Чи допоможе УЗД народити здорового малюка?

 

Чи варто робити УЗД? Чи не пошкодить ультразвукова діагностика моїй дитині? Ці питання ставить перед собою кожна жінка, яка готується опанувати найчудовішу професію –  стати мамою.

 

Проте  лікарів хвилює інше: чимало  майбутніх матусь можуть використовувати можливості диво-апарата зі  своєю, майже розважальною метою: для фото та відеофільму про внутрішньоутробне життя малюка.
Грамотний лікар навряд чи дозволить майбутній мамі робити УЗД щомісяця. А така спокуса, на жаль, з’являється. Згідно зі статистикою, більшість матерів роблять ультразвукове обстеження не 2-3 рази за всю вагітність, а значно частіше.

 

Щодня  я оглядаю близько 20 майбутніх мам. Є такі жінки, які ходять  на УЗД майже кожен тиждень, щоб подивитися, як там дитинка, – розповідає лікар-перинатолог Христина Хомич. –  Ми їм пояснюємо, що в цьому немає потреби. Якщо майбутня мама дуже переживає за те, як проходить вагітність, то цілком можна обмежитися оглядом лікаря.  Наприклад, серцебиття плоду зовсім не конче прослуховувати за допомогою УЗД, для цього є фетоскоп, нешкідливий для майбутньої дитини. Щоб визначити передлежання та положення плоду в матці, також не потрібно УЗД, лише руки грамотного акушера. Звичайно, є виняткові випадки, коли УЗД справді необхідне: схильність до спадкових захворювань, народження в родині дітей з аномаліями розвитку, вплив на жінку радіаційного випромінювання або хімічних агентів, перенесення важких захворювань і вірусних інфекцій, хронічні захворювання матері, такі як цукровий діабет, фенілкетонурія тощо.

 

Рекомендований час  тривалості огляду дитинки – півгодини. Проте самі лікарі розуміють, що часто в цьому немає потреби, тому обмежують тривалість до 10-15 хв. На першому УЗД , яке, як правило, проводять після 12 тижня, лікар перевіряє , чи немає важких патологій плоду, а також оцінює роботу серця і системи кровообігу, дивиться, чи видно носову кістку, звертає увагу на обрис голови, тулуба, кінцівок дитини. Найважливішим є друге УЗД, яке рекомендоване після 20 тижня. Лікар оцінює об’єм навколоплідних вод, величину плоду. Стать дитини на цьому терміні вагітності вдається визначити в 70-80% випадків.

 

Хороший лікар, звичайно, не завжди говорить всю інформацію, яку побачить на екрані апарату, – переконана Христина Хомич.  – Наприклад, транзиторні стани дитини. Важко пояснити мамі, що це взагалі таке, тому стараємося не навантажувати матусь інформацією, яка призведе до хвилювань. Коли бачимо, що вагітність завмерла чи дитинка нежива, то ніколи не направляємо жінку на переривання вагітності, а рекомендуємо звернутися ще до іншого лікаря для підтвердження.  Відповідальність за такий діагноз візьме не кожен фахівець.
За словами Христини Хомич,  тішить, що тепер  70 % жінок приходять  на обстеження з  чоловіками.  Радіють за малюків навіть бурхливіше, ніж мама, особливо коли побачать, як рухаються ніжки, ручки. Щоправда, лікар може заборонити бути присутнім чоловікові при огляді – у кожного фахівця свої погляди. Інколи і жінки почуваються незручно, тому  просять почекати їх у коридорі. 

 

Проте пані Христина переконана  -  спільне УЗД зближує. І є стимулюючим кроком до партнерських родів, які набувають більшої популярності. Пані Хомич сама виховує двох діточок, останнього малюка народжувала разом з чоловіком.  Партнерські роди тільки зблизили подружжя, однак не можна стверджувати, що такий варіант підходить усім.  До такої події потрібно готуватися разом, відвідувати спеціальні курси, які діють при жіночій консультації.

 

Тему досліджувала Оксана Романенчук


Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1737
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1763
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1751
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5223 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2056 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1437

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

549

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

667

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

862

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

920
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1619
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3577
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10165
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26042
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10021 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7637
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

824
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1325
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

298
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1177
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

771
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1004