Депутати у Калуші “забули” про майно дружин, а третина з них прикупила нерухомість у минулому році

 

 

Івано-Франківська обласна організація «Комітет виборців України», промоніторивши декларації депутатів Калуської міської ради, знайшла низку невідповідностей та цікавих фактів. Найчастіше місцеві депутати "забувають" декларувати майно членів своїх сімей.

 

КВУ намагався отримати декларації депутатів за 2014 і 2015 роки.

 

Втім, такі документи їм вдалося отримати не повністю, повідомив під час прес-конференції у Калуші керівник проектів Івано-Франківської обласної організації КВУ Сергій Гайдей, передають "Вікна".

 

— Ми подали відповідні запити у Калуську міську раду і отримали всі декларації депутатів за 2014 рік, а от за наступний рік — лише 10 із 36-ти. До прикладу, Івано-Франківська міська рада нам дала 40 декларацій із 42-х, а Коломийська — 33 із 34-х, — акцентував він, додаючи, що у цих деклараціях помітні деякі невідповідності. Найчастіше декларанти "забувають" про частину свого майна або майна членів сім'ї.

 

"Трапляється невідповідність площ тих чи інших приміщень. Характерна особливість калуських депутатів у тому, що більшість із них, навіть ті, хто декларують доволі високі доходи, живуть у квартирах", — каже Сергій Гайдей.

 

- Якщо конкретно по особах говорити, то ми помітили зокрема таке: Анатолій Боднарчук — син Романа Боднарчука (секретаря міської ради. — ред.). У них є спільне майно: квартира, у якій вони всі живуть, і в якій, відповідно, кожен має свою частку. У батьків це майно задекларовано, а син про нього "забув". Так само Ігор Хемич. У нього теж є квартира, у якій він прописаний із дружиною та дітьми. У дружини ця квартира задекларована, а він у декларацію це майно не вніс. Окрім цього, цей депутат декларацію за 2015 рік фактично "списав" зі своєї декларації за 2014. І помилки теж. Не згадали у деклараціях про майно дружин ще кілька депутатів. Так, у дружини Василя Фурди є нерухомість в Івано-Франківську, яку він мав унести в декларацію, а у дружини Володимира Тимківа — 1/4 квартири у Калуші.

 

— Є такі речі, що підприємець із доходом під 800 тис. гривень взагалі не має нерухомості. Ні він, ні дружина. Суцільні прочерки по майну у декларації за винятком автомобіля, — додав Сергій Гайдей. — Хоча у декларації слід вносити майно, яке перебуває у власності, в оренді чи в іншому праві на користування. Тобто, якщо ти живеш у якійсь квартирі, ти вже нею користуєшся. Значить — маєш її декларувати.

 

— Максим Насалик також задекларував лише одну квартиру, яка належить його батькові — Ігореві Насалику, але інше майно батька не задекларував, — додав голова Івано-Франківської обласної організації "Комітет виборців України" Максим Лисюк. Він також уточнив, що один із депутатів міської ради живе у будинку, що належить релігійній громаді. Йдеться про Юрія Луцака.

 

— Він зазначив у декларації адресу проживання у будинку, який належить громаді Різдва Пресвятої Богородиці. Ми не змогли знайти інформацію, чи має він священичий сан, але адресу цю перевірили. Також він вказав земельну ділянку, яка в деклараціях також не була зазначена, — додав Максим Лисюк.

 

У "КВУ" зазначають, що ще чекають на деякі декларації депутатів міської ради зза 2015 рік і на вже електронні декларації за 2016 рік, щоб мати можливість чітко порівняти ці всі дані.

 

— За неправдиву інформацію в електронних деклараціях людина уже нестиме відповідальність. Якщо у паперових деклараціях за неправдиву інформацію відповідальності фактично не було ніякої, то за такі речі тепер вже можна повідомляти у НЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції), яке у таких випадках складатиме протоколи про адміністративне правопорушення і направлятиме їх у суд. Це — адміністративний штраф. Якщо ж сума невідповідності становитиме понад 400 тисяч гривень, то цим уже навіть НАБУ може зайнятися. А це — кримінальна відповідальність, — додає Сергій Гайдей.

 

За його словами, як мінімум, десять депутатів міської ради набули майно вже у 2016 році. Тож, за тим, чи відобразять вони його у електронних деклараціях КВУ також простежить. Раніше йшлося, що лише 20% депутатів Калуської міської ради не мають конфлікту інтересів.


20.03.2017 577 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1991
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1875
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1873
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5559 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2165 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1525

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

759

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

826

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1025

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1015
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1789
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3696
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10275
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26165
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10201 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7727
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

913
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

243
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

398
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1297
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

899