агенція новин

Депутати зірвали сесію Калуської районної ради

На пленарне засідання сесії Калуської районної ради депутатський корпус не з’явився практично у повному складі — прийшли лише голова ради Віктор Гільтайчук, його заступник Михайло Матковський і заступник голови адміністрації, який водночас є депутатом райради Любомир Білоус.

Зазвичай на сесію запрошують народних депутатів України, депутатів обласної ради, голову райдержадміністрації, його заступників, начальників відділів та управлінь райдержадміністрації, керівників підприємств, установ, політичних партій та громадських організацій району, голів ОТГ, сільських голів та представників засобів масової інформації. Проте на цю не запросили нікого, тож практично ніхто і не прийшов, повідомляє Фіртка з посиланням на "Вікна".

На сесії планували розглянути одне питання (щоправда, судячи з усього, лише формально і насправді такого наміру депутати не мали) — про внесення змін до структури виконавчого апарату районної ради. А саме, у проєкті рішення йшлося про збільшення штатної чисельності працівників апарату на одну штатну одиницю — до 13 осіб та утворення третього відділу — організаційного у складі начальника відділу (саме ця посада є новою), до якого також включили радника голови районної ради та водія (зараз ці посади є окремими й не входять до складу двох існуючих відділів).

Проєкт рішення, як зазначено на офіційному сайті районної ради пов’язаний з виконанням постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.09.2019 року про поновлення на посаді начальника організаційного відділу Мельничук Н.І.

Нагадаємо, 21 лютого на пленарному засіданні Калуської районної ради депутати затвердили нову структуру виконавчого апарату районної ради. За цим рішенням, тут скоротили кількість відділів і посад — з 16-ти до 12-ти. Депутати залишили в апараті районної ради два відділи, у кожному з яких є по три посади: начальника відділу і двох головних спеціалістів. Крім того у структурі є три керівні посади: голови ради, його заступника і керуючого справами та ще три посади, а саме радника голови районної ради, головного бухгалтера і водія. Під скорочення потрапили начальник відділу і чотири головні спеціалісти. Це рішення пояснили тим, що апарат ради є невиправдано великими і необхідно виділяти значні кошти на його утримання.

Звільнена у зв’язку зі скороченням посади керівник організаційного відділу Надія Мельничук, як повідомив керуючий справами районної ради Сергій Твардовський, оскаржила своє звільнення у суді. Суд першої інстанції визнав законність рішення районної ради, однак апеляційний суд зобов’язав районну раду поновити працівника на посаді. Проте зараз у апараті ради такої посади не існує, тож виконати рішення суду неможливо.

Питання про зміни до структури апарату ради включать до порядку денного наступної сесії Калуської районної ради, її планують скликати наприкінці жовтня. Однак, зазначив у коментарі «Вікнам» голова райради Віктор Гільтайчук, позиція депутатів районної ради у цьому питанні є однозначною, тож позитивного рішення скоріш за все не буде. До того ж у Калуському районі утворилися вже три об’єднані територіальні громади, в яких проживає близько половини мешканців району, почався процес приєднання сіл до міста. Кожна ОТГ має свою раду, свій бюджет та свої виконавчі органи.

Відтак зменшуються можливості районного бюджету утримувати штат посадовців. Від звільнення чотирьох працівників апарату ради економія районного бюджету у цьому році склала 126 тис. гривень. Проте у травні уряд збільшив посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування, відтак зекономлені на скорочені кошти нагодилися для того, щоб підвищити зарплати працівників, які залишилися в апараті районної ради, тож обішлися без додаткових асигнувань з районного бюджету.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


11.10.2019 391
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

12.11.2019
Люся Грибик

На Прикарпатті з 2004 року успішно працює компанія «Ґудвеллі Україна». Підприємство створили данці. 

196
12.11.2019
Лілія Горковенко

Яку може отримати українець у Данії,  що чекає на нелегальних заробітчан, як ставляться до нової української влади у Королівстві та які галузі економіки є пріоритетними для данського капіталу.

224
11.11.2019
Лілія Горковенко

Минає 100 днів з того часу, як Президент України офіційно представив нового голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля.

995
06.11.2019
Олена Британська

На Коломийщині у селі Станиславівка працює ферма з вирощування овець романівської породи. Ця порода відрізняється від інших видів високою якістю хутра, м’яса та молока.

1256
05.11.2019
Марія Лутчин

Навчальні центри Helen Doron – це світовий лідер у галузі викладання англійської мови як другої рідної. Вже понад 30 років школи навчають дітей з 3 місяців і до 19 років.

865
31.10.2019
Марія Лутчин

Що таке, і хто такі "Покоління Ї", як стати успішним та реалізувати себе у США, як діаспора впливає на політику і те, якою є журналістика за океаном українка розповіла читачам Фіртки.

2870 3

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

365

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

913

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

731

Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей.

1006
10.11.2019

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору встановило останній двигун на ракеті для польотів на Місяць.

186
08.11.2019

Щоб втілити цю ідею в життя, SpaceX буде потрібно побудувати та запустити близько 1000 космічних кораблів протягом 20 років.

220
02.11.2019

Унікальне оптичне явище, відоме як Брокенський привид, вдалося зафіксувати на Чорногорі.

417
09.11.2019

9 листопада, Архієпископ Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин відзначив пам’ятну дату у своєму житті – 60 років з дня народження.

922 1
02.11.2019

Для тих, кому не зовсім зрозуміло, але хотілося б дізнатись, що таке “нічні чування”, і написана ця стаття.

1106
02.11.2019

Запитав якось Комар Муху: – А чи є десь поблизу квіти?

385
12.11.2019

Сьогодні ми вкотре зібрали колекцію івано-франківських авторагулів за минулий місяць.

2626 1
11.11.2019

На світлинах можна побачити звичне життя прикарпатців тих часів: порожні прилавки магазинів, пікети проти КПРС та величезні черги.

1591
11.11.2019

Розбійний напад трапився у Снятині. Зловмисники проникли на завод і зв'язали охоронця. Наразі їх розшукують поліцейські.

5280
10.11.2019

Українська співачка Тіна Кароль після спільного виступу з Даном Баланом на проєкті "Танці з зірками" спровокувала чимало чуток про їхній роман.

5591