Чи правильно ви чистите зуби? 8 розповсюджених помилок

 
 
 
Чищення зубів – це справа складніша, ніж може здатися. Помилки, яких ми щодня припускаємося, можуть завдати емалі значної шкоди.
 
 

Коли й скільки треба чистити зуби, чи треба ополіскувати рота, й яку небезпеку несе в собі фільтрована вода – про це австралійське видання The Daily Mail поговорило з "зірковим" стоматологом Майклом Темом, пише УП.

 

Він назвав найрозповсюдженіші помилки, яких припускаються його пацієнти.

 

Прополіскувати рота після чищення – більшість людей упевнені, що це необхідно, і вони помиляються.

 

"Люди можуть цього не усвідомлювати, але це недобре – прополіскувати рота одразу ж, бо нам хочеться, щоби зубна паста відновлювала середовище в роті, робила так, щоби знову все стало як слід", - пояснює Тем.

 

Він радить після чищення сплюнути пасту, але не прополіскувати рота, щоби фтор побув на зубах щонайменше 30 хвилин.

 

Чистити зуби одразу після їжі – не треба. Слід зачекати півгодини.

"Їжа та кислотні напої, наприклад, апельсиновий сік, роблять емаль м’якшою, тож перед чищенням важливо зачекати, щоби баланс рН відновився", - каже Тем.

 

Надто завзяте чищення може шкодити зубам. Зазвичай чим більше зусиль докладається, тим кращий буде результат, але не в цьому випадку.

"Люди чистять надто завзято й надто абразивно… ми бачимо багато зубів, пошкоджених інтенсивним чищенням", - говорить лікар.

Він рекомендує використовувати м'яку щітку та чистити зуби ніжно й обережно.

 

Чищення зубів протягом менш ніж 2 хвилин – неефективне.

"Якщо ви чистите зуби менш ніж 2 хвилини, більш ніж імовірно, що у вас лишаться відкладення зубного каменю та залишки їжі на зубах, так само, як і весь наліт… Потрібно не менше двох хвилин і ніякого поспіху – поспіх означає те, що люди чистять сильніше та швидше, а це завдає зубам шкоди", - зазначає стоматолог.

 

Часті перекуси протягом дня можуть шкодити не лише фігурі, а й зубам. Зі слів Тема, після того, як ми попоїли, середовище в роті стає більш кислотним, і потрібно 5 хвилин, щоби рівень рН відновився. Коли ж протягом дня ми часто щось жуємо, зуби більше піддаються шкідливому впливові кислоти.

 

Фільтрована або бутильована вода може містити замало фтору й мінералів. Доктор Тем, котрий живе  в Австралії, радить принаймні своїм співвітчизникам пити воду з-під крану, бо вона досить хороша.

 

Багато людей чистять зуби лише спереду, щоби мати білу, сліпучу усмішку, і занедбують решту емалі.

 

"Наліт утворюється й на задній частині зубів. Дуже важливо чистити зуби всюди – спереду, ззаду та з боків", - наголошує Тем.

 

Для економії часу дехто полюбляє чистити зуби, коли приймає душ. Але така багатозадачність призводить до того, що ми менше фокусуємося на процесі.

"Добре чистити зуби перед дзеркалом, щоби ви усвідомлювали, що робите… треба бачити кут щітки, слідкувати, щоби він був правильним", - каже стоматолог.

 


29.07.2015 1353 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1972
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1870
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1864
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5533 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1009

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1777
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10194 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

907
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

222
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

271
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

388
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1288
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892