Більше половини державних установ не оприлюднюють інформації про свої витрати

 

 

П’ятдесят один відсоток державних установ у містах продовжує порушувати законодавство, яке зобов’язує їх оприлюднювати інформацію про бюджетні кошти.

 

Про це стало відомо під час дослідження, яке провели експерти проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua.

 

Станом на 01.07.2017 у населених пунктах України, що мають статус міста, є 42 282 розпорядників та одержувачів державних коштів. Згідно з Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» всі дані про витрачення коштів державного і місцевого бюджетів мають оприлюднюватися на Офіційному порталі публічних фінансів України http://e-data.gov.ua.

 

За два роки лише 20 655 розпорядників та одержувачів, розташованих в містах, зареєстрували на Порталі службові кабінети. Тобто, половина державних установ зі статусом міста не відкриває своїх витрат, що призводить до поширення корупційних схем.

 

Зважаючи на це, Міністерство фінансів України та ДУ «Відкриті публічні фінанси» ухвалили рішення створити «e-Data Рейтинг», який буде сприяти прозорості міст та довірі до місцевої влади. Формування рейтингу відбуватиметься в рамках національного конкурсу, ініціаторами якого виступили засновники проекту Є-dataта ресурсу 007.org.ua.

 

«Голови міських рад отримали офіційні листи, в яких їх було проінформовано про початок конкурсу, і вже зараз зроблено первинну аналітику, яка виявила 1256 порожніх кабінетів із 20 655 зареєстрованих у населених пунктах зі статусом міста. Ми віримо, що саме рейтинг стане тим каталізатором, який активує відповідальність за виконання чинного Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» у частині реєстрації та оприлюднення інформації на порталі Є-data», - говорить Оксана Маркарова, заступник Міністра фінансів України.

 

«Багато мешканців українських містечок не мають можливості контролювати, куди витрачаються їхні гроші, як платників податків. Зараз кожен громадянин згідно з Законом України має право вільного доступу до інформації щодо бюджетних коштів. Прозорість та доступ до інформації дозволяє контролювати використання фінансів місцевою владою, виявляти та розслідувати випадки зловживань та корупції»,- говорить Олександр Щелоков, керівник проекту Є-data та засновник ресурсу 007.org.ua.

 

Наразі громадськість не може реалізувати свої права у всій повноті, оскільки норми Закону виконуються не в повному обсязі, що в свою чергу впливає на інформаційне наповнення порталу http://e-data.gov.ua. Мета конкурсу - змінити ставлення урядовців до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» та поліпшити якість його виконання.

 

Усі бюджетні організації цих міст автоматично стають учасниками конкурсу. Протягом кількох місяців буде проводитися моніторинг та оцінюватиметься приріст реєстрації нових «службових кабінетів» на порталі, відсоток наповнення «службових кабінетів» інформацією та збільшення кількості внесених на портал документів (договорів, актів та звітів). Розрахунок рейтингу за цими показниками робитиме методологічний партнер конкурсу–InvestorRelationsAgency. Фінансову підтримку конкурсу забезпечує Міжнародний фонд «Відродження». Інформаційно конкурс підтримують: "Слово і діло", "Стоп коррупції".

 

У додатку можна подивитися інфографіку результатів дослідження проекту Є-data та ресурсу 007.org.uaвід 01.07.2017 щодо виконання Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» у містах України. Організаторами конкурсу також розроблено інтерактивну мапу http://bit.ly/2wPZaPn, за допомогою якої можна дізнатися ключові показники відкритості будь-якого міста станом на 01.07.2017: рівень реєстрації службових кабінетів, відсоток кабінетів, що наповнюються, кількість внесених документів, підсумковий Є-data рейтинг.  


13.09.2017 467 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1260
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2185
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6582 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

363

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1300

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1431
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

150
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

59
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26529
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

53
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

68
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634