроекту щодо розмитнення авто, більшість з них виступили за ставку 10% за розмитнення. Вони домовились з Юрієм Дерев’янком спільно його напрацювати і додати авторство організацій, які долучились.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроекти про розмитнення автомобілів в Україні № 8487 і № 8488. Перший закон встановлює ставки розмитнення автомобілів, зокрема на європейській реєстрації, а другий передбачає штрафи і конфіскацію автівок в разі нерозмитнення «євроблях».

Юрій Дерев’янко зареєстрував законопроект №9352, який має призупинити дію чинних двох законів на 90 днів, щоб за цей час знайти компромісне рішення.


Читайте також:

На Прикарпатті вже розмитнили понад півтисячі "євроблях"

В Україні розмитнили перший автомобіль на єврономерах

Порошенко підписав закони про "євробляхи" – просить не протестувати

Олександр Шевченко про легалізацію «євроблях»: Влада хоче черговий раз обдурити людей

Рада легалізувала "євробляхи"

Олександр Шевченко: Влада не збирається вирішувати проблему «євроблях»

«Битва програна, однак війна триває». Власники "євроблях" мітингують під Івано-Франківською ОДА (фоторепортаж)


14.12.2018 1367
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2570
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6612 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644