Чому варто вивчати японську або китайську мови?

Азія і, зокрема, Далекий Схід стрімко розвивається і вже впевнено займає провідні позиції у світовій економіці. Напис «Made in China» знають у цілому світі, японські та корейські високотехнологічні корпорації стали світовими брендами, до них вже підтягнулися і китайські виробники гаджетів, смартфонів, навіть автомобілів. Азійські ринки мають значну частку в експорті України. За таких умов володіння далекосхідними мовами відкриває багато перспектив.


Китайська чи японська?

Це найпоширеніше питання, коли розмова заходить про їжу, моду, музику, бренди, компанії та навіть мови. Обидві країни чудові, успішні, населені наймилішими людьми та мають справді багаті (і популярні) мови. Обираючи мову, ви не можете робити це просто випадково. Вивчити їх обох — однозначно ТАК! Але з якої почати?

Більшість фахівців пропонують спершу вивчати китайську мову і лише потім братися за японську. Чому? Тому що, коли ви опанували китайську, то стоїте вже на півдорозі до опанування японською. Наприклад, японська мова має три алфавіти — хірагану, катакану та кандзі. Найскладніше вивчити кандзі, а кандзі — майже однаковий з китайським ханьцзи. Тож якщо ви опанували китайську, то одночасно засвоїли левову частку найскладнішої частини японської мови. Два зайці одним пострілом!

Звісно, якщо ви не володієте цими мовами, але, до прикладу, маєте необхідність швидкого перекладу, це не проблема. Для України це доволі рідкісні мови, але вам не треба шукати бюро перекладу у своєму місті. Так, сервіс PickWriters дозволяє обрати надійну фірму, базуючись на відгуках та цінах. Послуги перекладу ще ніколи не були такими швидкими, простими та доступними.

З іншого боку, якщо ви плануєте серйозно пов’язати свій бізнес з Китаєм чи Японією, вам потрібен не просто переклад, а глибока локалізація вашого сайту чи контенту. І це теж уже не проблема. Наприклад, TheWordPoint пропонує локалізацію текстів будь-якого спрямування. Тут врахують культурні відмінності та адаптують все під місцеві стандарти фінансових розрахунків, одиниць вимірювання тощо.

Як бачите, Інтернет дає багато альтернатив та корисних мовних інструментів для бізнесу та приватних осіб. Проте для безпосередньої комунікації з носіями варто вчити мови самому. Отже, давайте зупинимося на перевагах вивчення китайської та японської.


Вчимо китайську

Вигоди від вивчення китайської мови величезні. Але одразу зазначимо, що існує багато різновидів китайської мови. Найпоширеніший — мандаринська мова. Її ще називають стандартна китайська. Це мова уряду, бізнесу, засобів масової інформації та освіти в Китаї, а також у Тайвані. Мандаринська також є однією з офіційних мов Сінгапуру.

  • Спілкуйтеся з понад 1 мільярдом людей

Мандаринська — найпоширеніша мова у світі. Нею говорять понад 1,3 мільярда людей. Де б ви не подорожували світом, ви точно десь зустрінете китайців. Уявіть, які це відкриває можливості для спілкування!

  • Можливості працевлаштування

Сьогодні Китай залучає іноземні інвестиції, активно інвестує сам та розвиває економічне співробітництво по всьому світу. Є величезний попит на людей, які мають допомогти налагоджувати контакти між новим Китаєм та світом.

  • Прокачайте своє CV

Вивчаючи китайську мову, ви можете стати неоціненним співробітником для компанії, яка реалізує проєкт в Китаї. Ваше CV відразу виділиться серед конкурентів.

  • Це простіше, ніж здається

Попри те, що китайську мову вважають складною, засвоїти її легше, ніж ви думаєте. Граматично вона доволі схожа з англійською. Ті, хто її вчать, можуть оперувати простими китайськими висловами та реченнями вже за кілька тижнів після початку курсу.


Вчимо японську

Японською мовою розмовляють близько 130 мільйонів людей. Вона займає тринадцяте місце серед найбільш поширених у світі. Японська діаспора є доволі великою і налічує близько 1 мільйона людей в Бразилії, США, а також країнах, колонізованих японцями до 1945 року, таких як Тайвань і Корея. Вчити мови завжди непросто. Але говорити цією чудовою мовою, щоб, наприклад, викладати японську, або поїхати до Японії в подорож, — чудова мотивація.

  • Винятковість

Звісно, японська не конкурент китайській за поширеністю. Але в цьому є й неочевидна перевага. Порівняно небагато японців розмовляють іншими мовами, навіть англійською. Тому вільне володіння японською може забезпечити вам добре оплачувану роботу. Натомість у випадку з китайською у вас буде значно більше конкурентів.

  • Схожість із китайською

Японське письмо було винайдене китайськими буддистськими ченцями в 4 столітті нашої ери. Як результат, багато японських ідеограм походять від китайських ієрогліфів. Тому, як ми зазначали вище, знаючи китайську, ви легше засвоїте японську.

  • Унікальна класична і популярна культура

Незрівнянна японська поезія, сади медитації, загадкові гейші, безстрашні самураї, класичний живопис, а ще кінематограф, мегапопулярна кухня, манга і J-rock — усе це стане значно ближчим і зрозумілішим, коли ви опануєте японську мову.

  • Подорож до Японії

В середньому за рік близько 20 мільйонів людей подорожують 6852 островами, що складають японський архіпелаг. Досить мало японців розмовляють англійською. Це означає, що з людьми країни сонця, що сходить, найлегше порозумітися, володіючи їхньою мовою.


Азійське століття

Багато аналітиків сьогодні говорять про прихід так званого азійського сторіччя. А дехто каже, що воно вже триває 20 років. Це пов’язано зі значним економічним ростом і процвітанням регіону. Азійські країни, а особливо Китай, Японія, Корея, Індія, вже мають великий глобальний вплив. Його сильно відчуває й Україна. Хтозна, яким буде світ ще через 20 років?

Країни Азії переважно молоді та швидко розвиваються. Азійський банк розвитку нещодавно прогнозував, що протягом 21 століття 3 мільярди людей в Азії можуть досягнути рівня життя, подібного до більшої частини Західної Європи. Це як нові можливості, так і додаткові виклики. Тож краще бути до них готовим хоча б знанням далекосхідних мов.


22.04.2021 28189
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

799
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11329 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1960
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1847
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2847
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4736

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

489

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1138

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1650

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1402
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1791
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1610
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8854
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

696
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

773
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1962
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

930
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

439
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

339 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

781 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

820