Дерев’янко: Ми ще маємо шанс зробити розмитнення автомобілів доступним

Верховна Рада повинна підтримати постанову, яка скасує голосування за закон про розмитнення автомобілів, повернутись до повторного другого читання та скасувати коефіцієнт віку автомобіля при розрахунку формули вартості розмитнення. 

Про це заявив один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко на брифінгу в Верховній Раді.

Він нагадав, що минулого пленарного тижня парламент ухвалив два закони №8487 та 8488. Перший закон встановлює величезні ставки розмитнення автомобілів, а другий – жорсткі правила, величезні штрафи і конфіскацію автомобілів.

«Мова йде не лише про автомобілі з європейськими номерами, якими користуються люди. Мова йде про загальні правила розмитнення для будь-якого українця, для будь-якого автомобіліста загалом», - підкреслив нардеп.

Він нагадав, що українцям обіцяли прийнятне та доступне розмитнення, але такого не сталось.

«Хоча для нових автомобілів, які можуть собі купити деякі депутати ВРУ, чи усі члени уряду, дійсно, ставка акцизу зменшилась. Але не для тих автомобілів, які сьогодні є доступними для сотень тисяч чи мільйонів українців, які купують автомобілі 8-10-12 років європейського виробництва у середньому ціновому діапазоні від 2 до 4 тисяч євро», - підкреслив Юрій Дерев’янко.

Він додав, що ці закони голосувались через кнопкодавство.

«Це є порушення Регламенту і підстава, щоб ці закони скасувати. Тому я зареєстрував постанови (№ 8487-П та 8488-П) про скасування рішень Верховної Ради щодо ухвалення цих законів», - повідомив нардеп.

«Ми маємо шанс вирішити питання розмитнення автомобілів і зробити його доступним для більшості українців. На мій погляд, це мало би бути в межах 40% від вартості автомобіля, як тимчасовий захід. Якщо запитати в більшості людей, які знаходяться під Верховною Радою, у людей, які вийшли на центральні площі своїх обласних центрів чи перекрили різні магістралі України, яку максимально помірку ставку вони готові платити, вони скажуть, що це в межах 40 відсотків від вартості автомобілів», - сказав політик.

Він додав, що депутати можуть скасувати ці закони і повернути на повторне друге читання закон 8487. «І прийняти одну правку, яка може бути компромісна – у формулі коефіцієнт віку автомобіля має бути одиниця. Це означає, що ми отримаємо середню вартість розмитнення 40% від вартості автомобіля, яка може бути прийнятна на цей перехідний період», - вважає депутат.

Він додав, що згідно з ухваленим законом, ставка розмитнення для нових автомобілів становитиме менше 35%, і понад 70%, 120%, а іноді й понад 150% - для автомобілів, які сьогодні доступні людям.

Дерев’янко висловив впевненість, наступного року українцям вдасться перезавантажити владу.

«Тоді ми зможемо впровадити ставки, які діють в Європейських країнах - нульову ставку на електрокари і 10% на всі інші автомобілі», - сказав Дерев’янко.

Нагадаємо, 20 листопада в більшості міст і областей проходила Всеукраїнська масштабна акція протесту автомобілістів, які вийшли на протест у зв’язку з прийняттям на минулому сесійному тижні двох законопроектів(№8487 та 8488).


21.11.2018 727
Коментарі ()

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

372
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2913
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4827
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1260
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1467
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1825

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

248

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

530

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1322

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1422
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2025 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1951
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

27051 1
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

419
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8091
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3411
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1679
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

203
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

413
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

577 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

763
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

815