CNN: чи справді між Китаєм та США виникає "холодна війна"?

Державний секретар США Ентоні Блінкен (справа) виїжджає після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном (зліва) в Єлисейському палаці, в Парижі, 25 червня 2021 року


Нове покоління холодної війни США щойно отримало потужне підтвердження.

Коли державний секретар Ентоні Блінкен говорив про Китай в інтерв'ю "Нью-Йорк Таймс" у Парижі, він запропонував одне з найбільш відкритих уявлень про зовнішню політику адміністрації Байдена. Блінкен заявив, що Франція та США "на одній стороні" щодо необхідності захищати вільний світовий порядок у міру набуття Китаєм впливу. Альтернативою, попередив він, не буде глобальний порядок чи світовий порядок, очолюваний Китаєм, який би був "глибоко неліберальним за своєю суттю".

Блінкен, який виступив з жорстким посланням США до Китаю на переговорах на Алясці в березні, роз'яснював нещодавні попередження президента Джо Байдена про те, що демократія знаходиться під загрозою - і не лише від неліберальних тенденцій на Заході.

Концепція нової холодної війни між США та Китаєм перетворюється на загальноприйняту думку у Вашингтоні. Однак одна критика полягає в тому, що оригінальна версія була ідеологічним зіткненням між капіталістами Заходу та комуністами радянського блоку. США та Китай потрапляють у більш класичний поєдинок між силою, що зростає, та силою, що занепадає, хоча Блінкен, безумовно, бачить ідеологічну складову.

Президент Китаю Сі Цзіньпін, який незабаром очолить святкування 100-річчя Комуністичної партії Китаю, зайняв набагато жорсткішу позицію щодо Китаю на світовій арені.

Пекін посилює свою владу в Тихоокеанському регіоні та за його межами, а події в Гонконзі демонструють китайські репресії щодо маршу на його території. Але чи зацікавлений Пекін (чи здатний) вести глобальну битву проти демократії - це вже інше питання.

Використання Сі популістського націоналізму в першу чергу призначене для підтримання автократичної панівної партії, чи це справжнє вираження амбіційної глобальної зовнішньої політики Китаю? У будь-якому випадку, вироблення політики у Вашингтоні та зароджувані політичні кампанії в США - від економіки до інфраструктури та від оборони, що покращує систему соціальної безпеки - все частіше формуються через призму неминучого протистояння з Китаєм. Принаймні звідси стає все важче стверджувати, що аналогія "холодної війни" пропускає суть.

Цими вихідними в містах США відзначали річниці масових заворушень в Стоунволі 1969 р. - з численними коментарями учасників акцій з питань імміграції, жорстокості поліції та навіть іноземних лідерів. Вгорі: Учасники акції, Нью-Йорк, 26 червня


"Єдине, що допомагає в ці часи, це доброта та співпереживання"

Американські катастрофи часто обертаються глобальними трагедіями.

Це природа нації, побудованої на імміграції, що людські хвилі масових подій охоплені усім світом. Наприклад, жертви з 93 країн загинули 11 вересня 2001 року. Це та сама історія у Флориді, після жахливого обвалу кондомініуму, який поховав сплячих жителів під горою завалів, скоротивши й так коротке життя, яке було виплекано по всій земній кулі та сплетене у спільному просторі. Підтверджується, що загинули дев'ять людей, однак понад 150 досі не знайдені, працівники рятувальних служб побоюються, що рівень пожежі стрімко зросте.

Серед зниклих є багато людей з Південної Америки, що відображає латиноамериканську культуру Флориди та її роль як вхід до решти західної півкулі. Серед них члени сім'ї першої леді Парагваю Сільвани Лопес Морейра, яка в трагічному повороті поїхала до США на щеплення Covid-19. Консульство Аргентини в Маямі заявило, що дев'ять її громадян зникли безвісти в результаті обвалу квартири. Колумбія, Уругвай та Венесуела заявили, що досі намагаються розшукати зниклих громадян. Серед зниклих також є родич батька колишнього президента Чилі Мішель Бачеле.

Ізраїль направив делегацію, яка допоможе скласти карту місця катастрофи та допоможе єврейській громаді Флориди виявити жертви та тих, хто вижив. Принаймні 20 людей, пов'язаних з однією місцевою синагогою, вважаються зниклими безвісти, оскільки родичі тримаються надії, що тих, хто вижив, можна врятувати з купи подрібненого будівельного сміття живим навіть через кілька днів після катастрофи. "Єдине, що допомагає в ці часи, це доброта, співпереживання та спільність, тому що ти не можеш змінити реальність", - сказав рабин Шолом Ліпскар у коментарі Вовку Бліцеру CNN.

Тим часом Канада вважає, що принаймні чотири її громадянина зникли безвісти. Багато канадців мають власність у Флориді, і тисячі "снігових птахів" щороку летять на південь, рятуючись від суворої північної зими. Однак виліт цього року був перерваний внаслідок закриття кордону через Covid-19.


Згадуючи Майка Гравела

Майк Гравел, колишній американський сенатор з Аляски, який помер у віці 91 року, мав багату політичну кар'єру. Одним із головних моментів стало його рішення зачитати документи Пентагону - страшну таємну історію війни у ​​В'єтнамі - в протоколі Конгресу після заборони їх видання газетам. Але його найунікальнішим внеском в політичну історію США могли бути одні з найдивніших рекламних кампаній усіх часів.

Випущений в рамках президентської кампанії у 2008 році, після багатьох років у політичному забутті, один ролик показує, як Гравел безглуздо дивився у камеру понад хвилину, потім кидав камінь у ставок і відходив вдалину.

Пізніше на Алясці пояснили, що ця дія була метафорою, і люди мали сприймати брижі у ставку як аналогію зміні, яку може зробити один кандидат. Якими б дивними вони не були, реклама мала працювала, щоб привернути увагу до кандидата; деякий час він був учасником телевізійних комедійних шоу пізно ввечері. Однак, він у підсумку показав 0% на виборах в штаті Айова - поза увагою переможця Барака Обами.

за матеріалами CNN

 


29.06.2021 13273
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

786
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11321 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1956
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1843
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2843
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4728

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

484

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1135

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1647

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1398
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1788
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1605
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8850
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

692
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

768
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1956
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

926
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

437
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

327 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

777 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

816