Члени Комітету свободи слова провели закриту зустріч з представником ГПУ щодо обвинувачень проти Руслана Коцаби

 

/data/blog/71283/e98a7a7728b59ce77a2a71aec8ed2320.jpg

 

5 березня відбулася закрита зустріч членів Комітету свободи слова з представником  Генеральної прокуратури України (ГПУ) з розгляду обвинувачень проти івано-франківського блогера та активіста Руслана Коцаби, який виступив проти мобілізації, і проти якого було висунуто звинувачення у державній раді і шпигунстві. Закритість засідання пов'язана з тим, що може бути оприлюднена інформація, яка стосується таємниці слідства.

 

Від Комітету були присутні перший заступник голови Ольга Червакова, заступники Сергій Висоцький та Олександр Опанасенко, члени Комітету Дмитро Стеценко і Богдан Онуфрик. За словами Сергія Висоцького, депутати заслухали представника ГПУ, взяли до відома надану інформацію, пише Фіртка з посиланням на «Телекритику»

 

У коментарі «Телекритиці» Ольга Червакова повідомила, що прокурор назвав статті, за якими обвинувачується Руслан Коцаба, обґрунтував з точки зору ГПУ адевакватність запобіжного заходу щодо нього.

 

«У членів Комітету є контраверсійна позиція щодо цього питання. Ми хотіли з'ясувати, чи є докази того, що він співпрацював з російськими інформаційними ресурсами, чи не є це тиском на журналіста. Наразі мети не досягнуто», - сказала вона.

 

Ольга Червакова також додала, що член Комітету Юрій Павленко, який був ініціатором розгляду цього питання, на зустріч не прийшов.

 

Нагадаємо, Комітет свободи слова вирішив запросити на своє закрите засідання представників СБУ і Генеральної прокуратури України (ГПУ), щоб вони дали роз'яснення з приводу арешту івано-франківського блогера. Рішення щодо такого засідання було ухвалене членами Комітету 11 лютого.

 

Як писала «Телекритика», івано-франківського блогера й активіста Руслана Коцабу звинуватили у державній зраді та шпигунстві (частина 1 статті 111 та частини 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України). Уночі 8 лютого стало відомо про затримання блогера на 36 годин до засідання суду, а сам суд відбувся того ж дня. Радник глави СБУ Маркіян Лубківський заявив, що під час затримання у Руслана Коцаби вилучено матеріали, які можуть вказувати на вчинення злочинів, передбачених наведеними вище статтями Кримінального кодексу.

 

8 лютого рішенням Івано-Франківського міського суду блогера було арештовано на 60 діб. В ухвалі суду зазначено, що Руслан Коцаба за винагороду працював на замовлення російського телеканалу НТВ і організовував підготовку провокативних матеріалів про мобілізацію в Україні для російського ТБ. Відеозвернення Руслана Коцаби до Президента України «Я проти мобілізації» використовували в інформаційних програмах «Время покажет» російського «Первого канала» і російського телеканалу «Россия 1». У документі також наголошується, що Руслан Коцаба мав намір найближчим часом виїхати на невизначений термін на територію так званих ЛНР та ДНР, аби продовжити свою діяльність.

 

Юристи не мають одностайної позиції щодо дій правоохоронних органів стосовно Руслана Коцаби.

 

Незалежна медіа-профспілка України висловила думку, що заклики блогера бойкотувати мобілізацію в умовах війни вписується в антиукраїнську інформаційну кампанію. Разом з тим, наголосили в НМПУ, попри всю неоднозначність діяльності Руслана Коцаби притягнення його до кримінальної відповідальності створює прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.

 

Львівський осередок НМПУ заявив про незгоду із заявою центрального комітету НМПУ - на його думку, підстави для арешту Руслана Коцаби існували.

 

Тим часом представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні розповсюдило заяву, в якій назвало Руслана Коцабу «в'язнем сумління» і закликало українську владу негайно його звільнити.

 

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська вважає недопустимим у демократичному суспільстві таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, та вбачає в його арешті ознаки порушення статті 10 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) назвала «переслідуванням за політичними мотивами» арешт «українського журналіста» Руслана Коцаби за підозрою у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.

 

Нагадаємо, 8 лютого рішенням Івано-Франківського міськсуду прикарпатського блогера було арештовано на 60 діб.

 

Його звинуватили у державній зраді та шпигунстві (частина 1 статті 111 та частина 1 статті 114 Кримінального кодексу України).

 

Кримінальне провадження проти Коцаби було відкрито після того, як він ініціював акцію під назвою “Я проти мобілізації”. Коцаба оприлюднив в Інтернеті відеоролик, в якому закликав українців не захищати Батьківщину.

 

14 лютого Апеляційний суд Івано-Франківської області залишив Коцабу під вартою.

 

Радник глави СБУ Маркіян Лубківський заявив, що під час затримання у Руслана Коцаби вилучено матеріали, які можуть вказувати на вчинення злочинів, передбачених наведеними вище статтями Кримінального кодексу. Рішенням суду блогера арештовано на 60 діб.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В яких умовах утримують журналіста Руслана Коцабу в Івано-Франківському СІЗО (фото)

Коцаба обплював прокурора та порадив дружині їхати з України (відео)

Суд залишив Руслана Коцабу під вартою (фото+відео)

Адвокат Руслана Коцаби планує звернутися до Єропейського суду з прав людини

Про арешт прикарпатського журналіста Руслана Коцаби написали у Великобританії, Японії та США

Журналіст Коцаба працював на замовлення "НТВ" (додано фото)

Медіа-профспілка заявила, що обвинувачення проти Руслана Коцаби мають бути ґрунтовніші

Лещенко здивований, що арештували Коцабу замість сепаратистів-прибічників Януковича

Руслан Коцаба в залі суду: Закликаю всіх повірити, що на сході триває громадянська, братовбивча війна (відео)

Коцаба у суді каже, що ніколи не займався "заказухами" і готовий до мобілізації, коли буде воєнний стан (фото)


06.03.2015 315 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

818
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

624
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1695
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3041
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2469
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2449

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

56

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

619

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

608

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1470
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

217
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

578
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

431
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

222
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

303
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26940
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

760
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19592
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

318
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

326
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

653
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1086 1