Covid-19: в Ухані кількість хворих у 10 разів перевищувала офіційні дані

Згідно з дослідженням Китайського центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), близько пів мільйона жителів китайського міста, де вперше з'явився новий коронавірус, могли бути заражені Covid-19 - це майже в 10 разів більше, ніж в офіційних даних.

У дослідженні використана вибірка з 34 000 людей серед ​​загального населення Уханя - епіцентрі пандемії - та інших містах провінції Хубей, а також Пекіні, Шанхаї та провінціях Гуандун, Цзянсу, Сичуань та Ляонін. 

Дослідники виявили рівень поширеності антитіл до Covid-19 серед мешканців Уханю, мегаполісу з 11 мільйонами людей, що становить 4,43%.

Як повідомляє муніципальна комісія з охорони здоров'я Уханю, за даними на неділю, у місті загалом 50354 підтверджених випадків захворювання на Covid-19.

Метою дослідження було оцінити масштаби минулих інфекцій серед населення шляхом тестування зразків сироватки крові з групи людей на наявність антитіл до коронавірусу.

Його результати не приймаються як остаточна статистика того, скільки людей у ​​тій чи іншій місцевості зазнали впливу вірусу. Китайський CDC заявив, що дослідження було проведено через місяць після того, як Китай "стримав першу хвилю епідемії Covid-19".

Дослідження показало, що показник поширеності за межами Уханю значно нижчий. В інших містах Хубея було виявлено, що лише 0,44% опитаних жителів мають антитіла до коронавірусу. За межами провінції антитіла були виявлені лише у двох людей серед понад 12 000 жителів.

Результати дослідження опубліковані в китайському повідомленні CDC у соціальних мережах у понеділок. У ньому не згадувалось, чи дослідження опубліковане в академічних журналах.
Янчжун Хуанг, старший науковий співробітник з питань охорони здоров'я в Раді з міжнародних відносин, заявив, що дослідження вказує на проблему недостатнього звітування про інфекції в розпал спалаху в Ухані, частково через хаос у той час і невключення безсимптомних випадків в офіційному підрахунку підтверджених справ. У січні та лютому хворі на лихоманку заполонили лікарні Ухані, де не вистачало робочої сили, наборів для випробувань та медичних ресурсів для діагностики та лікування.
Натомість багатьом сказали їхати додому та самоізолюватись - деякі з них заразили інших членів родини, а інші померли вдома, не зафіксувавши смерть від Covid-19. Недостатня звітність є проблемою, з якою стикаються органи охорони здоров’я у багатьох країнах, часто через брак потенціалу та ресурсів.
Дослідження антитіл, проведені дослідниками в інших частинах світу, також показують, що коронавірус був набагато більш поширеним, ніж свідчать офіційні дані. Наприклад, дослідження, яке профінансувало Міністерство охорони здоров’я штату Нью-Йорк, показало, що до кінця березня кожен із семи дорослих людей у ​​Нью-Йорку мав Covid-19 - приблизно в 10 разів більше, ніж офіційні дані.
У серпні під час іншого дослідження виявили антитіла до коронавірусу у понад 27% з 1,5 мільйонів перевірених жителів Нью-Йорка.
Але в Китаї також є питання прозорості, оскільки чиновники надавали громадськості більше оптимістичних даних, ніж вони мали доступ до них внутрішньо.
З 12 лютого органи охорони здоров'я Хубея почали включати "клінічно діагностовані випадки" до числа підтверджених інфекцій. Того дня близько 13 000 раніше не розкритих "клінічно діагностованих випадків" у провінції були додані до нових підтверджених інфекцій, що призвело до дев'ятикратного збільшення щоденних випадків у порівнянні з попереднім днем.
Документи, що потрапили до провінційного центру з контролю і профілактики захворювань провінції Хубей, представлені раніше CNN викривачем, показані до цього дня, влада повідомляла про "клінічно діагностовані випадки" внутрішньо, але не розголошувала їх громадськості.
За свідченням документів, влада Хубея також публічно повідомила про менший показник підтверджених випадків і смертей 10 лютого та 7 березня, ніж було зафіксовано.
Влада також жорстоко розправилася з громадськими журналістами, які повідомляли про сувору реальність переповнених лікарень в Ухані.
У понеділок Чжан Чжан, колишній адвокат, який задокументував спалах в Ухані, був засуджений до чотирьох років ув'язнення за "сварку і провокування неприємностей". Ще двох незалежних журналістів - Лі Зехуа та Фанг Біна - також затримали після висвітлення спалаху.

Ефективне стримування в Ухані
Дослідження підкреслює величезний контраст між показниками поширеності антитіл до коронавірусу всередині та за межами Ухані.
Хуанг заявив, що значно нижчі показники в інших китайських містах свідчать про те, що "зусилля щодо стримування китайських дійсно були швидкими та ефективними, особливо в порівнянні з такими містами, як Нью-Йорк".
У безпрецедентній спробі стримати вірус, що швидко поширюється, 23 січня Ухань закрили від зовнішнього світу, а всі рейси, поїзди та автобуси скасовані, а в’їзди на шосе перекриті.
Усередині міста уряд ввів жорсткі карантинні обмеження. Більш як два місяці громадський транспорт в Ухані був зупинений, підприємства були закриті, а мільйони жителів перебували у своїх будинках та житлових громадах - навіть не мали права виходити на вулицю у продуктові магазини.  
Однак 76-денне блокування коштувало величезних витрат для жителів, особливо тих, кому потрібно було їхати до лікарні, оскільки весь громадський транспорт був зупинений, а таксі для пацієнтів було недостатньо.
Проте, широкомасштабні заходи були оголошені китайським урядом як такі, що дозволили країні здобути перемогу у боротьбі зі спалахом. Тим часом китайський CDC також підкреслив досягнення Китаю у стримуванні вірусу під час оприлюднення результатів дослідження антитіл у понеділок.
"Результати дослідження показують, що населення нашої країни має низький рівень зараження. Це свідчить про те, що Китаю вдалося контролювати епідемію, на прикладі з Уханем як основним полем битви, і ефективно контролював широкомасштабне поширення епідемії", - зазначає агентство.  
 за матеріалами CNN

Читайте також:


29.12.2020 1257
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3254
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11689 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2123
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2013
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2991
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4963

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

703

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1282

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1809

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1532
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1915
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1775
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8986
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

827
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

907
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2085
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20690
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

568
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

721 2
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

918 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

956