Де відпочити восени в Україні: ТОП-10 місць

 

/data/blog/87859/0f62d586435eaab297b365a5357ca533.jpg

 

Цьогорічне літо закінчилося, а разом з ним і мрії про відпустку, яка зазвичай асоціюється з літом.

 

Але, при бажанні, і восени можна гарно відпочити, набратися позитивних емоцій та погрітися під останніми промінчиками сонця перед холодною зимою. І все це можна зробити не покидаючи Україну. 


Отже, якщо Ви збираєтеся у відпустку восени, знайте – це чудова пора для подорожей та оздоровлення. 

 

Мальовничі Карпати


Яремче, Ворохта, Микуличин, Татарів та багато інших містечок і селещ в Івано-Франківської області радо приймуть туристів восени. У вересні в тутешніх лісах дозріває чорниця, починається другий збір ожини, з’являються підберезники і підосичники. Жовтень – сезон полювання на білі гриби. Таких грибів, як серед гуцульських гір, ви точно ніде не бачили! І ви ніколи не забудете тутешні мальовничі місця.

До ваших послуг як розкішні готелі, так і затишні приватні садиби, а ще колиби, де вас почастують смачними стравами місцевої кухні та запропонують до них напої власного виробництва.


Окремо, в Карпатах, можна виділити сучасний гірськолижний курорт Буковель, який вже давно перестав бути тільки зимовим. З кожним роком все більше туристів приїжджають сюди саме в літню та осінню пору. 

До ваших послуг найбільше штучне озеро в Україні – "Озеро молодості" з великим пляжем та різними розвагами на воді. Єдиний мінус – це холодна вода. Навіть у літню спеку вода в озері прохолодна, а восени вона буде ще холоднішою.

Також цього року там відкрився відпочинковий комплекс "Voda" з великим басейном та джакузі в яких, на відміну від озера, вода достатньо тепла в будь-яку пору року.

 

На море у вересні – ще не пізно!


Також, можна завітати до Одеси, де в перший місяць осені щосили кипить пляжно-туристичний сезон. Це один з кращих варіантів, де відпочити восени-2015. Температура води в морі, як правило, 21–23 градуси, така ж і середньодобова температура повітря, хоча вдень вона може бути і вище. Але дихання осінньої прохолоди має свої принади: саме час для екскурсій, піших прогулянок по Дерибасівській, Приморському бульвару, помилуйтеся морським портом.

 

Перлина Карпатських гір

Озеро Синевир недарма вважається перлиною Карпатських гір. "Морське око" глибиною 22 метри, оповите легендами, привертає захоплені погляди туристів. Вода тут надзвичайно чиста, не пропустіть шанс побачити на її дзеркальній гладі відображення яскравих барв осіннього лісу! Адже озеро знаходиться в Національному природному парку "Синевир".

Дорогою до озера можете повернути в Центр реабілітації бурих ведмедів, який знаходиться обабіч траси, там живуть косолапі, яких забрали з цирку або приватних колекцій. До слова, в дикій природі залишилося дуже мало бурих карпатських ведмедів і вони занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.

 

Національний дендрологічний парк "Софіївка"

 

Дендропарк "Олександрія"

 

Радоновий курорт Хмільник

 

Трускавець – курорт з історією

Класика осіннього відпочинку в Україні - це відпочинок в Трускавці. Цей курорт на Львівщині заслужено має славу одного з кращих курортів мінеральних вод. Вас радо приймуть санаторії Трускавця, а бювет з цілющою мінеральною водою розташований прямо в центрі міста. Але їдуть сюди не тільки для того, щоби полікуватися і пожити серед дивовижної природної краси. У цих місцях знаходився стародавній форпост Київської Русі – неприступна фортеця Тустань, побудована в 7 столітті. Також можете відвідати Державний історико-культурний заповідник "Тустань", де у "Сколівських Бескидах" збереглися залишки п’ятиповерхової фортеці і відтворена її графічна модель.

Карпатський курорт Моршин

Моршин – карпатський курорт, розташований у горах, серед лісів і красивої природи. Він просто створений для відпочинку і оздоровлення. Перші санаторії тут з’явилися ще в 19 столітті. На відпочинок в Моршині приїджають щоб пити мінеральні води, які допомагають полікувати шлунок, печінку, нервову систему, серце. У центрі міста – бювет мінеральної води. Головна визначна пам’ятка – це величезна лісопаркова зона – ви отримаєте вдосталь насолоди від прогулянок. 

 

Закарпаття

В Закарпатті восени відбуваються традиційні фестивалі вина. Так у невеликому закарпатському містечку Берегове буде повна ілюзія перебування в Угорщині. Воно знаходиться за 5 км від її кордону, здавна було Австро-Угорським володінням. І зараз тут все угорське: мова (поряд з українською), чудова мадярська кухня, місцеве вино.

7–8 листопада тут будуть відзначати день Святого Мартина – покровителя бідних, пастухів, солдатів, виноробів, домашніх тварин і птахів. На честь святого пройде фестиваль молодого вина та гусячих закусок. Приїжджайте, щоби насолодитися незвичайним видовищем і смаком! Берегове славиться своїми термальними джерелами – вам не буде холодно купатися восени!

14–15 листопада в Ужгороді проходить фестиваль молодого вина "Закарпатське божоле". Торговці розгортають свої лотки в так званому "Совиному гнізді" – на перетині Поштової площі, вулиць Ракоці і Довженка. Скуштуйте вина, меду, смачних закарпатських страв.

Ще у невеликому гірському селі Лумшори неподалік від Ужгорода пропонують унікальну оздоровчу процедуру: купання в чані з підігрітою до 40–45 градусів мінеральною водою із сірководневого джерела. Чани справжні, чавунні. Традиція йде ще із 17 століття: так зміцнювали кістки, лікували ревматизм. Після чана слід зануритися в гірську річку.

 

Львів – прекрасний в будь-яку пору

Львів з брукованими вуличками, багатою історією і легендами, з його серцем – площею Ринок - вабить туристів у будь-який час року. 24–27 вересня в місті буде проходити фестиваль кави.

Орієнтовно 14–15 листопада пройде восьма "Ніч у Львові". У програмі театральне дійство, безкоштовні нічні екскурсії. Додайте гостроти в історичний колорит: відвідайте підземелля Львова вночі або сходіть на екскурсію дахами.

 

Андрій Коваль


28.09.2015 4048 1
Коментарі (1)

Іван Прокопюк 2015.10.07, 20:05
Перемещение любых грузов через границу невозможно без таможенного оформления. Только абсолютное знание всех тонкостей оформления документов избавит от таких проблем, как длительная задержка груза на границе. Максимально качественное и срочное оформление любого груза гарантирована нашим клиентам, благодаря: многолетнему опыту работы в области международных перевозок, включая таможенное оформление; длительному сотрудничеству с государственными органами; регулярному изучению изменений в таможенной политике разных стран. http://yugrosport.ru/uslugi/tamozhennoe-oformlenie/
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1948
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5462 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1502

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

999
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10249
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

188
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

256
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1269
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

875