агенція новин

Чи правильно ви чистите зуби? 8 розповсюджених помилок

 
 
 
Чищення зубів – це справа складніша, ніж може здатися. Помилки, яких ми щодня припускаємося, можуть завдати емалі значної шкоди.
 
 

Коли й скільки треба чистити зуби, чи треба ополіскувати рота, й яку небезпеку несе в собі фільтрована вода – про це австралійське видання The Daily Mail поговорило з "зірковим" стоматологом Майклом Темом, пише УП.

 

Він назвав найрозповсюдженіші помилки, яких припускаються його пацієнти.

 

Прополіскувати рота після чищення – більшість людей упевнені, що це необхідно, і вони помиляються.

 

"Люди можуть цього не усвідомлювати, але це недобре – прополіскувати рота одразу ж, бо нам хочеться, щоби зубна паста відновлювала середовище в роті, робила так, щоби знову все стало як слід", - пояснює Тем.

 

Він радить після чищення сплюнути пасту, але не прополіскувати рота, щоби фтор побув на зубах щонайменше 30 хвилин.

 

Чистити зуби одразу після їжі – не треба. Слід зачекати півгодини.

"Їжа та кислотні напої, наприклад, апельсиновий сік, роблять емаль м’якшою, тож перед чищенням важливо зачекати, щоби баланс рН відновився", - каже Тем.

 

Надто завзяте чищення може шкодити зубам. Зазвичай чим більше зусиль докладається, тим кращий буде результат, але не в цьому випадку.

"Люди чистять надто завзято й надто абразивно… ми бачимо багато зубів, пошкоджених інтенсивним чищенням", - говорить лікар.

Він рекомендує використовувати м'яку щітку та чистити зуби ніжно й обережно.

 

Чищення зубів протягом менш ніж 2 хвилин – неефективне.

"Якщо ви чистите зуби менш ніж 2 хвилини, більш ніж імовірно, що у вас лишаться відкладення зубного каменю та залишки їжі на зубах, так само, як і весь наліт… Потрібно не менше двох хвилин і ніякого поспіху – поспіх означає те, що люди чистять сильніше та швидше, а це завдає зубам шкоди", - зазначає стоматолог.

 

Часті перекуси протягом дня можуть шкодити не лише фігурі, а й зубам. Зі слів Тема, після того, як ми попоїли, середовище в роті стає більш кислотним, і потрібно 5 хвилин, щоби рівень рН відновився. Коли ж протягом дня ми часто щось жуємо, зуби більше піддаються шкідливому впливові кислоти.

 

Фільтрована або бутильована вода може містити замало фтору й мінералів. Доктор Тем, котрий живе  в Австралії, радить принаймні своїм співвітчизникам пити воду з-під крану, бо вона досить хороша.

 

Багато людей чистять зуби лише спереду, щоби мати білу, сліпучу усмішку, і занедбують решту емалі.

 

"Наліт утворюється й на задній частині зубів. Дуже важливо чистити зуби всюди – спереду, ззаду та з боків", - наголошує Тем.

 

Для економії часу дехто полюбляє чистити зуби, коли приймає душ. Але така багатозадачність призводить до того, що ми менше фокусуємося на процесі.

"Добре чистити зуби перед дзеркалом, щоби ви усвідомлювали, що робите… треба бачити кут щітки, слідкувати, щоби він був правильним", - каже стоматолог.

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


29.07.2015 517 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
18.06.2019
Ігор КОСТЮК

Всі разом – гравці, тренерський штаб, керівництво клубу, його персонал сміливо можуть занести рік собі в актив. Найголовніше – ми утвердилися у першій лізі...

152
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

493 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

696
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

725
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

420
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

1063

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

233

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

373

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

564

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

512
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

665
25.05.2019

Вже другий тиждень мешканці Івано-Франківської області страждають від грозових дощів, граду та підтоплень.

34453
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

1009
16.06.2019

День Святої Трійці - одне із головних християнських свят. Воно відзначається на 50-й день після Великодня, у 2019 році свято випадає на 16 червня.

300
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

868 1
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

578 1
17.06.2019

Депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Грималюк одружився.

1513 1
16.06.2019

Сім'я мамонтів скоро в повному складі з'явиться в селі Підгір'ї - двоє менших вже на полі, мама з татом ж ще в процесі.

2022
15.06.2019

Появу Петра Порошенка вітали практично всі присутні на фестивалі, а їх до того часу назбиралось кілька тисяч.

2163 1
15.06.2019

Рекламний щит, котрий розміщений на Вічевому майдані, повідомляв, що Оксана Савчук входить в команду Марцінківа.

2430