Через війну на Сході, прикарпатські школярі досі не мають на чому їздити до школи

 

 

У травні цього року зі шкіл Івано-Франківщини забрали 21 автобус. Саме на цьому транспорті у зону АТО поїхали бійці батальйону «Прикарпаття». Крику навколо цього батальйону за весь час його існування стояло дуже багато – мами і дружини регулярно здіймали ґвалт, що їхні чоловіки погано забезпечені. І красномовним аргументом були саме ті жовті шкільні автобуси замість військової техніки.

 

Війна, все для неї та про неї, тож про дітей, в яких ті автобуси забрали, ніхто й не згадував. Та нині проблема таки вилізла – транспорт у школи так і не повернувся, а дітей на уроки чимось возити треба, пише Репортер.

 

Село Старий Мізунь Долинського району. Автобус тутешньої школи І-ІІІ ступенів – один із тих, що поїхали на Донбас. До цієї школи ходять діти із трьох сіл: з самого Старого Мізуня (від школи до верхньої частини села 4-4,5 км), з Нового Мізуня (7,5 км) і з Кропивника (4,5 км). Як розповідає директор школи Ольга Сова, маршрут в них був один із найдовших в районі.

 

«Коли автобус забрали, ми думали ненадовго, а він взагалі не вернувся, – каже вона. – Не знаю, що з ним там сталося».

 

Зараз школу виручає автобус із сусіднього села Шевченкове, продовжує директор, він встигає зробити у Шевченковому один рейс, а потім їде по мізунських. Хоча це й не дуже зручно, бо коли школа мала свій автобус, то він робив три рейси – у Новий Мізунь, верхню частину Старого і Кропивник. Тепер же школярі з Нового і Старого Мізуня їздять одним рейсом, а дітей багато, понад 60, тож їде напханим. Але це ще півбіди.

 

«Ми не знаємо, що буде, коли зіпсується погода, а відповідно й дороги, та коли будуть морози, – бідкається Ольга Сова. – Бо водій уже нам сказав, що не встигатиме привозити дітей на дев’яту ранку».

 

Який вихід із ситуації? Варіантів не дуже багато, про новий автобус ніхто й не затинається.

 

«Нам щось таке казали незрозуміле, що діти будуть під’їжджати рейсовим автобусом, – говорить директор школи. – Але рейсовий у нас іде один на 7:10, а другий на – 9:10, це з Мізуня, а з Кропивника – взагалі на половину десятої. Нам таке не підходить».

 

Що робити – відповіді поки що нема. І це проблема далеко не єдиної школи на Прикарпатті. Як розповідає заступник голови Івано-Франківської ОДА Сергій Адамович, взагалі зі шкіл області забрали 21 автобус. Забрали військ­комати як мобілізаційний ресурс.

 

«Тоді і департамент науки і освіти висловлював претензії, і я намагався вплинути, але вони сказали, що це їхнє право, – пригадує Адамович. – Зараз військкомат якось намагається відмовитися від того, що це була їх ініціатива, але ж зрозуміло, що освіта сама свої автобуси не віддала б! Я особисто розцінюю це як момент не дуже глибокої роботи. От у кого найлегше забрати автобуси? В освіти. А піти до приватного автопідприємства набагато складніше».

 

Де ті автобуси зараз, заступнику голови ОДА достеменно теж не відомо. Частина з них була знищена, на деяких батальйон «Прикарпаття» приїхав додому, вони дуже пошкод­жені й потребують ремонту, але навіть поламані у школи вони не вернулися. Що роблять з підвозом дітей?

 

«У більшості школи укладають договори з приватними перевізниками і вони довозять дітей», – каже Адамович. Але й тут в кожній ситуації є свої нюанси.

 

Чому забрали саме шкільні автобуси ми, звісно, запитали в обласному військовому комісаріаті. Відповідь проста – бо вони підлягали мобілізації. Скільки з них вернулося, де вони зараз і чи віддадуть їх школам – то справа військова і не для преси.


23.11.2014 421 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

773
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11300 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1943
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1832
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2826
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4709

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

467

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1120

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1534

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1389
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1777
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1593
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8840
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

680
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

754
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1945
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

910
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

427
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

294 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

764 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

805