Der Spiegel, Німеччина: Значення Більдербергського клубу сильно перебільшено

 

 

От 120 до 150 действующих и бывших глав государств, дипломатов, глав компаний, военных, аристократов, интеллектуалов и журналистов собираются каждый год вместе под усиленной охраной полиции в каком-нибудь удаленном месте, которое как можно дольше держится в секрете. Эти люди встречаются для того, чтобы обсудить крупные мировые проблемы, и при этом они делают это без давления, связанного с необходимостью публично отчитываться о своей встрече.

Заседания Бильдербергского клуба воспринимаются как реликт какого-то другого времени. Того времени, когда члены какого-нибудь клуба после застолья, сидя в кожаных креслах, попивая виски и попыхивая сигарами, обсуждали в задней комнате свои планы, договаривались о встречах и делили между собой рынки. Подобное ощущение все еще остается, хотя сегодня на четырех участников мужского пола приходится одна женщина-участница.

 

 


Встреча рептилоидов



В течение десятилетий почти ничего не было известно о том, что подобный клуб вообще существует (первое его заседание состоялось в 1954 году). Лишь недавно у этой организации появился собственный веб-сайт, на котором, по крайней мере, публикуются списки участников, а также ключевые темы, которые предполагается обсудить в течение четырех дней. Однако так называемые правила дома Чэтема (Chatham House Rule) запрещают участникам говорить о том, кто из присутствовавших выступал и по какому вопросу.

Большая таинственность, участники, которые отказываются говорить о своих впечатлениях, колоссальные затраты на безопасность — члены Бильдербергского клуба делают все для того, чтобы возбудить подозрения. Тот, кому нечего скрывать, не должен ничего прятать — такой незамысловатый вывод можно сделать.

Бильдербергский клуб — это просто мечта для сторонника теории заговоров, и его членами, в зависимости от точки зрения, считаются глобальные нацисты или финансовое еврейство, а некоторые полагают, что речь идет просто о рептилоидах.

Неудивительно, что многие потешаются над подобными нелепыми теориями. Ведь помимо Бильдербергского клуба, существует еще целый ряд подобных встреч — например, Мюнхенская конференция по безопасности, Трехсторонняя комиссия, Совет по внешней политике (Council of Foreign Relations) или Экономический форум в Давосе.

Оправданным можно считать недовольство по поводу того, что демократически избранные политики втайне от общественности встречаются с главами концернов, а представители центральных банков — с крупными инвесторами. Даже если речь сразу и не заходит о крупных мировых заговорах, тем не менее, всякого рода закулисные договоренности, а также слишком тесное сближение политики и экономики не должны поощряться. К тому же чрезвычайные меры безопасности, сопровождающие подобные встречи, которые не представляют заметной ценности для общества, оплачиваются за счет налогоплательщиков.

 



Свободное, но не мудрое решение



Сегодня, когда все больше граждан борются за транспарентность, за раскрытие переговорных мандатов, например, в ходе переговоров о создании зоны свободной торговли TTIP, сегодня, когда худшие антиутопии с тотальной слежкой бледнеют в сравнении с действиями АНБ, — в такое время политикам следовало бы избегать подобных мероприятий. Конечно, главы концернов, бывшие политики или интеллектуалы могут делать все, что им заблагорассудится. Журналисты также принимают участие в заседаниях Бильдербергского клуба, а в этом году среди приглашенных числятся также руководители двух влиятельных издательств из Германии. И в данном случае это их свободный выбор, который, однако, можно считать не очень умным. Но не более того.

Вместо того чтобы гадать о тайнах Бильдербергского клуба — в этом году его заседание выглядит, скорее, второразрядным и, на самом деле, старомодным — нам следовало бы посмотреть в совершенно другую сторону. Наиболее опасные закулисные сделки происходят, по сути, на глазах у общественности. Лоббистам не нужны никакие конференции для того, чтобы оказывать воздействие на политику. Они находятся прямо перед дверями парламента — в вестибюле, куда каждый может войти.

inosmi.ru


11.06.2015 742 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

920
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

738
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1844
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3179
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2522
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2508

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

191

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

700

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

658

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1552
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

319
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

649
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

588
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

297
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

359
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26996
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

811
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19651
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

394
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

372
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

698
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1236 1