Денис Шмигаль: Вихлопні гази набагато шкідливіші для людей, аніж викиди Бурштинської ТЕС

Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Денис Шмигаль розповів про проблеми, які впливають на екологічну ситуацію в області, загрози та виклики.

«Перша екологічна проблема Прикарпаття — це Домбровський кар’єр Калуської гірничопромислової зони, яку вже визнано зоною екологічного лиха. Другий виклик — це стихійні сміттєзвалища та відсутність будь-якої стратегії поводження з твердими побутовими відходами. Третє питання — це майже повна відсутність очисних споруд, в області їх лише п’ять і майже вся каналізація тече у водойми», — зауважив голова ОДА в інтерв`ю для Укрінформ.

На четвертому місці забруднення середовища промисловими підприємствами.

читайте також: Переведення у простій та чотириденку: на ДТЕК Бурштинській ТЕС фінансові проблеми

До слова, раніше Денис Шмигаль очолював Бурштинську ТЕС, тому його розпитали про безпосередній вплив цього об`єкта на екологію, про роботу та заміну електрофільтрів на підприємстві.

"Бурштинська ТЕС впливає на екологічну ситуацію області, водночас підприємство має державну програму щодо зменшення викидів, погоджену з Європейським Союзом. Тут працює 12 енергоблоків, на усіх встановлені електрофільтри. На трьох з них зведені нові фільтри, і викиди тут становлять 0,3 мг на куб м, під час їхньої роботи диму з труб майже не помітно", - ділиться досвідом Денис Шмигаль.

На інших 9-ти блоках стоять фільтри, зведені на початку 2000-х років, вони відповідають українським нормам, викиди тут до 600 мг на куб м. На двох із них зроблений капітальний ремонт, це дозволило зменшити викиди до 300 міліграмів на метр кубічний. Фільтр за розміром можна порівняти з дев’ятиповерховою спорудою, тож його неможливо просто замінити. Це будова вартістю у 140 млн грн. І перед власником станції гостро стоїть питання: інвестувати кошти у заміну фільтрів чи зупиняти роботу блоків?

«Блоки вичерпали свій ресурс, а їх заміна — це 1 млрд євро. Може бути і таке, що інвестор вирішить законсервувати роботу цих блоків. Держава свого часу не вважала за необхідне вкласти в оновлення електрофільтрів 8 млрд американських доларів, а бізнес цього просто не потягне. Тому гостро строїть питання закривати і згортати робочі місця чи працювати так, як 54 роки досі. До речі, відключати фільтри неможливо. Крім того, на ТЕС працює близько трьох тисяч людей - бурштинці і жителі навколишніх сіл. Оперативний персонал координує роботу енергоблоків, і точно не буде відключати їх на ніч, аби не ризикувати здоров`ям своїх дружин та дітей», - вважає очільник облдержадміністрації.

Водночас людей лякає невідомість, коли вони бачать, що з труби йде темний дим, а датчик показує відсутність загрози. Темний дим — це зола. Вона безпечна, а шкоди завдають оксиди сірки й азоту. Ці сполуки піднімаються у верхні шари атмосфери і несуть загрозу для екології планети загалом, проте точкових впливів на людину чи населений пункт не спричиняють. Пил з-під коліс автомобілів і вихлопні гази набагато шкідливіші для людей, аніж викиди Бурштинської ТЕС, підкреслює Денис Шмигаль.


Читайте також:

ДТЕК погрожує зупинкою роботи Бурштинської ТЕС

Пилову бурю на золовідвалі Бурштинської ТЕС вдалося приборкати пожежникам (фото)

Через пилову бурю на золовідвалі екоінспекція перевірить Бурштинську ТЕС

Переведення у простій та чотириденку: на ДТЕК Бурштинській ТЕС фінансові проблеми


29.11.2019 2259
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

746
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2315
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2030
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2047
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6198 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2335 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

208

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1028

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1015

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1277
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

128
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

503
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1964
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26388
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

451
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10370 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7904
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

458
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

308
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

459
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

537
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1471