агенція новин

Братство Вільних

 

У заповненій забобонами свідомості обивателя масони, як і народ Ізраїлю і "приречені" на участь у світовій змові, міф про який протягом століть успішно кочує по світу. Найжаркіше місце в пеклі відведене тим, хто в хвилини краху духовного ідеалу залишився німим до Данте Аліг'єрі.

Майже три століття існує ця планета, не зазначена у зоряних атласах, вона не вивчається в підручниках астрономії. Планета з єдиним законом і єдиним народом, який забув про раси, релігії і стани, з умовним поділом на кордони, що повторюють обриси держав, зі своїми послами, символами і нормами людського спілкування. Нове плем'я людей, яке вийшло з надр християнської цивілізації, перетворилося на першопроходців демократії у світі насильства і беззаконня. Їх оточували і оточують містичний страх і містична ненависть, яка породжує міфи про істот з псячими головами, перевертнів і підступних карликів, які підкопуються під фундаменти держав та релігійних догм. Мешканці цієї дивовижної землі – великого братства вільних каменярів – зіткнулися з патологічної злобою і нерозумінням.Похід довжиною в триста років

Адольф Гітлер був першою людиною, що вирішили знищити не тільки євреїв, але і масонів. Спершу у власній країні: 18 квітня 1933 масонські ложі Німеччини були розпущені, а їхні майстри (так називають себе керівники лож) заарештовані. Потім - за межами Німеччини.

 

"Демократія - не що інше, як масонське правління на гроші єврейського капіталу, - пояснював фюрер свому народу. - І якщо ми не знищимо їх, вони знищать нас". Пророцтва великого вбивці збулися. Велетенська битва добра і зла відбулася, але масони переграли ката: два лідери держав-переможниць, представляли їх на Потсдамській конференції в 1945 році, були... членами міжнародного братства вільних каменярів: Уїнстон Черчілль, який прийняв виклик фюрера в 1940 році і з завзятістю бульдога підбирався до горла нацистської Німеччини, і президент США Гаррі Трумен, чиєю наполегливості багато в чому зобов'язаний своїм народженням Ізраїль...

 

Це не було випадковим збігом. Ніхто не зробив так багато для демократії в її боротьбі проти тиранії, як масони, і ніхто при цьому з таким завзяттям не зберігав у таємниці імена своїх найбільш гідних синів. Вони почали свій похід за свободу в 1717 році на Британських островах, і в жодній країні навіть по сьогоднішній день вільні каменярі не користуються такою великою пошаною, ніж у Великобританії. Англія до цих пір залишається єдиною державою, де на чолі масонської ложі стоїть представник королівської сім'ї (принц Майкл Кентський), і кожен з членів братства може безперешкодно прийти за допомогою чи порадою до свого вельможного "брата".

 

Через вісімдесят років після появи англійської ложі члени братства запалили факел волі за океаном. Перший президент США Джордж Вашингтон, який заснував Капітолій і заклав основи американської конституції, ніс на грудях знак приналежності до вільних каменярів - золотий циркуль, що перетинається з золотим трикутником, усередині яких розташовані символи трьох релігій - зірка Давида, хрест і півмісяць. За ним послідували ще 14 (чотирнадцать!) президентів-масонів, серед яких найбільш відомі у наш час вищезгаданий Гаррі Трумен і Джеральд Форд. Всі вони, будучи господарями Овального кабінету, одночасно очолювали і велику американську ложу вільних каменярів. Уявлення масонського братства про свободу і демократію лягли в основу американської конституції, що визначила розвиток наймогутнішої держави XX століття. Чимало масонів і серед нинішніх конгресменів і сенаторів.


Без участі вільних каменярів не обійшлося жодне визвольний рух в жодній країні. Французькі революціонери, багато декабристів, сподвижники Симона Болівара і Джузеппе Гарібальді в Італії були зв'язані узами великого братства."Друге життя" Іцхака Барзілая

"Нічого дивного тут немає. Вільні каменярі завжди були борцями за свободу. Це випливає з поглядів, яких ми дотримуємося", - стверджує колишній майстер Об'єднаної ізраїльської ложі вільних каменярів Іцхак Барзілай.


Іцхак Барзілай - у недавньому минулому великий магістр створеної сорок років тому Великої ізраїльської ложі вільних каменярів і посол датської ложі в Ізраїлі. За сумісництвом він - контролер звітності і один із засновників Товариства людей з вищою освітою за вивчення суспільних проблем Ізраїлю. Крім того, у певному сенсі він - репатріант з Росії. Правда, в 1935 році Пінськ, звідки Барзілай виїхав до Палестини, був польським містом, і майстер Великий ложі, який навчався в Пінської гімназії, пам'ятає лише кілька російських слів. Почавши нове життя в поселенні (тоді ще тільки поселенні) Петах-Тіква, Барзілай зробив прозаїчну кар'єру: відкрив власну справу бухгалтера і одночасно піднявся до вершин таємничого світу, званого "братством вільних мулярів". Втім, сам він вважає, що приписувані масонам прагнення залишатися в тіні, скритність і замкнутість - продукт людської дурості і схильності шукати таємницю там, де її ніколи не було.

 

"Яка може бути таємниця, коли тисячі братів збираються на святкування чергового ювілею ложі в Англії, на урочистості запрошуються журналісти з усього світу, двері відкриті для всіх бажаючих, а привітання нам надсилають найбільші політичні діячі країни, в тому числі сама королева? - Обурюється він . - Те, що про нас пишуть, не має нічого спільного з реальністю ".

 

На жаль, за майже три століття свого існування Товариство вільних каменярів обросло міфами, які давно вже живуть власним життям, і ні самі масони, ні хвалений прагматизм західної людини не в змозі ці міфи зруйнувати. У масонів два образи, і відмінність їх - в полярності емоційних зарядів, які ці образи супроводжують.


З одного боку, велике братство набуло стійку славу організації, що поєднує сектантський фанатизм служителів диявола з жорсткою ієрархією, вульгарним атеїзмом і анархістською безпринципністю.

 

На зворотньому боці медалі "дволикого Януса" можна розрізнити зачаровуючі образи канувших в минуле могутніх тамплієрів, а ще далі - тіні єгипетських жерців з їх нерозгаданими містеріями. Однак в обох міфів є свій родовід, і, незважаючи на флер таємниці, вона простежується досить чітко.

 

Першому міфу масони, без сумніву, зобов'язані католицькій церкві. Вільних мулярів спіткала доля євреїв - немає кращого способу викликати ненависть до ворога, ніж посіяти в душах людей страх і смуту. Євреям приписувалися ритуальні вбивства дітей, масонам - службу Антихристу. У результаті і ті, і інші перетворилися на "знаряддя Сатани" і стали викликати по відношенню до себе підсвідомий страх,який  у свою чергу породжував найбезглуздіші небилиці. При цьому, об'єктивно кажучи, у прелатів святої церкви були досить серйозні причини, щоб відчувати ворожість до масонського братства. Проповідуючи загальне добро, рівність і любов до ближнього, масони нехтували традиційними обрядами і показною набожністю. Аж ніяк не ставлячи під сумнів християнські цінності, вони не виявляли надмірної поваги до церковних догматів.

 

У дійсності ж масони не збиралися кидати виклик ні церкви, ні релігійним засадам. Ложі, що виникли в Англії і Шотландії на початку XVIII століття, були нічим іншим, як різновидом "джентльменських клубів", які, як гриби після дощу, виростали по всій країні. І химерні, в чомусь ексцентричні ритуали цих клубів були цілком звичайним і модним явищем. Британська еліта не вбачала нічого поганого у виникненні Товариства вільних каменярів, яке претендувало на походження від стародавньої гільдії вільних каменярів. ("Вільними камінням" - "free-stones" - іменувалися "привілейовані" будівельні матеріали: мармур і вапняк. Похідним цього слова стало і назву товариства: "free-masons" або "frank-masons", "вільні масони".)


Виникнувши, ложа поспішила заявити про свою повагу до державних засад і християнських принципів. Один з творців Великої ложі, який взяв собі псевдонім Філолет, писав: "Що б не говорили про нас язичники і атеїсти, ми залишаємося голосом усіх віруючих християн... Наша політика є краща з політик: лояльність перед законом і наслідування Христа, який не руйнував ніяких урядів і визнавав за кесарем законну владу ". Правлячий істеблішмент не виявляв ніякої ворожості до ложі, до Товариства вступали представники аристократії. Британські газети розповідають, що сам державний секретар Його Величності лорд Таунсенд прийняв делегацію масонів і поставився до неї "цілком прихильно". Цього удостоювалися, між іншим, незважаючи на британську терпимість, аж ніяк не всі товариства і клуби, що створювалися в той час. Братство вільних каменярів займалося добродійністю, заохочувало "доброчесність і любов до ближнього" і нічим не компрометувало себе.

 

Однак лібералізм масонів викликав побоювання у Святого престолу. Ця підозрілість посилювалася і перетворилася у ворожість, коли ложа почала розростатися і створювати свої філії в інших країнах - Франції, німецьких князівствах, Італії і навіть Іспанії. Тоді католицька церква перейшла в наступ, і головний удар направила на оплот масонів - Англійську ложу. Проти Братства вільних каменярів була розв'язана кампанія "викриття". Масонські традиції висміювалися, розпускалися чутки про їх неймовірні підступи і змови, ініціювалися акти "народного обурення". Робилося це витончено, з притаманним єзуїтам мистецтвом і організованістю, і навряд чи масони й самі встигли усвідомити переворот, що стався в суспільній свідомості.

 

Закритість і барвиста урочистість масонських церемоній, описана Львом Толстим в "Війні і мирі", були реакцією вільних мулярів на неприйняття їх оточуючим світом. Намагаючись уникнути надто пильної уваги і глузувань, вони замикалися в собі, але чим більш закрито вони себе вели, тим сильніший страх і ненависть оточували їх. Ланцюг замкнувся. І якщо в Англії та Шотландії з їх традиційною толерантністю і помірністю масони могли діяти в порівняно спокійній обстановці, то на континенті, де ще панували середньовічні забобони і фобії, вони все частіше перетворювалися на ізгоїв.

 

Папство досягло своєї мети, але одночасно саме створило з модного клубу грізну силу, сприйняту як авангард вільнодумства та лібералізму.

 

Друга легенда - про якесь сокровенне знання, яким нібито володіють масони, - була винайдена самими вільними мулярами. Частково це сталося через прагнення знайти родовід - причому спочатку передбачалося: чим древніший і загадковіший цей родовід, тим краще. Романтизм епохи створив другий міф про масонів: Андерсон, автор "Нової книги масонських конституцій", випущеної ним в 1738 році, розповідає, що "вільні мулярі" володіють "таємницями таємниць" древніх. Першим "гросмейстером [великим майстром] ложі" в його інтерпретації був Німрод, який передав свої секрети великим правителям старовини - від Соломона до Кіра.

 

Свою лепту в легенду, однак, внесла й банальна політика. Безліч масонів вийшло з середовища якобитів, прихильників вигнаного з Англії короля Якова II. Оточуючи себе ореолом лицарської доблесті, масони-якобити виявляли в числі своїх предків і хрестоносців Іоанна Єрусалимського, і тамплієрів, і навіть царя Соломона і єгипетських жерців. Почали виникати "історичні обгрунтування". В одному з них було записано, що купка прихильників страченого у Франції магістра ордену тамплієрів Жака де Моле, що втікла до Шотландії, відродила там колишній орден під новим ім'ям. Все це, однак, має більше відношення до романтики, ніж до реальної історії. Нарешті, засновники перших лож, в масі своїй освічені люди, захоплювалися модними тоді "таємними навчаннями" - алхімією, утопічними теоріями, творами розенкрейцерів і прагнули опанувати "таємне знання". (Найбільше завзяття тут виявили французькі масони.) Джерелом цього "знання" були, природно, античні середземноморські цивілізації. То була своєрідна гра, і, як і захоплення символами, ця гра була даниною часу. Але масони досягли успіху в ній - і містичний ореол досі щільно оточує Братство вільних каменярів.На шляху до морального абсолюту

У дійсності ж справжня мета братства не змінилася з моменту його створення. Вона - у досягненні зведеного в абсолют морального ідеалу: любові і великодушності, прямоти і порядності, терпіння і терпимості, співчуття до слабкого і поваги до суперника, віри в людину і в створившого все живе Творця. Досягнення миру - але не ціною свободи, процвітання - але не за рахунок приниження іншого. "Два критерія визначають наш вибір при знайомстві з новими братами: незаплямоване ім'я людини і його віра в Бога, - говорить Барзілай. - Але якщо для більшості людей віра в Бога пов'язана з релігією, то вільні каменярі не відносять себе ні до однієї з конфесій. Всевишній для нас - втілення вищої моральності, до якої має прагнути будь-яка людина незалежно від віросповідання. Кожен вільний каменяр ставиться до проблем світобудови у відповідності зі своїми поглядами і вихованням, загальна ж для всіх нас - віра в гуманістичні цінності і прагнення донести їх до людей".


Виправити світ, спершу поліпшивши людину, а не навпаки, як проповідували соціалісти-утопісти, чиї ідеї оберталися в практичному втіленні кров'ю, руїнами і знеособленням. Революціонери, що несли звільнення своїм і чужим народам на багнетах, робили ставку на ідеальну систему, ставлення рядових громадян до якої повинні були нагадувати відносини між непогрішним і доброчесним наглядачем у колонії з малолітніми та розумово відсталими підопічними. Для вільних каменярів гідність людини настільки цінна, що навіть допомогу братові, який потрапив в біду вони надають так, щоб той не дізнався про це і не відчув себе приниженим. Витрачаючи величезні кошти на допомогу нужденним, при цьому вони старанно уникають реклами. Приймаючий дар, вважають масони, повинен відчувати вдячність, але не сором.

 

Велике братство масонів відмовилося від поділу людей на раси, нації, релігії і соціальні стани. В братстві, подібно до біблійного раю, не знаючи сварок і ненависті, мирно співіснують представники всіх політичних партій і напрямків: ліберали і консерватори, "яструби" і "голуби", прихильники сили і прихильники компромісу. "Тут немає ніякого протиріччя, - доводить він. - Брати сповідують одну систему цінностей, з повагою ставляться до людського життя і гідності, позбавлені забобонів, і в той же час вони - патріоти своєї країни і її законослухняні громадяни. Останнє є неодмінною умовою членства в ложі. Політичні ж розбіжності не мають значення.


Українська історія також знає цілу плеяду масонів, серед яких називають Михайла Грушевського, Симона Петлюру, Григорія Сковороду, Григорія Квітку-Основ'яненка, Петра Гулака-Артемовського, гетьманчука Григорія Пилиповича Орлика, Кирила Розумовського, Івана Франка, Тараса Шевченка і багатьох інших.


Із скороченями за матеріалами:

 http://www.mason-music.ru/Site/bratfree.html

11

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


30.04.2014 2065 20
Коментарі (20)

Çàãðóçêà...

Сергій 2014.04.24, 15:21
Я Сергій Детістов прошу та благаю щоб ви прийняли мене в братство массоннів як воїна та юриста який буде зберігати моральну та матеріальну цілісність і гідність громадян україни та всього світу так як цей обовязок людської гідністі моральнї та матеріальної так як виконував Авраам Лінкольн та хочу щоб ви допомогли мені в цій справі щоб загинути не даремно за свою гідність та гідність інших у світі
Побачив 2014.05.01, 00:07
Такі ліберастичні дурниці, навіяні так званою цивілізаційною демократією навіть коментувати не хочеться. Таке враження, що це не фіртка, а якась дірка в паркані, куди лазять всякі підозрілі, і тягнуть із собою всіляку пропагандивну примітивщину, замість того щоби бодай трохи оглянутися навколо, ну хоча б на останні події в Україні. Наприклад, чого Україну не захистили США і Англія, згідно із так званим меморандумом. Не будучи впевненими у тому, що за агресію москлям нічого не буде, вони б не полізли. Ну хоча б тому, що мати війну із цими двома, і не лише, доволі накладно (найцікавіше, що, скоріш за все, основна мета не Україна, а Московія). Про елементарний аналіз бодай відомих програмних засад масонів я взагалі не говорю. А крім цього, є величезна купа інших деталей, на які треба потратити не один рік, щоб не викидати такі дурниці. До слова, Грушевський (належав до, як я це називаю, дитячого садка масонів, бо тих, що тим заправляють, небагато, і всяких професорів туди не беруть), прийшовши до влади, сказав, що вони без попів (розумій: без Бога) побудують Україну. Чим це закінчилося - всім відомо. Дякуючи таким, будуємо й досі, і навряд чи побудуємо до Другого пришестя Христового. Про всі так звані добрі наміри масонів Григорій Сковорода сказав коротко: "Щоби любити ближнього - секта не потрібна". Масони вірять, покланяються і підконтрольні люциферу.
Джоні Маккейнюк 2014.05.05, 00:31
Побачив я що "Побачив"-дурник
Андрій 2010.12.01, 11:55
Вітаю! От і у Вас з'явились перші агітки, очікую продовження теми, було б цікаво прочитати ще про спільноти геїв, бабтистів та ін.
taurus 2010.12.01, 11:56
І взагалі Україну створили масони, а потім їх повбивали комісари і держава залишилась без еліти з одними бродськими і ляшками
Бабтист 2010.12.01, 11:58
А шо тут агітувати. Ми - бабтисти - любимо бабів, ходимо з ними до сауни і радіємо життю. Може пан Андрій мав на увазі БАПТИСТІВ. Так це треті двері зліваа. Після гербалайфу.
Попус 2010.12.01, 13:07
Чим більше в країні масонів, тим краще там живуть люди. Зі статистикою не посперечаєшся.
Ivan 2010.12.01, 22:49
Цікава стаття.. Не знав, що так багато історичних постатей були масонами.. Треба дослідити це питання детальніше..
Роман 2010.12.02, 13:59
Масонство створено з метою денаціонаціоналізації держав та національних монархій.Це тіж інтерналісти,глобалісти,комуністи,вони ж створили партійну систему,щоб розєднати нації та правити ними.Подивімось на Західну Європу-це Сполучені Штати Європи,про які писав та мріяв масон Ленін.Читай книгу"Гітлер засновник Ізраіля".
taurus 2010.12.02, 14:02
Романе, і де ви такі книги знаходите? Що стосується "денаціоналізації" то для любителів національного є в Шотландському обряді таке собі націоналістичне масонство, до якого, зокрема, відносять французьку ВНЛФ. До речі, саме ВНЛФ заснувала у 2005 році Велику Ложу України
Не Роман 2010.12.02, 21:46
Ага, а Сковорода, Шевченко, Франко і Петлюра - сатаністи-косьмополіти.
fff 2010.12.02, 22:21
Украинское масонство - чрезвычайно интересная тема. Сейчас украинское масонство, если верить таким исследователям как Виктор Савченко и Константин Бондаренко, переживает бурный ренессанс, открываются ложи, пишутся книги, к масонам примыкает всё больше политиков и бизнесменов. Возможно, это единственный процесс в сегодняшней украине, который вселяет в меня надежду, что всё же мы выкарабкаемся из ямы бандитизма, популизма и политизированого язычества. Дай Боже!
Гуцул 2010.12.03, 12:07
Хочу бути масоном. Давайте нам Косівську ложу.
гуцуломасо 2010.12.04, 23:26
Не дуріть людей, ви такі гуцули як я іспанський льотчик. Ви рекламуєте масонерію за гроші місцевої олігархії яка вся вже ваша. Маємо списки. будуєте заводики і будуйте собі але нащо ж спокушати бідних парафіян? Вони до вас прибіжуть і скажуть "приміть мене", а як взнають що треба за вступ платити дві тисячі евро то швидко закатають губу назад до писка. нащо вам того? маєте задоволення від того що обламуєте людей?
Массон 2010.12.04, 23:56
Десять тисяч євро.
Масон 2 2010.12.05, 11:55
Сто тисяч англійських фунтів
magister 2010.12.05, 20:29
Брати мої, припиніть знущатись над незрящим профаном "гуцуломасо". Він, можливо прочитав усі книжки Романа Петріва та купу подібної літератури та ще й дофантазував щось там. Таких жертв антимасонської пропаганди в нас багато і не примножуйте їхнього незнання та переляку неправдивими цифрами.
Гуцул 2010.12.05, 20:43
Шановний "Гуцуломасо", а льтчих хіба був не китайський? Отже спочатку ти з льотчиками напутав, а потім щей з масонами щось нафантазував. Вони часом тобі не сняться?
Yar 2010.12.06, 10:43
Хто такий Петрів? Що писав? Де прочитати?
Скарлет 2011.01.05, 10:17
Прочитала дуже цікаву річ "...гідність людини настільки цінна, що навіть допомогу братові, який потрапив в біду вони надають так, щоб той не дізнався про це і не відчув себе приниженим." Я теж так завжди намагаюсь робити.Завжди мені це приносило дуже велике задоволення. Але зараз чомусь -- тільки сльози.Я засумнівалась, чи варто це робити коли тебе не просять.В результаті -- довго підтримувала авторитет людини, а пострадала сама від тієї ж людини.
07.04.2020
Мар’яна Гутич

Уряд Канади й надалі закликає її жителів максимально залишатись вдома і виходити на вулицю лише у випадку крайньої потреби.

584
06.04.2020
Юлія Канюс

Попри карантин, політичні партії у Франківську вже готуються до місцевих виборів. 

736
03.04.2020

Серед мешканців багато людей, котрі хотіли б придбати житло одразу, чи оформити в розтермінування для покращення житлових умов тощо.

2364
02.04.2020
Олена Британська

Розповідаємо, як змінилось їхнє життя з введенням обмежень, чи почуваються захищеними та чи не з'явились думки про повернення назад.

1424
31.03.2020

Ігри з м'ячем, орігамі, прибирання в лісі та навіть випікання хлібу разом - ось чим займаються батьки із дітьми на карантині. І це ще навіть не весь список.

823 1
28.03.2020
Марія Лутчин

ТОП-5 порад, як не набрати зайві кілограми, коли ти #залишаєшсявдома на карантині від іменитої тренерки Галини Рекрутяк.

2191 2

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

46

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

1247 1

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

1067

Зараз багато розмов про індексацію і перерахунки пенсій, що мали відбутись станом на 1 березня 2020 року і не здійснюються, не зважаючи на обіцянки...

1148 2
25.03.2020

Астероїд наблизиться до нашої планети на мінімальну відстань 29 квітня.

1145 1
22.03.2020

Відомий авторитетний астролог зробив астрологічний аналіз того процесу, що відбувається у світі і припустив чотири варіанти розвитку подій.

16502
12.03.2020

Вчені з європейської обсерваторії ESO виявили в сузір'ї Риб гарячу гігантську екзопланету, де йдуть дощі з крапель розплавленого заліза.

1493
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

43
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

47
15.03.2020

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

1404
09.04.2020

Карантин карантином, а до крамниці іноді ходити треба.

28
31.03.2020

В Івано-Франківську на час карантину заборонять розпалювати багаття і розпивати спиртні напої на природі.

5023
30.03.2020

Стало відомо, в яких районах Івано-Франківщини є хворі на коронавірус. Найбільше їх — в обласному центрі.

10760
30.03.2020

В 11 випуску шоу, який відбувся 29 березня, за свій шанс поборолись представники команди Дана Балана.

1481