Чи є залежність між постійним фарбуванням, хімічним випрямленням волосся та раком грудей?

Жінки, які регулярно користуються перманентною фарбою для волосся, можуть підвищити ризик раку молочної залози до 60 відсотків, повідомляють вчені в Міжнародному журналі раку.

Дослідження, засноване на медичних записах понад 45 000 жінок, виявило позитивну кореляцію між перманентною фарбою для волосся та раком молочної залози, особливо це стосується чорношкірих жінок.

Стаття базується на закономірностях та тенденціях і не підтверджує пряму залежність, проте припускають, що у звичайних косметичних засобах можуть ховатися канцерогени.

"Результати мене не дивують", - сказала в Newsweek Otis W. Brawley, лікар-онколог та епідеміолог Центру раку Хопкінса-Кіммеля. - "Багато хто з нас побоюються, що хімічні речовини, особливо в перманентних фарбах для волосся та випрямлячах волосся, можуть викликати рак".

Жінки, які регулярно фарбували волосся, збільшували ризик розвитку раку молочної залози на 9%. Однак для чорношкірих жінок ризик розвитку раку молочної залози був значно вищим – 45%.

Показник збільшується до 60% серед чорношкірих жінок, які постійно використовували фарбу для волосся, що визначається в цьому випадку як один раз (або більше) кожні п’ять-вісім тижнів.

Асоційований ризик для білих жінок, навпаки, становив 7% при регулярному вживанні та 8% при інтенсивному використанні.

Також виявились відмінності залежно від типу фарби для волосся, що використовується. Темна фарба для волосся була пов'язана зі збільшенням ризику для чорношкірих на 51% та для білих жінок на 8%. Що стосується легкої фарби для волосся, виявляється, що на 46% збільшується ризик для чорношкірих жінок і на 12% збільшується ризик для білих жінок.

Чому існують расові відмінності, незрозуміло, але дослідники припускають, що це може бути пов’язано з відмінностями у використанні або різницею у способі виготовлення товарів, що продаються для різних споживачів.

Автори дослідження посилаються на попередні дослідження, які дозволяють припустити, що ті, які були зроблені для чорношкірих жінок, можуть мати вищий рівень хімікатів, що порушують ендокринну систему.

"Чорношкірі жінки вже мають підвищений ризик раку молочної залози, і скласти чітку лінію щодо продуктів для волосся важко", - сказала Стефані Берник, доктор медицини, начальник хірургії молочної залози на горі Синай-Вест у Нью-Йорку.

"Сказавши це, я вважаю, що дослідження дає нам достатньо доказів для того, щоб закликати до перспективного випробування, розробленого спеціально для розгляду цього одного фактора, щоб побачити, чи існує підвищений ризик раку. Тим часом, я попередила би пацієнтів про наявність зв’язку між фарбами для волосся та раком, хоча потрібні додаткові дослідження."

Вони також виявили значну кореляцію між ризиком раку молочної залози та хімічним випрямленням волосся, при цьому наголошували дослідники, що це потрібно підкріпити іншими дослідженнями. (Інші дослідження підтвердили відсутність ризику раку молочної залози, пов'язаного з релаксаторами волосся).
Однак у цьому випадку ризик був послідовним, збільшуючись у всіх расах на 30% для жінок, які використовують хімічні випрямлячі для волосся кожні п’ять-вісім тижнів і більше. Хоча, як зазначають автори дослідження, це, швидше за все, вплине на чорношкірих жінок, оскільки хімічні випрямлячі вони використовують частіше, ніж білі жінки.

Що стосується їх порад для жінок, які фарбують або хімічно випрямляють волосся, то Дейл Сендлер, доктор філософії, керівник відділу епідеміології NIEHS, який брав участь у дослідженні, вказує на численні інші канцерогенні хімічні речовини, під дію яких люди регулярно потрапляють.

Броулі радить жінкам дуже обережно використовувати фарбу для волосся та хімічні випрямлячі для волосся, але каже, що є й інші речі, які матимуть більший вплив на те, чи у когось буде розвиватися рак чи ні.

"Я також зазначив, що поєднання ожиріння, споживання занадто багато калорій та недостатньої фізичної активності має значно більший відносний ризик розвитку раку молочної залози як у чорно-білих жінок", - сказав Броулі, колишній головний медичний та науковий директор Американське товариство з раком.

Майкл Джонс, старший науковий співробітник з епідеміології в Інституті досліджень раку, сказав: "Занадто рано робити тверду рекомендацію на основі одного дослідження. Потрібні подальші дослідження. Вся література повинна бути оцінена експертними групами, збираючи докази, щоб зробити рекомендації ", - сказав він у" Newsweek ". Він додає, що в дослідженні є обмеження.

"Дослідження є хорошим перспективним дослідженням, але у жінок, яких було залучено до дослідження, була сестра з раком молочної залози, тому висновки не обов'язково мали би бути справедливими для жінок у широкій популяції, отже, є необхідність подальшого підтвердження. "

Дослідження ґрунтувалося на медичній документації понад 46 000 жінок у віці від 35 до 74 років із «сестерного» дослідження, тобто усі жінки, мали близького родича, який помер від раку молочної залози. Результати включають інформацію з періоду спостереження приблизно 8 років, коли виявили 2 794 випадків раку молочної залози. 

за матеріалами Newsweek


05.12.2019 5361
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

984
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2402
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2051
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2082
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6330 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2377 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

242

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1064

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1049

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1315
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

187
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

531
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1989
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26424
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

487
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10391 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7932
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

476
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

336
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

482
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

559
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1504