Covid-19: Pfizer почала тестування третьої дози на випадок необхідності вакцинації проти нових штамів

Компанія Pfizer-BioNTech розпочала випробування третьої дози вакцини проти COVID-19 на невеликій групі людей.
В цей час вакцина дозволена в декількох країнах у режимі двох доз з інтервалом у 21 день, і в ході досліджень доведено, що вона приблизно на 95% ефективно захищає від хвороби COVID-19.
Але оскільки нові (та більш інфекційні) генетичні варіанти вірусу COVID-19 починають циркулювати - до цього часу вчені виявили три основні штами, вперше виявлені у Великобританії, Південній Африці та Бразилії, відповідно постало питання про те, наскільки добре дозволені вакцини можуть захищати від вірусу та чи можуть вони стати більш актуальними.
Pfizer-BioNTech вже провели дослідження та протестували сироватки крові людей, щеплених першою дозою проти деяких з цих варіантів, і виявили, що імунна відповідь, викликана двома дозами, все ще є досить захисною.
Насправді, у випадку з британським варіантом (іменованим B.1.1.7), рівні антитіл, які вироблені за схемою вакцинації, важливим імунним захистом від вірусу, були подібними до рівнів проти вихідного, немутованого вірусу.
Однак дослідники виявили, що рівень антитіл, вироблених оригінальною вакциною, був нижчим у порівнянні з південноафриканським варіантом (іменованим B.1.351).
Pfizer-BioNTech ще не пройшов того самого рівня суворих випробувань щодо бразильського варіанту (іменованого як P1).
"До цього часу ми не отримували жодних повідомлень про випадки інфікування [серед щеплених людей], пов'язані з будь-яким із нових варіантів", - говорить Мікаель Долстен, головний науковий співробітник Pfizer, маючи на увазі серйозні інфікування штамами вірусів серед щеплених людей. “Але ми завжди хочемо бути на крок попереду вірусу. Це змусило нас задуматися про створення даних для третьої дози. Ми збираємось дати людям, які були частиною нашого дослідження на перших двох фазах з минулого літа, підсилити захист ще однією дозою вакцини. Ми очікуємо, що рівень антитіл може зрости проти існуючих штамів для посилення захисту".
Тільки клінічне випробування доведе це. Pfizer-BioNTech планує вакцинувати 144 людей, які включені в дослідження на ранніх стадіях компанії, які отримали свою другу дозу пів року та рік тому.
У випадку, якщо додаткова доза не покращує захист людей, Долстен каже, що Pfizer також розробила нову вакцину, орієнтовану на південноафриканський варіант, яка на сьогодні показала найбільшу стійкість імунітету, викликаного вакциною.
Оскільки технологія мРНК, на якій побудована оригінальна вакцина, вимагає лише правильної генетичної послідовності для створення нової версії, Долстен каже, що розробка нової вакцини, націленої на південноафриканський варіант, зайняла лише шість-вісім тижнів.
Приблизно через місяць, за його словами, Pfizer планує розпочати випробування, в рамках якого дослідники дадуть учасникам, які отримали дві дози оригінальної вакцини, третю дозу - нової вакцини.
Все це частина справи, яка може стати звичним процесом у найближчі роки: перехід на нові версії вакцини через кілька місяців або рік, подібно до того, як змінюються сезонні вакцини проти грипу, залежно від того, які штами циркулюють кожного сезону грипу.
Виробництво нової вакцини проти COVID-19 та її тестування, каже Долстен, «відкриває шлях для більш швидких змін у майбутньому. Якщо вірус й надалі продовжить мутувати, що ми бачимо сьогодні, ми вже матимемо дані про те, як зменшити напругу і швидко змінити виробництво. Ми могли б просто прогодувати виробничий процес іншою мРНК, а все інше було б тим самим".
Він підкреслює, що оригінальна вакцина, яка отримала дозвіл на надзвичайне використання від Управління з контролю за продуктами та ліками США, продовжує добре захищати від усіх варіантів вірусу, але що всі ці заходи - це способи "постійно мати можливості залишатись попереду вірусу та рухатись дуже швидко", якщо ми побачимо менший захист від нових мутованих штамів.
за матеріалами Time


28.02.2021 898
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

532
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11029 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1843
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1742
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2745
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4601

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

341

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1043

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1455

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1328
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1706
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1515
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1230
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

599
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

674
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1870
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2097 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20369
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

347
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

698 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

732
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1079