Чому не йде зайва вага?

 

/data/blog/49453/463e314425343cc27ed3d2cb705b1866.jpg

 

Щоб схуднути, треба менше їсти — здавалося б, це істина, що не викликає сумнівів. Але багато з тих, хто хоче знайти гарну фігуру, скаржаться, що їм це не допомагає: їдять вони начебто мало, а вага не зрушується з мертвої точки. Як бути?

1-й крок. Переконайтеся, що ви дійсно мало їсте

Психологи зазначають, що більшість людей неправильно оцінюють кількість з‘їденої за день їжі. Насправді воно виявляється приблизно на 20% більше, ніж вони думають. І прагнуть схуднути «малоїжки» в даному випадку не виняток.

Більш того, багато з тих, хто, за їхніми словами, їдять як пташки, насправді відправляють в шлунок нітрохи не менше продуктів, ніж ті, хто зізнається у наявності у себе непоганого апетиту. При цьому «образ малоїжки» не бреше. Просто йому властиво фіксувати в пам’яті не все з‘їдене. Такі люди можуть забувати, що перехопили що між справою, або пожували що-небудь під час роботи, прямо за комп’ютером, або багато разів пробували блюдо, поки його готували.

Ось чому в першу чергу варто оцінити реальний обсяг з‘їденого. Для цього необхідно завести харчовий щоденник, в який ви будете записувати все, що з’їли, обов‘язково зазначаючи обсяг страв. Робити це потрібно відразу ж, не відкладаючи на кінець дня, інакше великий ризик, що ви знову не зможете щось згадати. Купіть для цього маленький кишеньковий блокнот або робіть помітки в телефоні.

Достатньо всього тиждень вести спостереження, щоб зрозуміти, чи дійсно ви мало їсте.

2-й крок. Проведіть ревізію продуктів, які ви вживаєте

Якщо об’єм їжі дійсно невеликий, потрібно оцінити її калорійність. У практиці дієтологів бували випадки, коли вся денна їжа їх пацієнтів могла вміститися в двох долонях. Але що це були за продукти: бутерброди з ковбасою на білому хлібі, цукерки з чаєм, сир жирністю 50%… Дивно, що при такому раціоні вага не тільки не йшла, але і часом додавався.

Звичайно, такі грубі помилки для тих, хто цілеспрямовано хоче схуднути, не характерні. А от менш очевидні промахи спостерігаються досить часто.

Наприклад, багато хто забуває про високу калорійність горіхів або сухофруктів і їдять їх багато. Або щедро заправляють овочеві салати рослинним маслом (в столовій ложці — близько 150 ккал). Або замінюють цукор медом, не зменшуючи обсяг його споживання (калорійність останнього менше, але сама по собі вона досить висока).

3-й крок. Проаналізуйте: а чи не замало ви їсте?

Як не дивно, це теж може бути причиною того, що вага не знижується. Відчутну нестачу їжі організм сприймає як загрозу для свого існування. Він уповільнює обмін речовин, енергії витрачається менше, а значить, і жир з жирових депо йде вкрай повільно. В молодості такий ефект «застою» зазвичай спостерігається не на початку схуднення, а коли людина вже втратила кілька кілограм. Після сорока років толку від низькокалорійної дієти може не бути взагалі: в цей час обмін речовин сам по собі повільніше, ніж у молодості.

До того ж, якщо ми сильно недоїдаєм, тіло втрачає багато м‘язової тканини, а саме в м’язах «згорає» жир. При цьому відновлюються м'язи повільно, так що часом людина, що отримав мінімальний результат, обмежуючи себе в їжі, при поверненні до звичного калорійності додає кілька кілограм.

Багато дієтологів люблять говорити: щоб їх клієнт почав худнути, його потрібно… погодувати. Режим економії ресурсів організм включає, якщо людина протягом декількох днів споживає менше 1200 ккал на добу. Настільки різкі обмеження припустимі лише раз на тиждень. В інший час потрібно споживати не менше 1500 ккал.

4-й крок. Пройдіть медичне обстеження

Існує і ряд захворювань, які заважають позбавитися від зайвої ваги.

Досить поширений випадок — гіпотиреоз, або зниження функції щитовидної залози. Брак її гормонів в організмі призводить до уповільнення обміну речовин.

Іншими факторами ризику є цукровий діабет, переддіабет і, коли порушення вуглеводного обміну ще не виражене, але вже має місце, а також синдром полікістозних яєчників і порушення балансу статевих гормонів. У будь-якому випадку в першу чергу варто відвідати ендокринолога і пройти обстеження, які він призначить.

Найчастіше при успішній корекції основного захворювання зайва вага з часом зійде сама.

 

vkurse.ua


18.03.2014 5619 1
Коментарі (1)

спорт 2014.03.30, 01:54
щоб похудати, потрібно не тільки обмежувати себе в їді, а ще потрібно пахати в тренажерці. На цьому наголошують і самі спотсмени http://firtka.if.ua/?action=show&id=46098
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1261
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2189
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6582 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

363

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1300

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1431
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

152
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

59
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26529
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

53
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

71
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634