«Чорний список» солодощів, які не слід купувати дітям

 

Раніше людям і в голову не приходило, та й різноманітності продуктів не було, щоб годувати 2-річну дитину чіпсами і давати запити їх кока-колою. Але минув час, розвинулася хімічна та харчова промисловість, в супермаркетах величезний асортимент солодощів і мінералок, які діти постійно «клянчут».

 

Але більшість батьків якщо і звертає увагу на складові продукту, вказані на упаковці, то не завжди знають про шкідливість барвників, ароматизаторів та консервантів.

 

У підсумку наші чада страждають не тільки від захворювань шлунково-кишкового тракту, але також можуть мати проблеми з нервовою системою. Завідуюча Вінницької обласної дитячої поліклініки, обласний дитячий гастроентеролог Людмила Кондратюк розповіла, що батьки все частіше і частіше звертаються на прийом до лікаря: «Що з нашою дитиною, чому в неї блювання, нудота, млявість?»

 

«Дуже важливим для здоров‘я дитини є якість продуктів і харчування. На жаль, незважаючи на те, що на упаковках дуже часто пишуть: відсутність консервантів, відсутність стабілізаторів й інших хімічних речовин, але в дійсності технічні умови виготовлення продукту не відповідають написаному. І коли батьки, довіряючись таким етикеткам, купують дитині шкідливий продукт, і вона його приймає, то, звичайно, в даному випадку продукти є причиною захворювання», — повідомила Л. Кондратюк.

 

Ласощі впливають на активність дітей

Багато споживачів (крім мабуть чиновників МОЗ) знають, в країнах Євросоюзу, продукти, що містять небезпечні для дітей барвники, зобов’язані розміщувати попереджувальні написи: «барвники» можуть чинити негативний вплив на активність й увагу дітей.

 

Гіперактивність — стан, при якому активність і збудливість людини перевищує норму. У випадку, якщо подібна поведінка є проблемою для інших, гіперактивність трактується як психічний розлад. Гіперактивність частіше зустрічається у дітей і підлітків, ніж у дорослих людей, адже викликається емоціями.Наші виробники знаючи про це, по видимому, не вважають себе споживачами або думають, що організми українських дітей відрізняються від інших європейців, не поспішають публікувати такі попередження. Причому це стосується і великих транснаціональних виробників, які продають свою (таку ж) продукцію і на ринку ЄС.З урахуванням цього, Цент експертиз ТЕСТ допоміг споживачам і підказав товари, що містять такі барвники.

 

Список продуктів, які категорично не можна купувати дітям:

  • безалкогольний напій Тархун вироблений в Україні (марка Росинка) — містить небезпечний барвник Е102;
  • шоколадний батончик MilkyWay вироблений в Росії (компанія Марс) — містить небезпечний барвник Е129;
  • безалкогольний напій Schweppes вироблений в Україні Пряна Журавлина (компанія Кока-Кола) — містить небезпечний барвник Е129;
  • безалкогольний напій Тархун вироблений в Україні (марка Біола) — містить небезпечний барвник Е102;
  • безалкогольний напій Зі смаком лайма вироблений в Україні (марка Оболонь) — містить небезпечний барвник Е102;
  • мармелад «Апельсинові та лимонні дольки» вироблено в Україні (марка «Повна чаша») — містять небезпечні барвники Е102 і Е110;
  • дитячі драже M&Ms зроблені в Росії (компанія Марс) — містять відразу 5 небезпечних барвників;
  • драже «Морські камінці» вироблено в Україні (марка «Повна чаша») — містять небезпечні барвники Е102 і Е122;
  • цукерки «Дюшес» вироблено в Україну (марка «Повна чаша») — містять небезпечний барвник Е102;
  • дитячі драже M&Ms з арахісом зроблено в Росії (компанії «Марс») — містять відразу 5 небезпечних барвників;
  • цукерки «Барбарис» вироблено в Україні (марка «Повна чаша» — містять небезпечний барвник Е122;
  • напій соковий «Сицилійський червоний апельсин» вироблено в Україні (марка Сандора) містить найнебезпечніший барвник Е110;
  • цукерки «Гусячі лапки» вироблено в Україні (марка «Повна чаша») — містять небезпечний барвник Е129;
  • рулет з начинкою «полуниця» 7 days зроблено в Росії (марка Chipita) — містить небезпечний барвник Е124;
  • напій соковий «Сицилійський червоний апельсин» вироблено в Україні (марка Джаффа) — містить небезпечний барвник Е110;
  • дві марки печива Фруктберрі зі смаком полуниці та зі смаком вишні вироблено в Україні (марка АВК) — містить небезпечний барвник Е122;
  • мармелад для хворих діабетом «Розмай» зроблено в Україні — містить одразу 3 небезпечних барвника Е102, Е122, Е124;
  • безалкогольний соковмісний напій Fanta, зроблено в Україні (компанія Кока-Кола) — містить небезпечний барвник Е104.

Вкурсе


06.06.2012 5156 1
Коментарі (1)

vasya 2012.06.14, 11:12
Цікаво, а Рошенівські «Барбарис», «Дюшес», «Гусячі лапки» безпечні
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1929
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1842
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1841
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5433 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2136 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1494

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

718

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

779

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

975

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1752
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3659
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10234
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26121
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10166 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7697
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

876
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

155
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

238
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

365
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1260
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

859