Дайте Баррозу виступити в українському парламенті!

Україна готується до вшанування 25-х роковин страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

 

У період з 19 по 21 квітня 2011 року у Києві відбудеться три важливих чорнобильських заходи. Це й Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії, Донорська конференція зі збору коштів на завершення чорнобильських проектів, а також міжнародна конференція "Двадцять п'ять років чорнобильської катастрофи: безпека майбутнього". Справді актуальна тематика для України, Європи та світу. Особливо у контексті «Фукусіми 1».

 

Як було раніше заявлено, глава Європейської Комісії Жозе Мануель Боррозу має намір прибути до Києва та взяти участь у згаданих чорнобильських заходах.

 

Це – добра новина не лише для учасників заходу та України, яка прагне зібрати додаткових 720 мільйонів євро для завершення чорнобильських проектів. Це – добра новина для Верховної Ради України. Чому?

 

Україна веде складні переговори з Європейським Союзом щодо укладення Угоди про асоціацію, яка включатиме у себе положення про створення Зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Після візиту В.Путіна ми напевне знаємо, що у цей процес активно втручаються представники Російської Федерації, які прагнуть переконати керівництво України у доцільності приєднання України до Митного союзу та зони вільної торгівлі СНД.

 

Я ще місяць тому після візиту в Україну віце-прем’єр-міністра Росії пана Шувалова застеріг керівництво України від подібної російської ініціативи. Наголошу ще раз: євроінтеграція та створення зони вільної торгівлі має залишатися безумовним пріоритетом на цей рік. У 2011 році ми маємо завершити усі переговори з ЄС і нарешті підписати Угоди про асоціацію.

 

Щоб парламент України не залишився осторонь від цього процесу, щоб унеможливити деструктивний вплив з боку тих, хто звик робити велику політику у маленьких темних кімнатах, я минулого тижня звернувся до керівництва Верховної Ради з пропозицією запросити пана Баррозу для виступу 18 або 19 квітня 2011 року з трибуни Верховної Ради України на тему відносин Україна–ЄС та перспектив завершення переговорів. Сподіваюся, мій заклик було почуто.

 

Я вкотре виступаю з подібною ініціативою тому, що переконаний: український парламент – рівноправний центр прийняття важливих як внутрішньо, так і зовнішньополітичних рішень. І досить виводити його з гри під різними протокольними приводами, як це відбувається протягом останнього року.

 

Тому у рамках візиту пана Баррозу народні обранці повинні почути особисто від нього, а не від «тлумачів» з Банкової чи за дорученням з Михайлівської, що має зробити український парламент для швидшого завершення переговорного процесу України з Євросоюзом. 

 

Парламентарії i громадськiсть мають почути, які преференції отримає Україна від створення Зони вільної торгівлі з ЄС.

 

Ми повинні ще раз усвідомити, що процес одночасного створення зон вільної торгівлі з ЄС та СНД, а також приєднання до Митного союзу є неможливим.  

 

До речі, виступ пана Баррозу у Верховній Раді має відновити демократичну традицію впливу законодавчого органну держави на важливі зовнішньополітичні процеси.

 

Нам потрібен міжнародний діалог не лише на рівні Голови Верховної Ради, але й депутатів усіх фракцій та груп, які мають бути більш активними у діяльності на міжнародному напрямі. 

 

Отож, панове місцеві «демократи»! Дайте Баррозу виступити в українському парламенті.

 

 

 


15.04.2011 Олег Ляшко 1783 6
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1094
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2460
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2125
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6432 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1350
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

231
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2018
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

518
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10421 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7960
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

502
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

364
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

515
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

589
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536