Депутати П'ядицької сільської ради можуть втратити мандати

Депутати Мар’яна Семенюк та Дмитро Неміш жодного разу не відвідали сесію у першій половині 2019 року.

Колишній секретар П’ядицької ОТГ пропустив 50% сесій у 2018 році та більше ніж 60% у першій половині 2019 р. У зоні ризику знаходяться також Василь Дем’янів, Роман Луканюк, Руслан Слободян.

Загалом п’ять депутатів П’ядицької сільської ради ОТГ можуть бути відкликаними за підсумками роботи у 2018, першій половині 2019 року, пише Центр політичних студій.

Молодіжною Радою П’ядицької ОТГ в рамках співпраці з Програмою DOBRE було надано запит  секретарю ради  з проханням надати інформацію щодо відвідування депутатами сесійних засідань та роботи з виборцями (прийом депутатів та річне звітування). 

Як відомо депутат місцевої ради повинен працювати не лише на окрузі та сесіях, але і в постійних депутатських комісіях ради. Закон України “Про місцеві вибори” передбачає процедуру відкликання депутата місцевої ради, якщо він пропустив більш ніж половину пленарних засідань чи засідань постійної депутатської комісії (Стаття 41). Молодіжна рада П’ядицької ОТГ оцінила роботу депутатів П’ядицької сільської ради ОТГ у 2018 році та у першій половині 2019 року,  склавши рейтинг депутатів, які можуть бути відкликані за підсумками роботи.

Депутати сільської ради можуть бути відкликаними за пропуски. 

До складу П’ядицької сільської ради об’єднаної територіальної громади входить 26 депутатів. За 2018 рік відбулося вісім чергових сесій, дві позачергові – у підсумку депутати засідали на 20-ти пленарних засіданнях. 

Найбільш пасивними представниками депутатського корпусу за 2018 рік були:  Мар’яна Семенюк  – 15 пропущених засідань (75%); Руслан Слободян – 11 пропущених засідань (55%).

У 2019 році сільська рада П’ядицької ОТГ провела дев'ять засідань. Два депутати не відвідали жодного засідання сесії: Мар’яна Семенюк (100% пропусків)  та Дмитро Неміш (100% пропусків). 

Також у 2019 році є такі депутати, що пропустили більше ніж 50% сесійних засідань: Роман Луканюк, Руслан Слободян, Василь Дем’янів – по 6  пропущених засідань (66,67%). Марія Бойчук пропустила 55% – 5 засідань.

Представники молодіжної ради намагались сконтактувати з депутатами, що претендують на втрату мандатів та взяти в них коментарі. Проте не всі з них захотіли ці коментарі давати. Зокрема відмовою відповіли Дмитро Неміш, Роман Луканюк та Руслан Слободян.

Мар’яна Семенюк пояснила, що пропуски сесій пов’язані з сімейними обставинами: “Я опікуюсь маленькими дітьми, тому не завжди маю можливість брати участь у сесії”, – Пояснює депутатка. 

Василь Дем’янів повідомив, що 3 засідання пропустив через те, що брав участь у навчаннях (проте не уточнюють, яких саме). Інших причин своєї відсутності депутат не назвав.  

12 обранців у 2018 році пропустили від 25% до 50% сесійних засідань: У Петра Соповського,  Романа Луканюка та Василя Дем’яніва –  по 10 пропущених засідань (50%); Дмитро Неміш – 8 засідань (40%); Леся Кандибіна, Ігор Кобацький, Людмила Калун – по 7 засідань (35%); Романа  Кнігніцька, Михайло  Іванішин, Роман  Сікорський, Любомир  Тонюк – по 6 засідань (30%);  Василь Середюк -5 засідань (25%)

У першому півріччі 2019 року також є кілька депутатів які пропустили від 25 до 50% сесійних засідань:  Петро Соповський, Романа Кнігніцька, Михайло Вишиванюк – по 4 пропущених засідань (44%);  Леся Кандибіна, Михайло Іванішин, Роман Сікорський, Любомир Тонюк по 3 пропущених засідань (33%);.  

Найактивнішими депутатами за 2018 рік були: Любомир Кобацький, Наталія Гнатишин, Марія Бойчук, Ігор Іванишин, Михайло Вишиванюк – вони не пропустили жодної або пропустили лише одне засідання сесії сільської ради. У 2019 такими депутатами були: Любомир Кобацький, Уляна Альберт, Мирослав Червінський, Роман Остафійчук, Богдан Джалапин, Людмила Калун, Уляна Гайдейчук, Наталія Гнатишин, Роман Моздір, Ігор Іванишин. 

Місцева рада є основним органом влади у громаді. Саме на її засіданнях вирішуються усі важливі питання та приймаються рішення, важливі і необхідні для громади. Приймають рішення депутати на сесійних засіданням шляхом голосування. Чинним вважається те рішення, за яке проголосували більше половини депутатів ради. Сесійне засідання не може бути чинним, якщо у ньому бере участь менше половини обраних до ради депутатів. Депутати зобов’язані брати участь у сесійних засіданнях та не можуть їх пропускати без поважних на те причин. Тож всі сесії П’ядицької сільської ради ОТГ  у 2018-2019 роках відбулися за присутності належного кворуму депутатів .

Де можна ознайомитись з графіками прийому депутатів П’ядицької сільської ради ОТГ?

Стаття 10, пункт 5 Закону України “Про статус депутата місцевої ради” зазначає, що депутат зобов’язаний вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців. Ця ж стаття Закону передбачає, що депутат повинен визначити та оприлюднити дні і години прийомів для громадян. Це означає, що депутат місцевої ради має повідомити мешканцям громади про те, коли і де він буде проводити прийом мешканців. На практиці такі повідомлення здійснюються на сайті ради, у соціальних мережах і  друкованих ЗМІ. 

На офіційному веб-сайті П’ядицької сільської ради ОТГ не висвітлюється інформація про проведення депутатами прийомів громадян. Проте, у відповідь на запит Молодіжній раді надали графік прийому депутатів на 2018 та 2019 роки. Що свідчить про те, що графік прийому у раді таки існує, але не опублікований на сайті – тобто пересічний мешканець може з ним ознайомитись, лише надавши запит на публічну інформацію.

 Інформації ж про фактичне проведення  депутатами прийомів громадян та висвітлення інформації про такі прийоми громадян в 2018-2019 також немає.  

Депутат місцевої ради зобов’язаний дотримуватись законодавства та забезпечувати його реалізацію. Відповідно – не повинен порушувати закони, які регламентують його діяльність. Якщо ж депутат не проводить щонайменше раз на місяць прийом громадян – він сам порушує законодавство. 

Хто з депутатів сільської ради П’ядицької ОТГ прозвітував за рік роботи перед виборцями?

Депутати П’ядицької сільської ради ймовірно нехтують норми українського законодавства, та не звітують перед громадою за кожен рік своєї роботи. Цю інформацію теж підтвердили у відповідь на запит Молодіжної Ради. 

Згідно з Законом України «Про статус депутата місцевої ради» (стаття 16) не менше, ніж один раз в рік, депутат повинен звітувати перед виборцями округу. Робити такі звіти він може публічно, на зборах селян, під час масових заходів, чи письмово – на сайті громади, у ЗМІ чи соціальних мережах. Рада зобов’язана визначати орієнтовні строки проведення таких звітів. Це – пряма вимога законодавства. 

Згідно з відповіддю на запит Молодіжної Ради: «Інформація про звітування депутатів сільської ради П’ядицької ОТГ ні в ЗМІ ні в інтернет-ресурсах, а також дошках оголошень не висвітлювалася. Графік відомостей відсутній та копії письмових звітів. »

Звітують депутати, згідно тієї ж відповіді (в більшості випадків – стихійно) – «Кожен депутат звітував на сході селян разом зі старостою свого старостинського округу” у форматі вуличних зібрань, де жителі ймовірно спілкуються з депутатом безпосередньо, у формі «конкретне запитання – відповідь, пропозиція, порада, допомога». 

Депутат місцевої ради зобов’язаний дотримуватись законодавства та забезпечувати його реалізацію. Відповідно – не повинен порушувати вимоги законів, які регламентують його діяльність. Якщо депутат ради без поважних причин пропускає пленарні засідання ради, не проводить прийом громадян щомісяця або не звітує про свою діяльність щороку на відкритих зустрічах з виборцями згідно з затвердженими радою графіками – він порушує вимоги чинного законодавства, а також права своїх виборців – мешканців громади.

 


26.11.2019 1815
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

659
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1910 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

550
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6901 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11391 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

331

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1068

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1112

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1106
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

275
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1077
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

845
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

745
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2946
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4438
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18437
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

316
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

350
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

660
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

766