Дерев'янко: НАБУ вибірково реагує на заяви про злочини

 

/data/blog/99111/d9299fdaf9f5f2751e727829c44575a1.jpg?1455120106

 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повинні притягти до відповідальності винних у несвоєчасному внесенні відомостей про корупцію стосовно кіотських коштів до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

Відповідне рішення ухвалив підкомітет з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету з питань запобігання і протидії корупції під керівництвом Юрія Дерев"янка, повідомила прес-служба нардепа.

 

"У нас немає до кінця розуміння, чому така вибірковість стосовно реакції на заяви і повідомлення про злочин. Я так розумію, що всі дії, які почали здійснюватись НАБУ були більше реакцією на так званий крок Уряду щодо розслідування внутрішнього і щодо галасу, що щось відбувається і щось крадуть", — підкреслив Дерев"янко.

 

"Нас дуже дивує, чому ми сьогодні не маємо чіткого виконання закону, а саме внесення в ЄРДР відомостей, які свідчать про злочин, замість того, щоб довільно трактувати це: вносити, не вносити, перевіряти, моніторити, чи здійснювати якісь дії, які взагалі законом не передбачені", — додав депутат.

 

Він підкреслив, що звернувся до НАБУ із заявою стосовно спроби вкрасти кіотські кошти ще 29 грудня 2015 року, однак ці відомості не були внесені в ЄРДР протягом 24 годин, як це передбачено законом. Разом з тим, після відповідних заяв Уряду почалось розслідування. 

 

"Я отримав інформацію про те, як трактують статтю 214 Кримінально-процесуального кодексу НАБУ та спеціальний прокурор. Я вважаю, що це неприпустимо так трактувати норму закону", — сказав Дерев"янко. 

 

"Те, що співробітник НАБУ і спецпрокурор говорять про те, що вони не можуть чи не будуть вносити протягом 24 годин після подання заяви в ЄРДР інформацію, а будуть ще щось погоджувати, перевіряти, такої вимоги закон не ставить. Вони це мають робити негайно", — переконаний депутат.

 

Під час засідання директор департаменту фінансів промисловості Мінфіну Анатолій Данилишин повідомив про те, що близько 100 млн євро "кіотських" коштів, більша частина з яких досі залишається невикористаною, з моменту їх отримання зберігалися в "Укрексімбанку".

 

"На 9 лютого залишок невикористаних коштів (кіотських) становить 2 мільярди 381,6 мільйона гривень, причому залишок у євро становить 32 мільйони євро і залишок у гривні 1 мільярд 448,3 мільйона гривень", — сказав він.

 

"Ми чітко зараз знаємо суми коштів, які Україна може втратити, які є невикористані. Це близько 2 млрд 380 млн гривень коштів. Треба контролювати, як ці кошти можуть бути використані", — підкреслив Дерев"янко. 

 

Він додав, що за діяльністю НАБУ та Антикорупційною прокуратурою повинен здійснюватись депутатський і парламентський контроль.

 

Підкомітет також вирішив запропонувати комітету з питань запобігання і протидії корупції запросити на чергове засідання Комітету в.о. міністра екології та природних ресурсів України Ганну Вронську та заслухати інформацію щодо освоєння коштів, отриманих Україною в рамкам виконання договірних зобов"язань за Кіотським протоколом протягом 2011 — 2015 років.

 

Також підкомітет звернеться до прем'єр-міністра Яценюка з проханням надати належним чином завірені копії матеріалів службового розслідування, проведеного Нацагентством України з питань державної служби щодо посадових та службових осіб Мінекології та природних ресурсів України та ДП "Українські екологічні інвестиції".

 

На засіданні окрім членів підкомітету бути присутні: заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко, заступник начальника управління нагляду у кримінальному провадженні Прокуратури міста Києва Дмитро Власов, керівник юридичного управління Національного антикорупційного бюро України Ігор Ярчак, начальник відділу кліматичної стратегії Мінприроди Михайло Чиженко, заступник директора департаменту фінансів промисловості Анатолій Данилишин.

 

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко 29 грудня 2015 року заявив, що "екологічні" кошти, отримані Україною в рамках Кіотського протоколу, продовжують розкрадатися шляхом корупційних схем, про що свідчить цілий ряд фактів.

 

Він вимагав від Національного антикорупційного бюро провести розслідування  стосовно невикористання коштів Кіотського протоколу та бездіяльності урядовців; перевірити можливість неправомірної вигоди через таку злочинну бездіяльності; з'ясувати, чому дозволена передоплата у розмірі 70%; перевірити службовців ДП "Укрекоінвест" та Мінекології, яким чином фірма з ознаками фіктивності отримала 0,5 млрд. гривень.З відповідними зверненнями депутат звернувся також в до Президента, Генпрокуратури та Служби безпеки.

 

Раніше Дерев'янку разом з партією "ВОЛЯ" вдалось зупинити  розкрадання 2,7 млрд грн Кіотських коштів одразу після Революції гідності. Генпрокуратура пред'явила підозру по цій справі партнеру Януковича Юрію Іванющенко.


10.02.2016 445 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1315
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2613
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2155
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2227
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6686 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2502 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

395

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1205

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1334

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1470
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

331
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

203
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

624
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

107
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26563
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

589
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10511 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

111
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

136
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

448
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

597
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

661