Центральний Банк Китаю: "Ми не ідіоти, щоб вкладатися в Європейські держоблігації"

 

Китайський суверенний фонд China Investment Corp. (CIC) не має наміру купувати європейські держоблігації через їх «проблематичність», заявив його глава Лоу Цзі Вей. А ось у купівлі реальних активів в Європі CIC дуже зацікавлений. Відверта заява прозвучала на тлі запевнень китайського керівництва про те, що воно не має наміру «скуповувати всю Європу».

 

За словами Лоу Цзі Вея, Китай з обережністю підійде до заклику канцлера Німеччини Ангели Меркель вкладатися в європейські бонди.

 

«Що стосується держоблігацій європейських країн на зразок Італії і Іспанії, тільки центробанки з певною відповідальністю можуть інвестувати в них.

  

Але для довгострокових інвесторів на кшталт нас робити такі інвестиції складніше», - пояснив він, виступаючи на форумі China Economists 50 напередодні саміту Китай-ЄС.

 

Радник Центробанку Китаю Ся Бінь був ще більш відвертим: «Ми, може, й бідні, але ми не ідіоти. Ми повинні слідувати комерційним принципам, здійснюючи такі інвестиції. Це означає, що нам потрібна дохідність».

 

Однак Лоу Цзі Вей дав зрозуміти, що його фонд все ж зацікавлений в Європі. «Інвестиційні можливості можуть бути в таких областях, як інфраструктура і промислові проекти. І подібні проекти можуть допомогти відновленню економіки», - зазначив Лоу Цзі Вей можливу форму підтримки проблемних європейських країн.

 

Однак англомовна People's Daily, що є рупором правлячої в Китаї Комуністичної партії, видала більш м'яку позицію. «У Китаю немає ні бажання, ні можливостей« скупити Європу» або «контролювати Європу», як заявляють деякі європейські коментатори», - пояснив у своїй першополосній колонці директор Інституту європейських досліджень при Китайському інституті сучасних міжнародних відносин Фен Чжун Пін.

 

Насправді заявлений главою CIC підхід вже щосили працює, правда, поки тільки у Великобританії, більш відкритій китайському капіталу в порівнянні з континентальною Європою. Так, в середині січня CIC придбав 8,7% акцій британської компанії сфери ЖКГ Thames Water, заплативши за них, за оцінками, близько 1 млрд дол.

 

Крім того, ще в листопаді фонд висловив бажання брати участь в будівництві високошвидкісної залізниці, яка зв'яже Лондон з північчю Англії. Британські власті мають намір залучити на реалізацію проекту 30 млрд фунтів (47,4 млрд дол.)

 

Аналітики вважають, що потенціал для китайських інвестицій в реальні активи в Європі існує.

 

«У ряді європейських країн сфера інфраструктури залишається недофінансованою. І вклавшись в неї, CIC отримає кращу прибутковість, ніж у американських або європейських держоблігацій. Крім того, це дозволить їм почувати більшу визначеність щодо майбутнього інвестицій», - сказав РБК daily економіст Capital Economics Ван Цінвей. Однак, за його словами, для реалізації цього потенціалу, необхідні політичні домовленості, з заключенням яких в останні два роки спостерігаються проблеми.

 

В цілому ж Китай останнім часом і так значно збільшив свої вкладення в європейські американські проекти. За даними The German Marshall Fund of the United States, прямі інвестиції КНР в США і Європу до 2005 року в середньому дорівнювали 3 млрд дол на рік, однак потім стався різкий сплеск, і вони досягли 60 млрд дол. За даними University of Antwerp, на Китай в 2011 році припадало вже 10% від усіх приватних інвестицій в Європу проти 5% в 2010 році.

 

Найбільшою популярністю у китайців користуються сфера ділових послуг, промисловість, фінанси і ритейл. При цьому із загального обсягу вкладень Пекіна в 15,2 млрд євро (20,5 млрд дол) 90% припадає на китайські держкомпанії.



Джерело: bankir.ru

 


14.02.2012 827 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

621
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1806 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1106 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

532
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6882 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11349 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

312

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1048

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1094

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1089
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

257
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1062
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

827
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

717
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2922
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4418
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18418
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

290
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

335
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

644
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

746