Будівництво та ремонт очисних споруд: що обіцяють голови ОДА (інфографіка)

Чиста вода – запорука не лише здоров'я людини, але й сприятливої екологічної ситуації. Якщо вчасно не очистити воду від сміття або відходів життєдіяльності, вона потрапить у водойми й може викликати загибель риб і навіть порушити екосистему. Щоб не сталося непоправне, в кожному місті чи населеному пункті мають бути очисні споруди.

В Україні більшість таких об'єктів безнадійно застаріли й відстають від передових технологій. «Слово і Діло» сьогодні розбиралося, що голови обладміністрацій роблять у цьому напрямку.

Позитивні зрушення відбулися в небагатьох регіонах. Наприклад, голова Полтавської ОДА Валерій Головко дав щодо очисних споруд три обіцянки й усі їх провалив. Зокрема, в селах Лучки та Засулля минулого року так і не з'явились обіцяні водогони, а ремонт наявного в Лучках запланований лише на цей рік.

Схожа ситуація в Тернопільській області: Степан Барна також провалив три обіцянки. У Товстому в 2017 році мали запустити очисні споруди, на це було передбачено 20 млн грн. Проте будівельні роботи затягнулися й об'єкт планують запустити лише в квітні-травні.

Зате очисні споруди запустили в Ланівцях. «У Ланівцях проживають більш ніж 8 тисяч осіб. І коли ми піднімаємо проблематику екології, то ми маємо чітко розуміти, що це проблематика не лише навколишнього середовища, а перш за все здоров'я людини. Через те, що в населених пунктах немає очисних споруд, виникають захворювання. Тому сьогодні наша філософія – будувати очисні споруди, а не лікарні», – підкреслив Барна під час відкриття об'єкта. За його словами, очисні споруди дозволяють забезпечити від 87 до 99% очищення води.

Хороша ситуація в Дніпропетровській області. Голова адміністрації Валентин Резніченко виконав чотири обіцянки, а на цей рік запланував завершити реконструкцію очисних споруд у П'ятихатках. Зараз роботи перебувають на завершальному етапі.

Реконструкція Букинського водопроводу в Харківській області була завершена минулого року. Наприкінці жовтня в експлуатацію ввели 5 км водогону, воду зі свердловини глибиною 700 м отримають 1,5 тис. абонентів.

У Закарпатській області в травні було розчищене Ольшанське водосховище: з берегів і поверхні водойми прибрали паперове та пластикове сміття. «Людей, які звикли викидати сміття до гірських річок, будуть нещадно штрафувати, інакше ми ніколи не позбудемося цієї ганьби», – зазначив голова ОДА Геннадій Москаль. При цьому минулого року чиновник провалив обіцянку забезпечити питною водою жителів Чопа. У місті мали збудувати водозабір і підземні свердловини. Будівництво свердловин почалося в жовтні, але за станом на січень із виділених 20 млн грн було освоєно лише 6,7 млн.

На початку року голова Кіровоградської обладміністрації Сергій Кузьменко назвав одним із пріоритетних завдань будівництво водопроводу в Долинському районі. За його словами, минулого року виділялося 10 млн грн на початок цих робіт. «Давайте зробимо все можливе, щоб цього року ми почали будівництво водопроводу. Ми передбачили кошти з Фонду регіонального розвитку, гроші мали бути закладені. Має невідкладно розпочатися розвідка запасів води в Долинській, щоб затвердити проектно-кошторисну документацію, провести відповідні тендери», – заявив Кузьменко.

Також цьогоріч мають провести експертизу та коригування проекту з оновлення очисних споруд у Гуляйпільському районі Запорізької області. Оновити їх голова ОДА Костянтин Бриль обіцяв ще в березні 2017 року.

Детальніше – на інфографіці.


15.03.2018 1452
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1106
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2083
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2130
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6443 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2415 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

290

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1115

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1140

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1356
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

559
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2024
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26469
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

521
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10425 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7966
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

505
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

368
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

518
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

592
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1538