Дачі біля центрального озера Івано-Франківська не здадуть без бою?

 

Коли влада раптово вирішує захищати інтереси людей, у них з'являються підозри, що захищатися доведеться від самої влади. Власники садових ділянок товариства "За мир" з криками "Ганьба!" покинули громадські слухання, на яких презентували детальний проект житлової забудови на місці їхніх садів і дач, що біля міського озера в Івано-Франківську.

Територія садового товариства "За мир" - ласий шматочок для забудівників. Як інформує "Галицький кореспондент", вона простягається від міського озера і вулиці Левицького аж до Набережної ім. Стефаника. Навесні цей куточок буквально потопає у квітах і деревах. Така собі зелена оаза посеред міста, помережана маленькими дачними будиночками. Не дивно, що дачники переселяються сюди на весь теплий сезон, а городяни охоче приходять в сади на прогулянку. Кілька років тому вздовж берега озера почали виростати нетипові для дачної забудови чотириповерхові будинки, які самі дачники називають "півнями". А на громадських слуханнях, які відбулися минулого четверга, власників садових ділянок почали залякувати появою тут дев'ятиповерхівок та автозаправок. І пропонували... захистити від свавілля забудівників.

У садовому товаристві "За мир" майже 1000 членів. На слуханнях минулого тижня були присутні кількадесят, переважно пенсійного віку. Дачники одразу ж поскаржилися, що довідалися про слухання буквально в останній момент. Хтось почув оголошення по радіо і терміново зателефонував іншим. А те, що слухання призначили посеред робочого дня - о 15.00, пенсіонери вважають зумисним - щоб не змогли прийти ті, хто працює. Ще більше дачників обурив план детальної забудови їхніх ділянок, який вони мали обговорювати: "Ми сьогодні вперше чуємо про цей план. Чому він не висить на будівлі товариства? Чому там немає оголошення про слухання?" Емоційні вигуки власників ділянок практично не давали розпочати самі слухання.

Громадські слухання не складалися від самого початку. Масла у вогонь підливав депутат міськради від "Свободи", голова депутатської комісії з питань будівництва, архітектури та земельних відносин Петро Гавриш, який наголосив, що він особисто є ініціатором цих слухань і розробки плану забудови. Розігрітий емоціями пенсіонерів, депутат одразу обрав неправильний тон і намагався заткати рота тим, хто виступає, й перекричати обурених дачників. Гавриш доволі грубо пояснював людям, що він тут, щоб їх захистити: "Ви хочете, щоб завтра на місці вашої дачі виросла дев'ятиповерхівка? Тоді кричіть далі, прошу дуже! Я піду, а завтра, коли вона виросте, ви до мене прибіжите і будете питати, чому я вас не захистив". Дачники відповідали, що вони захищені державними актами на землю і ніхто не має права там будувати нічого, окрім дачних будиночків висотою до двох поверхів.

За словами Петра Гавриша, в міську раду надійшло 300 заяв від членів товариства "За мир" з проханням про зміну цільового призначення з сільськогосподарського на житлову садибну забудову. Заяви відхили, однак депутата схвилювало питання естетики: якщо дати добро їм усім, в товаристві може розпочатися хаотична забудова, яка порушить загальну гармонію. Крім того, до цих будинків неможливо буде підвести комунікації. За словами Гавриша, ці кількадесят людей зібрали 30 тисяч гривень на розробку детального плану житлової забудови у межах двох вулиць, який і презентували на слуханнях. "Цей план має затвердити єдині правила забудови для всіх. Якщо ви вирішите, що будинок має бути не більше двох поверхів, то ніхто не матиме права збудувати вищий чи залізти на чужу територію", - агітував депутат. Однак досвід містобудування у Франківську свідчить про протилежне - порушення поверховості у забудівників стало вже традицією. Насамкінець Гавриш зауважив, що фінальний план забудови коштуватиме майже 300 тисяч гривень, але про ці гроші дачникам турбуватися не варто. То хтось вже потурбувався? Із 300 охочих будуватися на слухання з'явилися менше 10. За кого ж так заступався депутат?

"Два роки тому у нас теж хотіли змінити цільове призначення. Фірма "Скол" Володимира Колковського хотіла викупити наші ділянки, але ми виграли цю війну!" - підбадьорила присутніх представник садового товариства "Бистриця-Надвірнянська", яка спеціально прийшла на слухання, щоб сказати людям, що пропозиція від влади - з прихованим підтекстом. Якби люди й погодились на цей план, їм довелося б добровільно віддати чималі шматки власної землі на дороги та проведення комунікацій. "Якщо ми дамо згоду, у нас під приводом "соціальної необхідності" заберуть акти на землю. З 60 гектарів цієї ділянки аж 14 відведено під інфраструктуру!" - зауважує одна з членів товариства "За мир". Пані не відрекомендувалась, але "відчухрала" Гавриша по повній програмі: "Ганьба вам, пане депутате, що ви нам так нахамили! Я голосувала за "Свободу", але мені соромно за вас і ваш депутатський корпус. Не можна мати людей за дурних! Ми бачимо, що ви на нас тиснете і використовуєте маніпулятивні технології." До власної честі, Гавриш таки визнав, що "повівся на емоції людей і поводився неадекватно".

Люди погодились, що їм потрібен захист від хаотичної забудови, однак виступ депутата вони розцінили як тиск з метою лобіювання чиїхось інтересів. Серед претендентів на забудову садових діляночок біля озера називали того ж Колковського, який, до речі, також є депутатом міськради від «Свободи», та Юрія Солов'я, проекти якого "Свобода" останнім часом підтримує у міськраді. "Я знаю, що вам треба лише вивести наші землі з сільськогосподарського призначення, а потім там творити все, що завгодно!" - підсумував думку обурених пенсіонерів дачник пан Володимир. На очах у всіх він вихопив листок із реєстрацією членів громадських слухань і запхав собі до кишені. Втомившись сперечатись із владою, люди з криками "Ганьба!" покинули зал. Цікаво, чи визнають ці громадські слухання такими, що відбулися?

 

Читайте також до теми:

У Франківську міське озеро забудують дачами?


03.01.2012 3738 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2014
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1880
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1879
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5583 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2173 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1533

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

772

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

838

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1045

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1023
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1796
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3702
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10293
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26180
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10213 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7741
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

921
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

262
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

288
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

405
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1306
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

908