«День закоханих»: Свято, якого не існує

 

14 лютого всі бігатимуть, метушитимуться, даруватимуть один одному дивні папірці у вигляді сердечок і вітатимуть один одного з "днем святого Валентина". На цьому зупинимось, бо починається хула на Духа Святого...

 

Історія "дня святого Валентина" бере свій початок в Луперкаліях Стародавнього Риму. Луперкалії – тридобові оргії на честь богині «божевільного» кохання Juno Februata (Юнони Несамовитої) та рогатого бога Фавна (Пана). «Lupercalia» (від лат. Lupa - вовчиця, омонім - «блудниця») - дійство з 13 по 15 лютого, під час якого в жертву приносилися козли. З їхніх шкур виготовлялися бичі, молоді люди брали ці бичі і виходили в місто пороти жінок (як в прямому так і в переносному значенні).

 

Голі чоловіки бігали навколо жінок і шмагали їх бичами, жінки охоче підставляли себе, вважаючи, що ці удари дадуть їм плодючість і легкі пологи. По цьому жінки роздягалися догола і свято переходило в іншу фазу.

 

Апофеозом "свят" було – розподілення цнотливих дівчат (9-13років). Дівча писало своє ім’я на цидулці. Цидулку поміщали у величезну урну, а потім всі бажаючі чоловіки тягнули папірці. Дівчинка, ім'я якої витягав чоловік, ставала його сексуальною іграшкою на цілий рік до наступних свят. Таким чином у людей свято асоціювалося зі зляганням та збоченнями.

 

Трохи про "валентинки". Папірчики, які кидались до урни звались"valeо"-здоров’я. Це було прохання до Юнони, щоб та дала першого чоловіка не хворого венеричними хворобами, аби після злягання з ним не захворіти.

 

У 494 р. Папа Геласій I заборонив це неподобство і воно зникло до 1910 року, поки не було реанімоване американським актором Рудольфом Валентино (1895-1926 рр.), який вважав себе ідеалом всіх коханців і на 14 лютого закочував в своєму будинку розпусні вечірки, які називав Valentine's Day.

 

Щоб оправдати свої оргії, він вигадав оповідку про священика Валентина, приблизно таку:

 

"В далекі і темні часи правив владний і жорстокий римський імператор Клавдій II, який взяв собі в голову, що самотній чоловік – без сім'ї, дружини і зобов'язань, краще б'ється за батьківщину на ратному полі, і заборонив легіонерам одружуватися. А Валентин був звичайним священиком, який співчував нещасним закоханим і потайки від усіх, під покровом ночі освячував шлюби люблячих чоловіків і жінок. Незабаром «витівки» священика Валентина стали відомі владі і його кинули до в'язниці і засудили до страти. У в'язниці Валентин познайомився з прекрасною дочкою наглядача – Джулією. Він її зцілив від сліпоти, і вона закохалася в нього. Священик перед смертю написав дівчині визнання в любові - валентинку, а сама страта нібито відбулася 14 лютого 269 року".

 

Красива історія, але видно, що складена людиною, не ознайомленою ані з історією, ані з практикою Церкви. В оповідці видно 3 історичні помилки:

 

1) нікого Валентин вінчати не міг, бо справа була до прийняття християнства, а римське право не сприймало шлюб, проголошений християнином;

2) обряду вінчання тоді не існувало в принципі, сформований він був лише після 4-го століття;

3) Найголовніше – Валентин був у сані, тому не міг покохати дівчину, бо священик має право закохуватись і одружуватись тільки до прийняття сану. В іншому випадку його позбавляють священства.

 

Тому вам самим вирішувати, святкувати "це" ні. Але хочу нагадати, що стародавній Рим припинив своє існування через повальну розпусту і абсолютну бездуховність. Чоловіки вже були не в змозі зупинити полчища варварів, які наповнили країну.

 

Ви бажаєте цього Україні?

 

Братство


14.02.2012 о. Євген (Орда) 2131 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

642
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1868 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1120 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

544
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6895 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11376 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

324

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1060

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1103

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1100
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

269
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1071
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

840
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

732
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2941
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4428
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18431
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

299
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

344
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

655
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

761