Чому доцільно проводити колоноскопію для профілактики?

Велика кількість  захворювань товстої кишки довгий час протікає безсимптомно.

Проте з часом вони заявляють про себе так званим кишковим дискомфортом , який з часом наростає.

Загальні ознаки, якщо вказують на захворювання товстої кишки:

  • порушення стільця (закрепи, діарея, нестійкі випорожнення);
  • болі в животі. Найчастіше турбують болі в бокових відділах живота, в області заднього проходу. Біль у надчеревній ділянці або над пупком зустрічається рідше. Як правило, болі тупі, ниючі, рідше – переймоподібні. Вони слабшають після відходження газів або спорожнення кишечника;
  • бурчання в животі, здуття, скупчення газів. Найчастіше ці явища спостерігаються в другій половині дня. Вони посилюються до вечора, а до ночі слабшають.

Іншими, або специфічними, ознаками захворювань товстої кишки є виділення слизу або гною із заднього проходу, кровотечі або домішки крові у випорожненнях, часті помилкові позиви до дефекації ( тенезми ), нетримання газів і калу.

Більшість запальних та пухлинних захворювань товстої кишки супроводжуються серйозними порушеннями обмінних процесів. В результаті хвора людина відчуває наростаючу слабкість, виснаження.

Що таке «діагностична колоноскопія»?

Колоноскопія – це ендоскопічне обстеження внутрішньої стінки товстого кишківника, котрий дозволяє лікарю безпосередньо в процесі проведення маніпуляції вивести на екран зображення у багатократному збільшенні. Переважно колоноскопію призначають при підозрі на різного роду утворення товстої кишки, кровотечі анального отвору невиясненої етіології, непрохідності кишківника.

Під час ендоскопічного огляду товстого кишківника часто виявляються різного роду доброякісні утвори, такі як поліпи, аденоми, вогнища гіперплазії, з яких в подальшому можуть розвиватись різні захворювання чи навіть онкологічні патології. Варто зауважити, що ці проблеми тривалий час не проявляють жодних серйозних симптомів!

Під час колоноскопії лікар має змогу провести забір матеріалів фрагментів слизової ти утвору товстого кишківника для подальшого патогістологічного дослідження задля диференціації діагнозу та подальшого вирішення тактики лікування. 

Запорукою попередження захворювання чи раннього виявлення  є проведення скринінгової колоноскопії людям після 40 років хоча б раз у 4-5 років. Основною причиною є те, що в сьогоднішні дні патології, які більш характерні для старшого віку, в тому ж числі онкопатології, дедалі частіше зустрічаються в осіб молодого віку. Не є секретом той факт, що ракові процеси мають тенденцію до «молодіння».

Колоноскопія у медичному центрі «Оксфорд Медікал»

Для попередження та ранньої діагностики розвитку захворювань товстого кишківника проводиться ендоскопічний огляд у спеціалізованому кабінеті. Враховуючи всю «делікатність» процедури, заради усунення неприємних відчуттів лікар здійснює місцеве знеболення.

Для ефективного проведення процедури варто пройти незначну підготовку і виключити з раціону продукти, що сприяють газоутворенню та закрепам.

Сучасна імпортна діагностична апаратура для проведення процедури, багаторічний досвід і висока професійність лікарів, уникнення втомлюючих черг з можливістю попереднього запису, привітний та чуйний персонал – основні причини, чому варто звернутися саме в «Оксфорд Медікал»!

Попередній запис та консультація за телефоном: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299

Ярослав Жидан

лікар хірург, ендоскопіст ІІ кваліфікаційної категорії


19.10.2018 Ярослав Жидан 1839
Коментарі ()

19.03.2024

Сьогодні і роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги

74
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

128
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6477 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10889 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12170 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5806

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

504

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

761

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

749

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1063
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

434
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

460
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

543
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4094
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11627
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6651
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1152
19.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18053
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

307
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

406
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

695
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

816