агенція новин

Браузер FreeU: чим небезпечна програма і як її видалити

 

 

Браузер FreeU останнім часом активно рекламується у пошуковику Google для того, щоб українці могли обійти блокування "ВКонтакте" та інших російських сайтів. Втім, насправді ця програма приховує в собі небезпеку.

 

Браузер FreeU цілеспрямовано рекламується саме на жителів України і дизайн його виконаний у патріотичних синьо-жовтих кольорах. Дмитро Андрєєв, розробник програми для прослуховування музики в Facebook, з’ясував, що браузер пов'язаний із Mail.ru Group. Його домен куплений у російської компанії, а сервер фізично розташований в Москві.

 

Сервер належить тій же офшорній компанії NESSLY HOLDINGS LIMITED, яка кілька років тому викупила 100% в капіталі ТОВ "Однокласники". До речі, на сайті браузера відсутня контактна інформація про розробника.

 

Чим небезпечний браузер FreeU?

Під час установки цього браузера на комп'ютер користувача автоматично встановлюється багато інших сервісів від Mail.ru. Вони збирають інформацію про трафік користувача і передають всі звіти до Mail.ru. А найпідступніше те, що ці сервіси вносять зміни до реєстру операційної системи так, що ці програми стає неможливо видалити стандартними способами. ЗМІ порівнюють браузер із "липучим вірусняком", якого дуже складно позбутися.

 

Як видалити браузер FreeU та сервіси Mail.ru?

По-перше, можна обійтися без встановлення сервісів Mail.ru під час інсталяції самого браузера. З самого початку потрібно обрати опцію "Вибіркове встановлення" замість "Швидкого". В такому випадку ви зможете прибрати галочки зі всіх непотрібних сервісів Mail.ru.

Однак, ці програми можуть все одно встановитися на ваш комп’ютер. Коренем проблеми є Guard@Mail.ru. Саме ця програма встановлює на комп'ютер всі інші продукти Mail.ru, спамить вас рекламою та активно блокує спроби повернути колишні налаштування комп'ютера.

 

Браузер FreeU
Браузер FreeU встановлює масу сервісів Mail.ru

Якщо ж ви встановили браузер та сервіси Mail.ru, на офіційному сайті українського антивірусу Zillya! є покрокова інструкція, як видалити FreeU та увесь непотріб, який встановився разом з ним:

 

1. Видаліть всі сервіси mail.ru, крім Guard@Mail.ru. Для цього треба зайти в меню "Пуск", вибрати "Панель управління", далі "Програми" і "Видалення програм". Клацніть лівою кнопкою миші на програмі – на панелі вгорі з'явиться кнопка "Видалити/Змінити", натисніть на неї.

2. Натисніть правою кнопкою миші на іконці "Комп'ютер" на робочому столі, виберіть "Управління" і перейдіть в "Служби". Знайдіть службу Guard@mail.ru, натисніть на неї правою кнопкою і виберіть "Властивості". У вікні, у вкладці "Загальні" встановіть тип запуску "Відключено" і натисніть "Зупинити". Далі "Застосувати" і "Ок".

3. Увійдіть в "Диспетчер завдань", натиснувши поєднання клавіш Alt + Ctrl + Del або Ctrl + Shift + Esc і знайдіть там сервіс guardmailru.exe. Натиснувши по ньому правою кнопкою миші, з’явиться меню, в якому потрібно вибрати "Завершити процес".

4. Тепер можна видалити Guard@Mail.ru. Для цього потрібно зробити те саме, як описано у пункті №1.

5. Далі шукаємо все, що залишилося від очищених програм: заходимо в "Пуск" і вводимо в поле "Знайти програми та файли" текст mail.ru. Натискаємо Enter, і видаляємо всі виявлені папки і файли.

6. І нарешті, чистимо реєстр. Заходимо в "Пуск" і вводимо в поле "Знайти програми та файли" текст regedit. Натискаємо Enter. З'явиться вікно редактора реєстру – вибираємо в ньому "Правка", потім "Знайти" і вписуємо mail.ru. Видаляємо всі знайдені розділи. Увага: розділів тут може бути кілька, тому, коли видалимо один, натискаємо клавішу F3, щоб перейти до наступного.

7. Описані для кроку 6 дії виконуємо і для запиту guard.

Після цього рекомендується або скинути до оригінальних налаштувань усі браузери на комп'ютері або ж узагалі їх видалити, і встановити заново.

 

24

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


25.05.2017 1289 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

24.01.2020
Олена Британська

Невдовзі оплачувати проїзд в комунальному транспорті Івано-Франківська стане простіше. Вже цього року у місті запрацює електронний квиток.

384
23.01.2020

Фахівці проєкту з вимірювання показників якості повітря Eco-City розповіли про проблематику забруднення повітря в нашому регіоні.

415
21.01.2020

Вона мріяла про археологію, а стала однією з найбільш самобутніх актрис України.

613
20.01.2020
Григорій Войчак

До 90-х років минулого століття тодішнє підприємство „Агромаш” випускало подібні мінітрактори, однак значно гірші за технічними характеристиками та за ціною. Конвеєр зупинили через фінансові труднощі.

1048 2
16.01.2020

Експресія та харизма - перше, що спадає на думку, коли бачиш на дорозі Volkswagen CC.

857 1
15.01.2020

Івано-Франківськ – місто пам’ятних знаків, монументів та анотаційних дошок. Місто, яке “розповідає” історію в кожному своєму куточку.

676

Брати за таких умов новий колосальний і дорогий кредит, щоб його повністю проїсти – це відчайдушне, ризиковане і егоїстичне рішення.

608

Кажуть, що людина, у своїй основі, від народження й до самої смерті залишається одночасно творінням, винаходом та інструментом створеної нею ж культури.

366

Завжди уважно ставлюсь до результатів їх досліджень. Однак днями дещо в моєму сприйнятті трансформувалось.

2455

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

2227
01.01.2020

У 2020 році Україну чекають дуже серйозні зміни. Зокрема, значні зміни кадрів будуть у колі президента та на політичній арені.

2214 2
16.12.2019

У селі на Прикарпатті стаються таємничі підпали – мешканці підозрюють нечисту силу.

5495 1
09.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

2824 2
22.01.2020

В Івано-Франківську у День Соборності України провели спільну молитву за мир та припинення війни.

815
16.01.2020

Відтепер нетлінні останки святого разом з іконою перебуватимуть у соборі преображення Господнього Православної церкви України.

562
30.12.2019

Напередодні Нового року подружжя вечеряли в кафе та оцінювали рік, який вже закінчувався.

971
23.01.2020

У селі Пороги на Богородчанщині під час ремонту сільського клубу знищили мозаїку, яка прикрашала стіну будівлі.

3976
21.01.2020

Поки всі засмагають на пляжах, популярна телеведуча Леся Нікітюк вирішила освоїти лижі.

4160
21.01.2020

Чотири експерти роз'їхалися Україною, щоб відібрати все, що було в холодильниках тамтешніх магазинів.

17210 2