Бійці АТО з усієї України відпочивали у "Буковелі" (фото)

Цими днями у Карпатах у рамках проекту «Родинної реабілітації учасників АТО» відпочивають та оздоровлюються вояки українсько-російської війни разом зі своїми сім’ями.

Вони спілкуються, відвідують майстер-класи, музеї, піднімаються на вершини українських Карпат. Усе це, кажуть у благодійному фонді «Міжнародна Асоціація Підтримки України», сприяє поверненню бійця додому, у сім’ю. Повернення не тільки фізичного, але й психологічного.

«У рамках нашого проекту допомогу отримали уже майже півтисячі українських сімей, які вберегли свої родини від розлучень і змогли повернутись з війни до мирного життя. Насправді без сім’ї нічого не вийде. Адже маємо відновлювати душі і самих бійців, і їхніх близьких. І не важливо, чи це неодружений юнак, його мати, сестра чи подружжя», – зазначила керівниця благодійного фонду «Міжнародна Асоціація Підтримки України» Ольга Чуйко.

Цього разу у Карпатах відпочивали 11 сімей з Київської, Дніпропетровської та Житомирської областей. У рамках програми оздоровлення, на запрошення народного депутата України Олександра Шевченка, вони традиційно мали можливість відпочити у туристичному комплексі «Буковель».

«Ми вперше були в Буковелі, усе дуже вразило! Враження було надзвичайним, наче потрапили в казку. Сподобалась інфраструктура, усе гарно розташовано, продумано, компактно, відчувається рука господаря. Як на мене, туди були вкладені не тільки великі фінансові кошти, але й душа. Увесь персонал, який працює на Буковелі, дуже привітний. Відчували себе, як вдома. Надіємось побувати там ще!»,  – ділиться враженнями учасник АТО Руслан Шеремет.

 «У горах я вже був, а от відвідати Буковель довелось вперше. Вражають масштаби цього комплексу. Не можна уявити величність споруди, не бачивши її початковий образ. Буковель є зразком для інших гірськолижних  курортів. Він створений з можливістю нанесення мінімальної шкоди навколишньому середовищу. Це все виглядає дуже велично, і коли купа снігу, і коли все буяє зеленню», – каже Сергій Афанасьєв.

 Народний депутат України Олександр Шевченко переконаний, нині держава має дбати про тих, хто повернувся із фронту. Проте, навіть на 5 році війни ці клопоти лягають на плечі волонтерів та небайдужих меценатів.

«У неоголошеній війні із Московією наші воїни жертвують найціннішим – стосунками у сім’ї, здоров’ям, на жаль, іноді навіть життям. Ми стараємось допомогти якомога більшій кількості бійців та запросити їх на реабілітацію до Буковеля. Однак, цього не достатньо. У державі мають нарешті запрацювати відповідні програми. Коли ветерани і їхні рідні не ходитимуть кабінетами, аби отримати жалюгідну допомогу та пільги, а будуть забезпечені усім необхідним. І в першу чергу, психологічною підтримкою та фізичною реабілітацією», – зазначив нардеп.

 До слова, у рамках соціальних проектів благодійного фонду Олександра Шевченка, у Буковелі пройшли реабілітацію майже 1800 учасників АТО, їхніх сімей, дітей загиблих Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців.

Фотогалерея


14.11.2018 818
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1283
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2585
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2142
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2206
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6627 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2486 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

377

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1189

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1316

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1447
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

313
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

185
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

611
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

91
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26550
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

576
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10492 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

90
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

119
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

433
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

577
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

650