Цукровий діабет: не так страшна хвороба як її наслідки

 

 

Період свят для нас асоціюється з купою смаколиків. І ми навіть не підозрюємо, що це дуже небезпечний період для тих, хто досить довго дотримувався посту, і тих, хто страждає таким поширеним захворюванням, як цукровий діабет.

 

Цукровий діабет – захворювання, яке характеризується стійким підвищенням рівня глюкози в крові. Це обумовлюється недостатнім виробленням підшлунковою залозою інсуліну. Інсулін – гормон що відповідає за нормалізацію вуглеводневого обміну у нашому організмі.

 

Цукровий діабет буває двох типів – інсулінозалежний (вроджений) і інсулінонезалежний (набутий). В усьому світі зареєстровано рекордну кількість осіб, які страждають на цукровий діабет – близько 350 мільйонів. І щороку ця цифра має схильність до зростання.

 

Симптоми цукрового діабету і його діагностика

Дане захворювання виникає повільно і важко запідозрити його появу, оскільки ознаки не є сильно вираженими. Проте, якщо ви помітите за собою ряд перелічених нижче симптомів, то це буде першим покликом до того, щоб здати аналізи на наявність підвищеного вмісту глюкози.

 

Ознаки, що можуть вказувати на наявність цукрового діабету:

  • поліурія – збільшення кількості і частоти сечовипускання;
  • полідипсія – постійна спрага, яка саме й зумовлена значним виділенням сечі з організму;
  • поліфагія – постійний невгамовний голод і тяга до солодкого, що згодом призводить до збільшення зайвої ваги і ожиріння;
  • сухість шкіри і слизових оболонок;
  • зниження гостроти зору;
  • зниження загальної опірності організму до інфекційних хвороб;
  • часті зміни настрою, дратівливість;
  • постійна втома, сонливість.

 

Якщо ви за даними критеріями запідозрили, що у вас можливий розвиток цукрового діабету, бажано проконсультуватися з лікарем-ендокринологом, який призначить ряд необхідних обстежень, а саме:

-          аналіз крові на вміст глюкози;

-          аналіз сечі на виявлення глюкози і на наявність ацетону;

-          аналіз крові на рівень глюкованого гемоглобіну;

-          глюкозотолерантний тест.

 

Чим небезпечний цукровий діабет

При правильному лікуванні саме захворювання не є важким. Проте, страшними є його наслідки і ускладнення, які виникають внаслідок недотримання правильного режиму харчування, неадекватного прийому препаратів інсуліну, зловживання алкоголем. Найбільш важкими загрозами є гіперглікемічна (діабетична) і гіпоглікемічна коми. Вони виникають при неправильному лікуванні цукрового діабету і є невідкладними станами, тобто потребують невідкладної спеціалізованої допомоги.

 

Також при цьому захворюванні часто уражаються нирки і навіть можливий розвиток нефропатії. Поширеними серед хворих є точкові крововиливи на сітківці ока, порушення роботи серця з подальшим розвитком, гангрена стопи.

 

Лікування цукрового діабету в Оксфорд Медікал

При інсулінозалежному цукровому діабеті головним аспектом лікування є замісна інсулінотерапія. Вона призначається виключно лікарем-ендокринологом на базі даних обстеження пацієнта. В жодному разі не можна самостійно приймати інсулін, оскільки для кожного хворого призначається індивідуальна доза в розрахунку до одиниць дії. Тож введення надто малої або надто великої кількості інсуліну може призвести до тяжких і незворотніх наслідків.

 

Також при цукровому діабеті призначається симптоматична терапія, що створена для попередження будь-яких ускладнень. І пацієнтам завжди варто пам’ятати про постійне дотримання дієти, а саме виключення з раціону солодощів, цукру, алкоголю. І в разі виникнення проблем одразу звертатися за допомогою до лікаря-ендокринолога та дієтолога для індивідуального підбору дієти і корекції харчування.

 

Людмила Кушніренко

Лікар-ендокринолог МЦ «Оксфорд Медікал»


18.04.2017 5030 1
Коментарі (1)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

659
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1906 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

550
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6901 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11390 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

331

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1068

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1112

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1104
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

274
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1077
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

845
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

745
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2946
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4438
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18437
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

316
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

350
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

660
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

766