Боротьба за сина: Мешканка прикарпатського села 4 роки поспіль намагається довести, що її син не вбивця (відео)

 

 

Вона не випускає молитовника з рук, бо вірить, що її сина таки виправдають.

 

Ось вже чотири роки поспіль мешканка прикарпатського села Білі Ослави Марія Дожук намагається довести правоохоронним органам та судам, що її Юрко не вбивав. Страшна трагедія трапилась 22 квітня 2014 року.

 

Тоді її синові було дев’ятнадцять. Пані Марія розповідає, що Юрко після роботи вирішив із друзями поїхати в Делятин. Під час застілля її син сильно напився.

 

Коли прийшов час розходитись, друзі його покинули: один залишився ночувати у дівчини, другий пішов додому.

 

«Юрка лишили на дорозі і якимось дивним чином він попав на криваве місце злочину. Його вдарили по голові чи щось підлили, чи на дорозі дали йому щось випити», - каже Марія Дожук.

 

Підозрюваний у вбивстві Юрій Дожук запевняє, що не вчиняв вбивства і померлого навіть не знає, а бачив тільки на фотографіях:

 

«Я прокинувся в чужій хаті. Я взагалі не зрозумів, де я є. Встав, подивився, а в мене кров на штанах. Я вийшов і міліція зразу надбігла», - каже підозрюваний.

 

Юрію Дожуку інкримінують вбивство 59-ти річного мешканця Делятина, на тілі якого правоохоронці виявили 42 рани, серед яких 11 ножових. Спершу пані Марія вірила, що сина обов’язково виправдають. Чекала на усі експертизи. Пройшла понад дві сотні судів. Та, в результаті, хлопець два роки відсидів у СІЗО. Згодом мати домоглася, аби сина випустили під заставу.

 

«Всьо вішали на нього. Підтасовували. Ніхто не зважає, що в Львові, коли робили гістологічну експертизу, в нього під нігтями не було складу злочину. Небіжчика викинули на вулицю. А Юру кинули на ліжко, де вбивали. Юриних відбиків пальців на місці злочину, у квартирі, не виявлено», - каже мати Марія Дожук.

 

Останні два роки, справу Юрія Дожука розглядають у судах різної інстанції. Станом на сьогодні її передали до Коломийського міськрайонного суду.

 

Нині адвокати підозрюваного просять суд перенаправити усі аналізи, які робили в Івано-Франківську на додаткові судово-медичні експертизи до Києва. Втім, суд у клопотанні відмовив. Й вирішив проводити повторні експертизи в Івано-Франківському обласному бюро судмедекспертизи.

 

«Я вважаю, що ці експертизи, які проводяться, це затягування часу зі сторони суду. Нас цікавлять зовсім інші експертизи. Ті експертизи, які проводять імунологічна, судово-медична іванофранківська. Вони проводяться неповно, невсесторонньо», - каже адвокат Іван Марковський.

 

Уважно за ходом слідства слідкують активісти партії «Рух нових сил» та юристи народного депута України Юрія Дерев’янка. Адже саме до нього за допомогою звернулась мати підозрюваного у вбивстві.

 

«Постійно допомагають, на прийом до Юрія Богдановича чи до юристів можна прийти. Дуже багато звернень вони писали мені. Дуже допомагали», - каже Марія Дожук.

 

«Народним депутатом Юрієм Дерев’янком взято дану справу під особистий контроль. Направлено ряд депутатських звернень в правоохоронні органи для об’єктивного та всебічного розгляду даної кримінальної справи», - каже юрист, помічник народного депутата Юрія Дерев’янка Марія Карп’юк.

 

Крім того, активісти «Руху нових сил» обіцяють обов’язково бути присутніми при комісії, яка буде проводити ряд експертиз на причетність підозрюваного Юрія Дожука у скоєнні даного злочину.

 


06.10.2017 389 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

656
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2259
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1995
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2019
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6048 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2302 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

176

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

990

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

992

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1246
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

473
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1933
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3828
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26347
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

423
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10337 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7878
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

428
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

270
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

429
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

511
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1442