Де в Івано-Франківську найчастіше орудують кишенькові злодії

 

 

Кишенькові крадіжки залишаються одним з найпоширеніших злочинів у Франківську. В поліції розповіли, де та в який час найчастіше орудують злочинці.

 

«Як показує практика, дані злочини найчастіше трапляються в місяцях масового скупчення людей, тобто там, де є натовп. До таких місць належать ринки, базари, зупинки маршрутних транспортних засобів, секонд-хенди та самі маршрутні транспортні засоби», – розповів начальник оперативно-рошукового сектору управління карного розшуку, капітан поліції Роман Родик.

 

В транспортні кишенькові злодії працюють групою, найчастіше по двоє чи троє чоловік. Один вибирає потенційну жертву серед пасажирів і починає відволікати його, до прикладу легенько поштовхуючи. В цей момент інший приникає до зовнішньої кишені куртки чи штанів або сумочки. Витягнувши гаманець, кишеньковий злодій передає його третій особі, щоб його не запідозрили у вчиненні крадіжки. Після того, як злодії виходять з маршрутки, вони починають рухатись в різних напрямах, пишуть Версії.

 

«Щоб не стати жертвою злодіїв, потрібно бути перш за все уважними в місцях великого скупчення людей, особливо в громадському транспорті. Не тримати гаманці, гроші, мобільні телефони та інші цінні речі у зовнішніх кишенях, сумках та інших легкодоступних для злодіїв місцях, – родить правоохоронець. – Підозру у вас повинні викликати перш за все люди, що заходять в маршрутки із перекинутою через руку курткою. Саме цією курткою кишеньковий злодій найчастіше прикриває сумочку, з якої планує витягнути гаманець».

 

Як зазначають у поліції, по кишенькових крадіжках у Франківську найчастіше спеціалізуються «гастролери» – зранку приїжджають «на роботу», а вечірніми рейсами повертаються додому.

 

«В основному кишенькові крадії працюють у визначений час – зранку з 7:40 до 9:20, в обід – з 13:30 до 15:00, а у вечірній час з 17:50 до 19:00, коли люди повертаються додому. В цей період потрібно бути особливо уважними в маршрутних транспортних засобах», – розповідає Роман Родик.

Найуважнішими потрібно бути на зупинках на Дністровській, зранку – на вокзалі, а в другій половині дня – на Чорновола та Пошті.

 

«В злодіїв немає чітких маршрутів, якими вони б їздили. Все залежить від кількості пасажирів у транспортних засобах. Коли вони бачать, що заходить велика кількість людей, той автобус чи тролейбус і обирають, – зауважує начальник оперативно-рошукового сектору управління карного розшуку. – Вони до останнього сумніваються, в яку маршрутку заходити. В кінці вибирають ту, де найбільше народу. Зазвичай, кишенькових злодій заходить в маршрутку останнім».

 

Ще одним «злачним» місцем для кишенькових злодіїв стали магазини секонд-хенду.

 

«Найчастіше там працюють жінки, в основному особи ромської національності. Їхній профіль саме такі магазини, базари і зупинки, а безпосередньо в громадському транспорті частіше працюють чоловіки», – відмічає поліціянт.

 

Щоб не стати жертвою кишенькових злодіїв правоохоронець радить в транспорті та магазинах сумки тримати перед собою і бажано притиснути до себе.

 

«Тоді у крадіїв не буде можливості заволодіти майном чи коштами громадян», – зауважує Роман Родик.


29.09.2017 3288 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1293
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2209
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6635 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

380

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

317
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

95
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10498 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

97
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

437
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653