агенція новин

Чи є залежність між постійним фарбуванням, хімічним випрямленням волосся та раком грудей?

Жінки, які регулярно користуються перманентною фарбою для волосся, можуть підвищити ризик раку молочної залози до 60 відсотків, повідомляють вчені в Міжнародному журналі раку.

Дослідження, засноване на медичних записах понад 45 000 жінок, виявило позитивну кореляцію між перманентною фарбою для волосся та раком молочної залози, особливо це стосується чорношкірих жінок.

Стаття базується на закономірностях та тенденціях і не підтверджує пряму залежність, проте припускають, що у звичайних косметичних засобах можуть ховатися канцерогени.

"Результати мене не дивують", - сказала в Newsweek Otis W. Brawley, лікар-онколог та епідеміолог Центру раку Хопкінса-Кіммеля. - "Багато хто з нас побоюються, що хімічні речовини, особливо в перманентних фарбах для волосся та випрямлячах волосся, можуть викликати рак".

Жінки, які регулярно фарбували волосся, збільшували ризик розвитку раку молочної залози на 9%. Однак для чорношкірих жінок ризик розвитку раку молочної залози був значно вищим – 45%.

Показник збільшується до 60% серед чорношкірих жінок, які постійно використовували фарбу для волосся, що визначається в цьому випадку як один раз (або більше) кожні п’ять-вісім тижнів.

Асоційований ризик для білих жінок, навпаки, становив 7% при регулярному вживанні та 8% при інтенсивному використанні.

Також виявились відмінності залежно від типу фарби для волосся, що використовується. Темна фарба для волосся була пов'язана зі збільшенням ризику для чорношкірих на 51% та для білих жінок на 8%. Що стосується легкої фарби для волосся, виявляється, що на 46% збільшується ризик для чорношкірих жінок і на 12% збільшується ризик для білих жінок.

Чому існують расові відмінності, незрозуміло, але дослідники припускають, що це може бути пов’язано з відмінностями у використанні або різницею у способі виготовлення товарів, що продаються для різних споживачів.

Автори дослідження посилаються на попередні дослідження, які дозволяють припустити, що ті, які були зроблені для чорношкірих жінок, можуть мати вищий рівень хімікатів, що порушують ендокринну систему.

"Чорношкірі жінки вже мають підвищений ризик раку молочної залози, і скласти чітку лінію щодо продуктів для волосся важко", - сказала Стефані Берник, доктор медицини, начальник хірургії молочної залози на горі Синай-Вест у Нью-Йорку.

"Сказавши це, я вважаю, що дослідження дає нам достатньо доказів для того, щоб закликати до перспективного випробування, розробленого спеціально для розгляду цього одного фактора, щоб побачити, чи існує підвищений ризик раку. Тим часом, я попередила би пацієнтів про наявність зв’язку між фарбами для волосся та раком, хоча потрібні додаткові дослідження."

Вони також виявили значну кореляцію між ризиком раку молочної залози та хімічним випрямленням волосся, при цьому наголошували дослідники, що це потрібно підкріпити іншими дослідженнями. (Інші дослідження підтвердили відсутність ризику раку молочної залози, пов'язаного з релаксаторами волосся).
Однак у цьому випадку ризик був послідовним, збільшуючись у всіх расах на 30% для жінок, які використовують хімічні випрямлячі для волосся кожні п’ять-вісім тижнів і більше. Хоча, як зазначають автори дослідження, це, швидше за все, вплине на чорношкірих жінок, оскільки хімічні випрямлячі вони використовують частіше, ніж білі жінки.

Що стосується їх порад для жінок, які фарбують або хімічно випрямляють волосся, то Дейл Сендлер, доктор філософії, керівник відділу епідеміології NIEHS, який брав участь у дослідженні, вказує на численні інші канцерогенні хімічні речовини, під дію яких люди регулярно потрапляють.

Броулі радить жінкам дуже обережно використовувати фарбу для волосся та хімічні випрямлячі для волосся, але каже, що є й інші речі, які матимуть більший вплив на те, чи у когось буде розвиватися рак чи ні.

"Я також зазначив, що поєднання ожиріння, споживання занадто багато калорій та недостатньої фізичної активності має значно більший відносний ризик розвитку раку молочної залози як у чорно-білих жінок", - сказав Броулі, колишній головний медичний та науковий директор Американське товариство з раком.

Майкл Джонс, старший науковий співробітник з епідеміології в Інституті досліджень раку, сказав: "Занадто рано робити тверду рекомендацію на основі одного дослідження. Потрібні подальші дослідження. Вся література повинна бути оцінена експертними групами, збираючи докази, щоб зробити рекомендації ", - сказав він у" Newsweek ". Він додає, що в дослідженні є обмеження.

"Дослідження є хорошим перспективним дослідженням, але у жінок, яких було залучено до дослідження, була сестра з раком молочної залози, тому висновки не обов'язково мали би бути справедливими для жінок у широкій популяції, отже, є необхідність подальшого підтвердження. "

Дослідження ґрунтувалося на медичній документації понад 46 000 жінок у віці від 35 до 74 років із «сестерного» дослідження, тобто усі жінки, мали близького родича, який помер від раку молочної залози. Результати включають інформацію з періоду спостереження приблизно 8 років, коли виявили 2 794 випадків раку молочної залози. 

за матеріалами Newsweek

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


05.12.2019 3505
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

07.04.2020
Мар’яна Гутич

Уряд Канади й надалі закликає її жителів максимально залишатись вдома і виходити на вулицю лише у випадку крайньої потреби.

629
06.04.2020
Юлія Канюс

Попри карантин, політичні партії у Франківську вже готуються до місцевих виборів. 

807
03.04.2020

Серед мешканців багато людей, котрі хотіли б придбати житло одразу, чи оформити в розтермінування для покращення житлових умов тощо.

2403
02.04.2020
Олена Британська

Розповідаємо, як змінилось їхнє життя з введенням обмежень, чи почуваються захищеними та чи не з'явились думки про повернення назад.

1472
31.03.2020

Ігри з м'ячем, орігамі, прибирання в лісі та навіть випікання хлібу разом - ось чим займаються батьки із дітьми на карантині. І це ще навіть не весь список.

842 1
28.03.2020
Марія Лутчин

ТОП-5 порад, як не набрати зайві кілограми, коли ти #залишаєшсявдома на карантині від іменитої тренерки Галини Рекрутяк.

2218 2

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

139

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

1286 1

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

1083

Зараз багато розмов про індексацію і перерахунки пенсій, що мали відбутись станом на 1 березня 2020 року і не здійснюються, не зважаючи на обіцянки...

1155 2
25.03.2020

Астероїд наблизиться до нашої планети на мінімальну відстань 29 квітня.

1171 1
22.03.2020

Відомий авторитетний астролог зробив астрологічний аналіз того процесу, що відбувається у світі і припустив чотири варіанти розвитку подій.

16559
12.03.2020

Вчені з європейської обсерваторії ESO виявили в сузір'ї Риб гарячу гігантську екзопланету, де йдуть дощі з крапель розплавленого заліза.

1512
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

95
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

85
15.03.2020

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

1417
09.04.2020

Карантин карантином, а до крамниці іноді ходити треба.

67
31.03.2020

В Івано-Франківську на час карантину заборонять розпалювати багаття і розпивати спиртні напої на природі.

5037
30.03.2020

Стало відомо, в яких районах Івано-Франківщини є хворі на коронавірус. Найбільше їх — в обласному центрі.

10788
30.03.2020

В 11 випуску шоу, який відбувся 29 березня, за свій шанс поборолись представники команди Дана Балана.

1500