Der Tagesspiegel (Німеччина): Українська ковбасна душа

Стереотипи живучі. Німців в Росії та Україні часто асоціюють з дорогими автомобілями та історичними подіями. А в Києві одна жінка зізналася журналісту Єнсу Мюлінґу у своїй любові до німецької ковбаси, яка, мовляв, найкраща в світі. Про роль стереотипів у сприйнятті іноземців Єнс Мюлінґ розмірковує в німецькому виданні Der Tagesspiegel.

 

 

«Моя київська сусідка – досить замкнута старша жінка. Ми час від часу зустрічаємося в ліфті та дорогою з тринадцятого поверху на перший обмінюємося кількома словами, здебільшого про погоду. Як і багато інших київських жінок, моя сусідка любить носити хутро. І з її гардеробу я часто можу ще до початку розмови здогадатися про погоду», – пише Єнс Мюлінґ.

 

Та одного вечора, зазначає автор статті, коли він повертався додому з магазину, то помітив щось не те: сусідка розгублено подивилася на журналіста та запитала: «Ви їсте нашу ковбасу?»

 

Брехати не було сенсу, зауважує Єнс Мюлінґ, оскільки приховати пакунок з шістьма українськими ковбасками було складно. «Але ж ви німець!» – сказала на це сусідка. Тут теж не посперечаєшся, бо автор статті розповів сусідці про своє громадянство ще при першій зустрічі в ліфті. Тоді ж сусідка розповіла про свої єврейські корені, про те, що нацисти замордували в Бабиному Яру половину її рідні. Але при цьому вона не робила закидів, а навпаки зауважували, що приємно жити двері в двері із німцем, оскільки німці – акуратний народ. А тому автор статті не міг зрозуміти, чим же так збило з пантелику сусідку споживання ним української ковбаси.

 

Це змусило Єнса Мюлінґа у ліфті швидко згадати стереотипи, з якими стикаються німці в Росії чи Україні. Наприклад, тисячі разів доводилося ставати свідком того, як таксисти, дізнавшись, що пасажир з Німеччини, з посмішкою говорили німецькою «Ґітлер капут!». При цьому росіяни не вимовляють «Г», але чомусь в імені Гітлер замінили його на «Ґ». І цей жарт автору статті доводилося чути так само часто, як і радісний вигук «Бе-еМ-Ве». За інші марки німецьких автомобілів Єнсу Мюлінґу так пристрасно дякували, ніби він сам їх винайшов.

 

Досить часто автору статті доводилося також чути: «Ґерманія! Я там служив!» – і складалося враження, що в НДР відслужила ледь не половина чоловічого населення СРСР. Єнс Мюлінґ вже навіть збився з ліку, скільки захопливих спогадів про Карлсґорст, Адлєрсгоф чи Ґаблєрстадт в його присутності оживало. Автор статті добре пам‘ятає чоловіка, який під час усієї поїздки в таксі вихваляв продукцію текстильної індустрії НДР: «А які сорочки! Лише по 12 марок штука! Ніде не було таких сорочок!»

 

Ніхто точно не знає, як виникають культурні образи чужинців, зауважує автор статті. Чоловіча сорочка зі Східної Німеччини могла б зробити для німецько-російської дружби більше, ніж відомий журналіст Ґерд Руґе та письменник Владімір Камінер разом.

 

Німеччина після возз‘єднання сплатила Росії 15 мільярдів марок, щоб полегшити повернення більше не потрібних радянських військ з НДР в російський хаос. У автора статті склалося враження, що за ці гроші головно були вивчені таксисти, які тепер всі мріють про німецькі авто.

 

А що ж ковбаса? Перед 13 поверхом історія для автора статті прояснюється: його сусідка не могла повірити, що німець їсть українську ковбасу, бо чи не кожен українець знає, що німецька ковбаса – найкраща в світі. І сусідка зізналася, що вже давно хотіла попросити автора статті привезти їй ковбасу з Німеччини – бо вона, сусідка, за її ж словами є «ковбасною душею».

 

Єнс Мюлінґ пообіцяв це зробити. І подумав, що його як німця краще вже нехай асоціюють з товстою ковбасою, аніж з крутими автомобілями, не кажучи вже про Гітлера.

 

 

Єнс Мюлінґ, Der Tagesspiegel (Німеччина)

ІноЗМІ


02.05.2011 754 1
Коментарі (1)

Jozef 2011.05.02, 14:59
Дивно.Має єврейське коріння і любить некошерну ковбаску.Мабуть атеїстка.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1130
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2483
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2089
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2139
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6463 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2422 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

294

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1144

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1362
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

244
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

564
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2033
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26482
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

529
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10432 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7974
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

373
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

523
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

597
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1547