агенція новин

Бінарна природа жлобів

 

 

Настав час визнати, що ріднесенька наша культурка складається із суміші двох підкультурок («під-» у значенні «суб-», а не від слова «підор»). Перша з них найнайріднесенька рогульська, яка оточує нас звідусіль, немов губчате тіло граната його зерна. Друга – босяцька, від якої смердить парашою, «кумом» і тим гоповатим пацаном у дворі, який надягає куцу майку, аби всі бачили його правильну наколку.

 

Обидві культурки доповнюють одна одну. Місцевий різновид жлоба зазвичай володіє ресурсами з обох кошиків. Місцевий жлоб дивовижно поєднує майже щиру набожність (для людей, аби поважали) із зонівською системою тиранії у власній родині (для своїх, щоби боялися). Жлоб понтується, як фраєр на кічі, і зраджує як впіймана ментом рогуляча задниця. Жлоб любить балачки про волю і народні права, але потай мріє про владу тюремного типу, ностальгійно згадуючи то Сталіна, то Гітлера. Найбільше жлоб ненавидить розумних освічених людей. Тут обидві культурки навдивовижу солідарні. Таких людей босяки презирливо називають «ботанами», а рогулі - «мудрагелями» і «жидомасонами». Якщо ж ботан досягає високого суспільного статусу, жлоби між собою проклинають його, але потай один від одного ходять до крутого ботана і нашіптують йому компромат на жлобів-конкурентів.

 

Обидві культурки також солідарні щодо командної діяльності. Вони її не визнають. В цьому проявляється віковічне відчуження жлоба від саморегульованої соціальної системи. Це лише на людях жлоб безупинно патякає про «солідарність», «об’єднання». Наївним людям здається, що жлоби лише тільки й думають як би то їм об’єднатися. Насправді ж всяка з’єднаність і солідарність викликають у жлобів страшні і пекучі підозри. Вони думають, що хтось з того об’єднання має таємний прибуток, а від нього (окремо узятого жлоба) цей прибуток приховують.

 

«Мене мають за лоха!» - підозрює жлоб. В цій думці одночасно живуть і підозра босяка (бацилу заникали!) і підозра рогуля (я піду на збори, а кум у цей час трахне мою жінку і відріже від сала!). Тому усі проекти жлобських революцій приречені на поразку. Жлоб може вітати революцію (якщо йому пообіцяють щось з майна і харчів багатшого сусіда), але ніколи на революцію не піде. Хіба що на естрадну, де грає музика і роздають хот-доги. Як тільки починають стріляти, жлоби моментом тікають до хати переховувати сало і пантрувати жінку. Тому у Лівії робили ставку не на революційних жлобів, а на професійних найманців.

 

Жлобами легко керувати, але важко збирати з них податки. Хитрість селюка помножується тут на хитрість зека. Жлоби вміють ховати, переховувати, бідкатися, плакати і грати вар’ята. Іноді жлоб забуває де він сховав свою любу мізерію. Від цього жлоб впадає у депресняк і голосно таврує владу, їдучи в автобусі на свою дачку, обнесену подвійним парканом. Саме там він стає щасливим. По перше, тому, що його дачка є одночасно і його персональною зоною, де він сам собі начальник. Так втішається босяцька природа жлоба. По друге, на дачці є СВІЙ шмат землі. І хоча затрати праці на тому шматі перевищують всі гіпотетичні результати у рази, жлоб не відривається від землі, гордо деручи свою с…ку до неба. Бо саме тут реалізується рогуляча мрія про СВОЮ МАЄТНІСТЬ.

 

І саме тут, на його ср…ному городі, гине майбутнє України.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


11.12.2018

В гостях у Фіртки відомий український письменник і сценарист Андрій Курков. У 2012 році нагороджений відзнакою «Золотий письменник України».

132
05.12.2018

Народний депутат Олександр Шевченко поділився своїми думками з приводу введення воєнного стану в десяти областях України та акваторії Азовського моря.

762 1
03.12.2018
Ростислав Ковтун

Ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Ковалюком. Говорили про виступи у Першій лізі, новачків, плани на міжсезоння та Прем'єр-лігу.

1144 1
03.12.2018
Лідія БОЙКО

Прикарпатський боєць вцілів після тяжкого поранення. Коли його підстрелили і він стікав кров’ю у полі, то потрапив у полон.

572 1
28.11.2018
Володимир Єшкілєв

Нинішня влада сформована в ситуації переляку. В 2014-ому році, коли її обирали, всі думали про загрозу великої війни і гуртувалися навколо тих, кого вважали...

799
17.11.2018
Марія Лутчин

Про вакцинацію та міфи навколо неї Фіртка говорила з головним дитячим імунологом області Галиною Бенько.

4378 1

Наші комуно-соціалісти і інші ліво-схвильовані "волги" пишуть слова підтримки і захоплення. І хочуть подібного в Україні.

123

Був вчора тут... І в продовження посту про все «сіріючий» Франківськ... Не всі патріоти і «патріоти» міста зрозуміли той пост... Так от.)

443

DEM  це не «євробляха».  І не металобрухт від корпорації «Богдан». Навіть не «Майбах» мажора під двісті по бульвару.  Ні. Це крутіше.

377

Біблія опирається всім спробам змалювати Бога, окреслити Його, вгадати Його, задати йому кордони...

563
10.12.2018

Жителів Австралії нажахав величезний НЛО, який з'явився в небі під час грози. Очевидцям вдалося зняти унікальний об'єкт в небі.

145
03.12.2018

Один з користувачів Youtube заявив, що знайшов докази того, що на Місяці ведеться "секретна космічна програма". 

450
22.11.2018

Мешканка Швеції виклала на YouTube відео, на якому видно якийсь дивний об'єкт, знятий в небі над Гетеборгом.

896
16.10.2018

Україна як ніколи близька до створення Єдиної помісної церкви.

807 2
07.10.2018

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло?

1160
10.12.2018

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

108
12.12.2018

У прикарпатському містечку Косів  було скоєно замах на громадського активіста.

4898
12.12.2018

Франківські хлопці з творчої студії "З понеділка" створили черговий соціальний хіт : Франківськ – Європейське місто, для щасливих сімей!!!

6850
11.12.2018

Родина Романа Бойчука та Ольги Бреславської з Івано-Франківська взяла участь у телепроекті “Хата на тата” на каналі СТБ.

1055
10.12.2018

Франківська журналістка Сабіна Ружицька перевірила, скільки можна заробити на власних запасах з погребу.

1174