Breakup hair: чому жінки стрижуться після розриву з коханим

У ваших стосунках все добре, поки одного дня ви не розлучитеся. Незалежно від того, чи це було неочікувано, чи це саме ви були ініціатором кінця, «подвиг» не простий.

«Жінка, яка стриже волосся, ось-ось змінить своє життя», - сказала Коко Шанель, відома своєю мудрістю. 

Це сентенція, яку легко можна застосувати до того, чому жінки стрижуться після розриву з коханим.

Хештег #breakuphair править інстаграмом і навіть став мемом. Складно уявити собі більш емоційно-залежну beauty-процедуру, ніж стрижка «під хлопчика».  Нова стрижка або фарбування - символ нового початку (або, як часто говорять, «нової я»), розширення власних прав і можливостей.

Подібно до того, як кіномонтаж звично вказує на кульмінаційний момент у фільмі чи шоу, радикальна зміна зачіски нібито знаменує важливу фазу в реальному житті.


Один зі способів вираження нового «я»

Психотерапевт, засновниця Онлайн-клініки психотерапії Анна Шийчук розповідає, що коли ми говоримо про breakup hair, то маємо на увазі зачіску, яку робимо після розриву стосунків з хлопцем чи після розлучення, але це може стосуватися і якихось ключових подій у нашому житті. Необов’язково розійтися з хлопцем, можна розійтися і з країною, роботою, тобто певним стилем життя.

Волосся у жінок – це один з тих елементів, який показує наш зовнішній вигляд, а наше тіло є зображенням внутрішнього стану. Відповідно, нам хочеться змінити щось ззовні, коли внутрішній світ змінився.

Коли у нашому внутрішньому світі відбулися незворотні зміни, зовнішній світ наче «запізнюється», тому хочеться це виправити, аби й ззовні ми відповідали нашим новим «я». Це діє й у зворотну сторону – ми хочемо щось змінити всередині, змінюємося ззовні, таким чином впливаючи й на внутрішній стан. Змінюючи зачіску, ми прагнемо побачити себе інакшими, утвердитися в рішеннях.

Волосся має сакральний зміст

В українській культурі волосся має сакральний зміст: є традиції, коли ми зберігаємо волосся немовляти, а також побоюємось, аби волосся не потрапило в ворожі руки. Ми віримо, що воно зберігає певні події чи почуття, тому обстригаючи його, наче позбуваємось їх.

На емоційному рівні ми вкладаємо певний зміст у волосся. Після травмуючих подій власниці довгого волосся хочуть його обстригти, аби позбутися почуттів, які були в період «носіння» такої зачіски.

«Ой, у тебе таке гарне волосся, не роби з ним нічого». Хто б вам що не казав, важливо слухати себе. Breakup hair працює, тому експерти радять змінювати зачіску, якщо є бажання.

Волосся накопичує енергетику протягом років

«Після розриву стосунків багато жінок хоче почати життя з нової сторінки, і для них важливо почати зі свого власного стилю, зі своєї зачіски. Необов'язково коротка стрижка, це може бути фарбування чи щось інше. Важливо те, що жінка починає сприймати себе по-новому», - зазначає Наталія Бондар, технолог-колорист, засновниця студії «Hair House».

Хто, як не ваше відображення в дзеркалі підкаже хто ви? Волосся накопичує енергетику протягом років, і вам вирішувати, як керувати цим енергетичним кодом. Якщо ви бажаєте кардинальних змін — обрізайте волосся, кому не вистачає яскравих відтінків — додавайте їх.

"Неодноразово до мене зверталися дівчата, які хотіли кардинальних змін після розриву стосунків. Часто чую фразу: «хочу щось змінити в житті, почну з волосся». Після цього дійсно в житті клієнтів починаються зміни, в тому числі робочі відносини, нові стосунки, новий стиль одягу. Вони щиро вірять, що зміна зачіски вплине на подальше життя", — каже Наталія.

«Якщо я пострижуся, все стане на свої місця».

Попри все, зміна зачіски не змінить стиль вашого життя. Це ситуативна радість, яка не забере весь біль та не додасть сміливості. Ми лише реалізуємо думки, тому не варто покладати великих надій на нову зачіску як на «вирішення всіх проблем».


Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

800
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11332 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1962
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1848
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2850
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4739

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

491

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1141

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1653

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1403
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1792
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1612
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8855
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

697
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

775
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1963
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

936
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

440
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

346 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

782 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

824