Цікаві факти про Сінгапур (+ 9 фото)

 

 

Сінгапур

 

Сінгапур входить у першу десятку загальносвітового рейтингу країн з найменшим рівнем корупції і займає перше місце в аналогічному рейтингу азіатських країн. Місцева мафія («Тріади») була жорстоко знищена, рівень злочинності в країні надзвичайно низький, а рівень життя населення один з кращих в Азії - ВВП на душу населення становить більше $ 28.000.Такі результати досягнено завдяки досить жорстким заходам місцевої влади. Давайте трохи познайомимся з місцевими законами, а заодно трохи краєвидів...

 

 

 

1.Порушення громадського порядку суворо караються. Штраф за плювок на землю - 500 доларів. Штраф за куріння в громадських місцях - 500 доларів. Викидання сміття, типу обривка паперу - штраф 500 доларів. Штраф за залишення води в блюдцях під горщиками під час поливу квітів - 500 доларів (вода приваблює комарів).

 

2. Число автомобілів в Сінгапурі штучно обмежується. Щоб завести собі автомобіль потрібно спочатку купити на спеціальному аукціоні дозвіл на автомобіль (дозвіл дається на термін у 10 років). Цей дозвіл обійдеться в кілька десятків тисяч доларів. Потім потрібно купити сам автомобіль, який обкладається ввізним митом в 41% від вартості. І, нарешті, потрібно заплатити збір за постановку на облік - 140% від вартості автомобіля. Таким чином покупка, наприклад, скромної Toyota Corolla виллється не менше ніж в 100 000 доларів.

 

3. Якщо собака гавкає ночами, їй обрізають голосові зв'язки.

 

4.Чоловіки повинні завжди носити брюки, в будь-яку спеку. Жінки також повинні завжди носити панчохи, навіть якщо на вулиці плюс тридцять п'ять.

 

5. Кожен автомобіль забезпечується вбудованою сиреною, яка глушить водія, якщо той перевищує швидкість у 80 км / год.

 

6. Після 18-00 заборонено їздити в автомобілі одному. Ви повинні підвозити колег по роботі або попутників. Їдете таки один? Штраф - 500 доларів.

 

7. Кожен сінгапурський водій зобов'язаний розмістити спеціальний датчик під днищем автомобіля, щоб поліція завжди була в курсі всіх його пересувань. Поліція відстежує дорожній рух на спеціальних моніторах. Пішоходи ж, входячи в будинок, зобов'язані повідомляти своє прізвище охоронцеві, що постійно чергує біля дверей. 

 

8. Крадіжка, насильство, наркотики, хабарі караються стратою у вигляді повішення. За більш легкі злочини передбачені покарання батогом. Закони поширюються і на туристів - в Сінгапурі регулярно страчують бідолах, які мають необережність везти з собою трохи наркотиків для особистого користування.

 

9. Преса підцензурна. Писати про секс і про політику заборонено.

 

10. Щоб сінгапурці ставали розумнішими, президент Лі Куан Ю вжив заходів до заохочення правильного вибору партнерів. Чоловіки, які одружуються на жінках з вищою освітою отримують винагороду. Жінки без вищої освіти, які заводять собі другу дитину, платять штраф. Малограмотним настійно рекомендується стерилізуватися, в обмін на значну суму грошей.

 

11. Оптимальним вважається дві дитини на сім'ю. Тому, вечорами поліцейські дзвонять в сім'ї, де вже є двоє дітей, і нагадують про необхідність прийняти протизаплідну таблетку і використовувати презервативи.

 

У Сінгапурі дуже багато різних дивовихних будівель, зокрема чудо-готель Marina Bay.

 

 

 

А це унікальний плавучий стадіон Marina Bay Floating Stadium (зрозуміло - суша тут на вагу золота!)

 

 

Ну і ще трохи гарних видів

 

 

 

 

 

 

 

Векбочка


01.12.2011 6697 1
Коментарі (1)

Тетяна Сергейко 2016.08.20, 23:45
Усе місто у відеокамерах, поліцейських у місті не бачила жодного, майже всі сидять і стежать у спецофісах за моніторами. Що й казати, якщо раптом твоя дитина пішла невідомо куди, через півгодини тобі вже скажуть де вона. Влада турбується про здоров'я мешканців: майже всюди стоять питні фонтанчики з очищеною водою. І з приводу штрафів, то ще не повний перелік і суми там майже за все по тисячі сингапурських доларів: за перехід вулиці не на те світло, що треба, не попав в урну сміттям, закурив у не пристосованому для цього місці тощо. Нам би в них повчитись. Але правда: люди тут привітні, стоїш про щось думаєш і вже питають чим допомогти. За три дні побачили майже все, що в Сингапурі є. До речі, вечірній зоопарк дуже раджу. Шоу на початку супер, цікава підсвітка тварин, коли ввозять на паровозику, а коли ходиш пішки, то навіть страшнувато, відчуття, наче ти заблукав у джунглях. Острів Сентоза це здоровенний парк атракціонів, дуже класний. Коротше, нам до Сингапура ще як до неба рачки.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

680
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2275
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2002
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2025
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6079 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2310 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

184

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

997

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

996

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1255
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

52
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

477
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1938
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26368
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

428
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10341 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7886
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

436
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

279
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

443
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

515
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1449