агенція новин

Бінарна природа жлобів

 

 

Настав час визнати, що ріднесенька наша культурка складається із суміші двох підкультурок («під-» у значенні «суб-», а не від слова «підор»). Перша з них найнайріднесенька рогульська, яка оточує нас звідусіль, немов губчате тіло граната його зерна. Друга – босяцька, від якої смердить парашою, «кумом» і тим гоповатим пацаном у дворі, який надягає куцу майку, аби всі бачили його правильну наколку.

 

Обидві культурки доповнюють одна одну. Місцевий різновид жлоба зазвичай володіє ресурсами з обох кошиків. Місцевий жлоб дивовижно поєднує майже щиру набожність (для людей, аби поважали) із зонівською системою тиранії у власній родині (для своїх, щоби боялися). Жлоб понтується, як фраєр на кічі, і зраджує як впіймана ментом рогуляча задниця. Жлоб любить балачки про волю і народні права, але потай мріє про владу тюремного типу, ностальгійно згадуючи то Сталіна, то Гітлера. Найбільше жлоб ненавидить розумних освічених людей. Тут обидві культурки навдивовижу солідарні. Таких людей босяки презирливо називають «ботанами», а рогулі - «мудрагелями» і «жидомасонами». Якщо ж ботан досягає високого суспільного статусу, жлоби між собою проклинають його, але потай один від одного ходять до крутого ботана і нашіптують йому компромат на жлобів-конкурентів.

 

Обидві культурки також солідарні щодо командної діяльності. Вони її не визнають. В цьому проявляється віковічне відчуження жлоба від саморегульованої соціальної системи. Це лише на людях жлоб безупинно патякає про «солідарність», «об’єднання». Наївним людям здається, що жлоби лише тільки й думають як би то їм об’єднатися. Насправді ж всяка з’єднаність і солідарність викликають у жлобів страшні і пекучі підозри. Вони думають, що хтось з того об’єднання має таємний прибуток, а від нього (окремо узятого жлоба) цей прибуток приховують.

 

«Мене мають за лоха!» - підозрює жлоб. В цій думці одночасно живуть і підозра босяка (бацилу заникали!) і підозра рогуля (я піду на збори, а кум у цей час трахне мою жінку і відріже від сала!). Тому усі проекти жлобських революцій приречені на поразку. Жлоб може вітати революцію (якщо йому пообіцяють щось з майна і харчів багатшого сусіда), але ніколи на революцію не піде. Хіба що на естрадну, де грає музика і роздають хот-доги. Як тільки починають стріляти, жлоби моментом тікають до хати переховувати сало і пантрувати жінку. Тому у Лівії робили ставку не на революційних жлобів, а на професійних найманців.

 

Жлобами легко керувати, але важко збирати з них податки. Хитрість селюка помножується тут на хитрість зека. Жлоби вміють ховати, переховувати, бідкатися, плакати і грати вар’ята. Іноді жлоб забуває де він сховав свою любу мізерію. Від цього жлоб впадає у депресняк і голосно таврує владу, їдучи в автобусі на свою дачку, обнесену подвійним парканом. Саме там він стає щасливим. По перше, тому, що його дачка є одночасно і його персональною зоною, де він сам собі начальник. Так втішається босяцька природа жлоба. По друге, на дачці є СВІЙ шмат землі. І хоча затрати праці на тому шматі перевищують всі гіпотетичні результати у рази, жлоб не відривається від землі, гордо деручи свою с…ку до неба. Бо саме тут реалізується рогуляча мрія про СВОЮ МАЄТНІСТЬ.

 

І саме тут, на його ср…ному городі, гине майбутнє України.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


18.09.2018
Олена Британська

Марафони стають дедалі популярнішими в Україні, а їх проведення протягом останніх років - типовим елементом міського життя. В Івано-Франківську поряд з велорухом популярності набирає біг.

327
14.09.2018

Його історія з Івано-Франківськом та Україною почалася з дружини майже дванадцять років тому. Він еквадорець, вона франківчанка – зустрілися в Лондоні.

556
13.09.2018

22-річний Роман Дитко робить прем'єрний хет-трик у професійній кар'єрі, а його "Прикарпаття" знищує "Зірку", добуваючи найбільшу перемогу сезону - 7:1.

252 1
12.09.2018

Архітектура будинку обов'язково розробляється індивідуально. При будівництві використовуються матеріали найвищої якості. Територія велика та комфортна зі зручним розташуванням.

358
08.09.2018
Марія Лутчин

Сильна, вольова, смілива. Усе це про франківчанку, ще донедавна посадовицю міськвиконкому, керівника у закордонній компанії, а нині – почесного пілігрима, Вікторію Шахоріну.

1739
07.09.2018
Олександра Бакун

На початку травня в приміському селі Хриплин мешканці вулиці Меживодівська перекрили рух великогабаритного транспорту зі щебенем, гравієм та піском. Люди скаржились на пилюку та болото...

1227

Немає нічого особливого в тому, що кожна людина з раннього дитинства хоче стати кимось.

175 1

Ми маємо вже зараз чимало претендентів на посаду президента, що стане, очевидно, ненадовго вакантною в році прийдешньому.

586

Чомусь побутує думка (ось і нині я її зустрів в інтернетрях), що першим нашим королем був Данило Галицький. Це не так.

1837

Блискуча перемога в Москві українського боксера. Можна по-різному відноситися до того, чи варто було проводити бій там, чи ні, та беззаперечним залишається факт: перемога українця.

884
13.09.2018

Дивовижно, але деяким очевидцям вдалося зняти корабель прибульців на відео.

1854
04.09.2018

В кінці серпня на один з районів Мексику обрушився найсильніший дощ з грозою, і місцевий житель вирішив зняти на відео нічне небо.

2964
01.09.2018

У США зняли на камеру планету, дані про яку нібито не розголошують в космічному агентстві країни.

9501 1
15.09.2018

Деякі люди дуже люблять лікуватися. Профілактика, як і боротьба з хворобою, перетворюється на справжній ритуал.

130
20.07.2018

Чак Норріс виступив з промовою перед студентами Університету Свободи (штат Вірджинія, США). Замість моральних настанов розповів про те, як Бог увійшов у його життя «ударом ногою з півоберта». За словами самого Чака, Бог направляє його шлях пр

998
20.08.2018

За переказами, цар Соломон володів перстнем, на якому було вигравірувано вислів: “Все минає”.

1429
15.09.2018

Олександр Валігурський — відомий на Прикарпатті КВН-щик, випускник калуського ліцею №10 Калушанину вдалося скинути близько 60 кілограмів.

849
15.09.2018

У Женеві готують до відкриття секс-кафе, де на сніданок разом з чашкою мокко або капучіно будуть «подавати» оральний секс.

283
15.09.2018

У середу, 12 верeсня вeдуча 1+1 Кaтя Осaдча відзнaчила 35-рiччя. Свято пройшлo з розмахoм: привітати телезірку прийшли її друзі, зокремa Маша Єфросиніна, Потап, Настя Каменських, Фагот.

462
14.09.2018

Радник голови МВС Арсена Авакова Михайло Апостол здивований небажанням жителів Прикарпаття працювати навіть за доволі пристойні гроші.

1997 2