Через бажання франківця спорудити мансарду, архітектурна пам’ятка в Івано-Франківську, життя та здоров’я її мешканців опинились під загрозою

 

 

Днями в Івано-Франківському міському суді розглядався позов Володимира Свиридова до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

 

Чоловік оскаржив рішення органу місцевого самоврядування від 27 січня 2015 року. Цим рішенням скасовано дозвіл проведення будівельних робіт на горищі будинку по вулиці Грушевського 20, який є пам’яткою архітектури. Чоловік вважає такі дії виконавчого комітету протиправними.

 

На судовому засіданні були присутні представники Держархбудінспекції, прокуратури, виконавчого комітету, а також позивача та треті особи.

 

Попередньо Департаментом містобудуванням та архітектури був виданий дозвіл від 2 грудня 2013 року Володимиру Свиридову на реконструкцію горища. Та згодом виконавчий комітет скасував дане рішення.

 

«На території Івано-Франківська містобудівні умови та обмеження видаються Департаментом містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. У відповідності до закону виконавчий комітет міської ради має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів управлінь інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб. А Департамент містобудування та архітектури підпорядкований виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради. Виконавчий комітет скасував містобудівні умови та обмеження, які були видані департаментом від 2 грудня 2013 року, оскільки вони суперечать нормам чинного законодавства та порушують права інших осіб. Також право власності на квартиру не належить позивачу, тому здійснювати там реконструкцію він не має права», - пояснила представник виконавчого комітету.

 

Та представник позивача вважає, що рішення виконавчого комітету є незаконним.

 

«В самому рішенні будь-якої оцінки і обґрунтування скасування містобудівних обмежень немає, є посилання на подання органами прокуратури, яке послужило підставою для скасування містобудівних умов та обмежень», - зазначила представник позивача.

 

Представник прокуратури апелювала фактами.

 

«В 2014 році було проведено перевірку, за результатами якої були внесено подання міському голові про усунення порушень вимог містобудівного законодавства. На момент перевірки були виявлені порушення, які були задокументовані і вказані в поданні. Зокрема, з приводу того, що згода на проведення таких робіт Свиридову була не належним чином оформлена відповідно до інших власників будинку. Окрім того, в ході перевірки було встановлено, що не всі власники будинку по цій вулиці давали згоду на проведення таких робіт, а саме власники квартир №20, №7, №3 та №14. Також було встановлено, що згоду замість власника квартири №18 підписала його матір, яка діяла без доручення сина. Мешканці будинку не були повідомлені про те, що буде проводитись певне будівництво, а коли дізнались, то власники квартир №4, №10, №16 і №20 відізвали свої підписи і дали пояснення. В результаті низки порушень прокуратурою міста було внесено подання на ім’я міського голови з метою самоусунення вказаних порушень. І при повторному розгляді подання, його було задоволено», - чітко пояснила представник прокуратури.

 

Тоді представниця позивача зазначила, що згоду мешканці квартир підписували добровільно і наразі висновку судової експертизи про підробку цих підписів немає, тобто документ відповідає усім нормам закону.

 

Та насправді Свиридов збирав підписи у сусідів для приватизації та реставрації горища, і аж ніяк не його реконструкції. Мешканці не ймуть віри як їхні підписи потрапили до документу згоди, якщо вони її не підписували, тим паче вона не є нотаріально завіреною. Більше того, загальні збори, на яких би мало бути повідомлено мешканців будинку про те, що саме проводитиметься на горищі, не проводились.

 

«Ця згода мала бути підписана всіма власниками квартир із вказанням паспортних даних і завірена нотаріусом. А дана згода є сфальшованою, бо ми не підписували саме цей документ. До цього часу ми не маємо ще висновків міліції. А щодо будинку, то ми боїмося, що якогось дня він просто обвалиться,тріщини тому доказ. А пішли вони по стінах квартир після початку реконструкції горища паном Свиридовим», - зазначила мешканка будинку Юркевич.

 

Мешканка будинку на Грушевського надіслала в Департамент містобудування та архітектури інформаційний запит, в якому просила надати належним чином завірену копію супровідної карти справи від 15.10.2013 під номером 67780, яку подавав Свиридов В. М.

 

Втім, отримала відповідь, що дана картка в департаменті не зберігається.

 

 

Все ж талон про реєстрацію адмінпроцедури (супровідну картку) отримати вдалось: у поданій Свиридовим супровідній картці, в переліку поданих до відомства документів дивним чином фігурує «Завірена нотаріально згода власників суміжних приміщень, або згода власника будівлі (у випадку реконструкції)».

 

 

На суді представник Держархбудінспекції також підтвердила, що реконструкція, яка проводиться на горищі є самочинною.

 

А щодо експертизи підписів, то мешканці вважають її сумнівною, оскільки родичка позивача співпрацює з лабораторією Івано-Франківського МВС як судмедексперт. Мешканці вважають, що експертиза має бути незалежною і повинна би бути зроблена на рівні Києва. Слідчий обіцяв відправити на незалежну експертизу, але чи він виконав обіцянку мешканцям будинку достеменно невідомо.

 

Також мешканці будинку Пастух, Юркевич та Пелих подали клопотання про долучення нового доказу до розгляду справи. Цим доказом став диск, відеозапис якого демонструє власне реконструкцію, а не реставрацію горища, як було заявлено позивачем з самого початку. На відео видно, що балки стоять на стіні, товщиною у пів цегли, а це є дуже небезпечним і для будинку і для його мешканців.

 

«Приватний експерт, який давав оцінку будинку, написав, що його технічний знос 12%. Та це абсурд. Я консультувався у архітекторів-будівельників, які були здивовані такою оцінкою, оскільки будинок, який щойно побудований вже перед здачею має 10% зносу», - повідомив мешканець будинку Пастух.

 

Також, варто нагадати, що Івано-Франківський філіал Державного науково-дослідницького та проектно-вишукувального інституту «НДІпроектконструкція» вказує, що будь-яке виконання робіт по реставрації з надбудовою житлового будинку на вулиці Грушевського,20 без підсилення фундаменту є неможливим.

 

 

 

 

 

Суд даний доказ долучив до справи. Наступне судове слухання відбудеться 8 грудня о 9:00.

 

Варто зауважити, Стаття 52 ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні роз’яснює повноваження виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради:

 

«1. Виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені цим Законом до відання виконавчих органів ради.

2. Виконавчий комітет ради:

1) попередньо розглядає проекти місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд відповідної ради;

2) координує діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідної територіальної громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників;

3) має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб»

 

Довідка Фіртки:

Будинок за адресою вул. Грушевського, 20 є пам’яткою архітектури місцевого значення, який за номером 177-іф є занесеним до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Він побудований у 1895 році і має ряд архітектурних особливостей, таких як тонке дерев’яне перекриття підлог-стель 2 см, яке не може витримувати значних додаткових вагових навантажень.

Моральний знос (амортизація) будинку, на 2014 рік згідно довідки ЄРЦ,  становить 92% . Згідно із технічною характеристикою стану будинку, наданою НДІ Проектреконструкція у 1997 році: фізичний знос фундаменту становив – 45%, стін – 50%, перекриття – 40%, сходів – 80%, даху – 30%, підлоги – 25%, дверей – 40%, загальний знос будинку становить 40,2 %. А з того часу минуло ще 14 років і фізичний знос будівлі збільшився, особливо у неремонтованій частині, де й будується мансарда.

На укріплення будинку, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, ОДА у 2008 році вже виділяла 400 тисяч гривень. Тепер такі кошти навряд знову зможуть надати, хоча станом на сьогодні знос будинку 85%.

 

Для наочності пропонуємо поглянути відео СтаніславськогоТБ, яке показує, в якому стані був будинок ще в липні 2015 року.

 


13.11.2015 3361 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

669
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11189 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1889
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1786
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2785
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4644

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

406

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1084

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1492

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1357
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1739
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1556
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1264
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

635
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

714
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1906
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2223 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20403
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

383
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

731 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

769
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1116