агенція новин

Безхатьки та автолюбителі Франківська: депутат Грималюк шукає волонтерів на город

 

 

 

Політик купує квартири по 2800 грн за квадратний метр​. Тут він селить робітників. Троє депутатів, якщо вірити деклараціям, живуть просто неба.

 

Громадський рух ЧЕСНО склав рейтинги автолюбителів, лендлордів та власників найбільшої нерухомості з-поміж місцевих обранців.

 

Як і де живуть депутати-безхатьки?

 

Депутати повинні вказувати все нерухоме майно, яким користуються. Навіть на безоплатній основі. Про це йдеться в Роз’ясненні НАЗК щодо заповнення електронних декларацій. Але не всі політики на це зважають.

Троє депутатів не задекларували жодного метра житлової площі.

 

Депутат від УНП Галина Куницька має лише земельну ділянку в приміському селі Хриплин. У тому самому селі Куницька політик працює директором місцевої школи.

 

"Справа в тому, що я живу в будинку дідуся, власного житла в мене немає. Дідусь з бабусею живуть у літній кухні, через подвір’я, але не є членами сім’ї, яких я вносила в декларацію. Тому не думала, що треба вказувати це житло. Але дякую вам (журналісту Громадського руху ЧЕСНО - авт.) за підказку - наступного року обов’язково внесу, - стверджує Куницька.

 

Керівник фракції УКРОПу в міськраді Володимир Олійник також безхатченко. У депутата є дружина та двоє дітей, проте депутат не задекларував жодного місця проживання.

 

"Ми живемо у батьківській хаті. Вона перейшла у спадщину сестрі, але ми там живемо. Чого не вніс в декларацію? Напевно неправильно зрозумів, як заповнювати, - коментує відсутність житлової площі Олійник.

 

Третім безхатченком стала представниця “Свободи” Маріанна Продан. Депутат разом з дочкою не мають ніякого житла.

 

Я пояснюю: я прописана в мами і квартира на мамі. Тому і не задекларована. Мама є власником. Щоб ви розуміли - я нічого не скрила, я відкрита і всі знають, що я маю, скільки і як. Тому мені скривати нема чого. Ні квартир, ні будинків, ні яхт, ні літаків, повірте, - коментує Продан.

 

Зазначимо, що згідно з Законом України “Про запобігання корупції” декларант зобов’язаний декларувати усе нерухоме майно, яке є у його користуванні. Навіть, якщо воно належить третій особі.

  

"Я консультувалась - мені сказали, що необов’язково вказувати. Тому що попередні, якщо ви піднімете мої паперові декларації, я дійсно вказувала той метраж, який має квартира і адресу. Просто мені сказали, що якщо я є власником - можу не вказувати майно в декларації, - пояснює Продан.

 

Керівник кампанії “Стеж за грошима” Віта Думанська пояснює, що невказання інформації про нерухоме майно може тягнути за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

 

"Якщо вартість майна, яке не вказав декларант сягає від 138 до 344 тисяч гривень - передбачений штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень. Якщо вартість майна сягає понад 344,5 тисяч гривень - покаранням може бути штраф від 42,5 до 51 тисяч гривень, громадські роботи чи позбавлення волі на 2 роки, - роз’яснює Думанська.

 

У кого з депутатів більше володінь?

Якщо одні депутати не мають власного житла, то інші можуть мати кілька тисяч квадратних метрів. Так найбільше нерухомості задекларували представники “Об’єднання “Самопоміч” Петро Гречанюк та Іван Пуйда.

 

 

Громадський рух ЧЕСНО уже робив матеріал про нерухомість, якою володіє Петро Гречанюк. Його сім’я володіє 13 об’єктами нерухомості. У 2016 році депутат набув у власність 5 квартир за ціною квадратного метра у 2850 грн. Це попри те, що згідно з наказом Мінрегіонбуду мінімальна вартість квадратного метра житла в Івано-Франківську становить 7643 грн.

 

"Це квартири, які я купив під дахом приміщення, де повністю все треба переробляти. Це квартири, які неповноцінні. Вони навіть висоти не мають 2,70 (метра), вони мають 2,50 а в деяких місцях навіть до двох метрів. Тому і така ціна. Це квартира, яку я придбав, якщо чесно, для того аби в мене був такий резервний фонд для надання житла робочим, які доїжджають, - прокоментував Гречанюк.

 

Окрім того, сім’я депутата володіє будинком, трьома гаражами, домоволодінням, двома нежитловими приміщеннями у Івано-Франківську. Гречанюк є також співвласником готелю.

 

Іван Пуйда володіє нерухомістю у понад 1800 квадратів. Це дві квартири і житловий будинок, які записані на дружину та громадський центр у 1437 квадратних метрів.

 

"Громадський центр - це приміщення “Панорама Plaza”. Я маю у власності половину цього приміщення і це мій основний бізнес, - зазначив Іван Пуйда.

 

Роман Харук зі “Свободи” має 8 об’єктів нерухомості на загальну площу у понад 1100 квадратних метрів. Харук, разом з дружиною є власниками трьох будинків. У 2015 році дружина набула у власність два будинки у Івано-Франківську, за рік до того - у селищі Лісний Хлібичин на Коломийщині. Окрім того у подружжя є дві квартири у Івано-Франківську. У тому ж 2015 році Харук придбав два нежитлових приміщення на суму у понад 4,4 млн грн.

 

"368 квадратних метрів - це кафе “Повидло” і ще підвал такої ж площі. Є ще будинок в Хлібичині, дві квартири в Франківську. Я нічого не боюся, бо я купляю чесно і працюю чесно. Я підприємець і кожного місяця плачу десятки тисяч податку, - коментує Харук.

 

Навіщо депутатам гектари землі?

 

Найбільше землі у міській раді має депутат від ВО “Свобода” Андрій Грималюк. Загальна площа володінь - понад 4,2 га. Щоправда земля належить матері та батьку депутата і знаходиться у селищі Тишківці на Городенківщині.

 

"Це все паї моїх батьків у селі. І там городи. Хто хоче помогти сапати - звертайтеся, - коментує Грималюк. 

 

На другому місці серед лендлордів депутат від БПП Володимир Кушнір. Загальна площа землеволодінь депутата понад 4,1 га. Депутат має 10 земельних ділянок у Івано-Франківську, Тисменецькому та Рогатинському районах.

 

"Земля, яку я задекларував, - це паї і присадибна ділянка в Рогатинському районі. На присадибній ділянці в мене там горіховий сад. Ще два гектари землі - це паї, які, наразі, не обробляються, - зазначає Кушнір в коментарі Громадському руху ЧЕСНО.

 

Депутат Харківської міськради від “Солідарності” Станіслав Косінов теж вирощує горіхи. Він засадив горіховими деревами 10 га землі і планує робити на цьому бізнес. Депутат каже, що для того, аби дерева приносили плоди, має пройти 5-7 років. Його франківський колега Кушнір теж тільки починає вирощувати горіхи:

 

"Сад я посадив минулого року. Дерева мають по 30 сантиметрів у висоту тільки. Посадив сад, щоб земля не заростала бур'янами і ще не думав навіть про якийсь бізнес.

 

Депутат від “Самопомочі” Олекандра Федорук володіє землею площею у майже 2,5 га. Це 9 ділянок у різних районах області - це дві земельні ділянки в приміському селі Вовчинець, дві - у селищі Клузів у Тисменецькому районі, дві у селищі Вишків на Долинщині, ще дві на Снятинщині, одна у Богородчанському районі та в Яремче.

 

Моєю сім'єю у 2007 році була придбана ділянка в Яремчі Спочатку на неї були одні плани, але жорстока хвороба обірвала життя мого чоловіка Павла Івановича Федорука, що призвело до кардинальної зміни попередніх планів щодо цієї ділянки та ряду інших проектів. У даний час вказана ділянка використовується для вирощування лікарських рослин. У цьому році вийшла в світ книга під назвою "Код Федорука" присвячена пам'яті мого чоловіка, - коментуєФедорук.

 

Свободівець Петро Гавриш задекларував 5 земельних ділянок. 2 у Старому Лисці Тисменецького району і 3 у селі Микитинці поряд з Франківськом. Загальна площа землі у власності депутата - понад 1,3 га.

 

Закриває рейтинг лендлордів керівник фракції БПП Петро Шкутяк. Він задекларував 5 земельних ділянок в селі Угринів, поряд з Франківськом. Усі 5 належать дочці депутата Устині.

 

"Цю земля я придбав давно. Придбав її в людей, ніхто її мені не виділяв. Так само давно записав її на дочку. На меншій ділянці в мене зараз будується дім. На решті ділянок город, - пояснює Шкутяк.

 

Між BMW і Ланосом. Які авто обирають депутати?

 

Список депутатів – автолюбителів очолює член БПП «Солідарність» Степан Руднянин. У власності родини депутата 4 авто - три легковики і мікроавтобус.

 

"Я дійсно задекларував 4 автомобіля. Бус Mercedes я використовую для роботи - ним користуються працівники на моєму підприємстві. ВАЗ я колись давно віддав у користування по генеральному дорученню. На BMW їжджу я, а Lexus - це автомобіль моєї дружини, - зазначає Руднянин.

 

Сергій Палійчук, також з БПП, задекларував три авто - як і в Руднянина - BMW X5, Volkswagen Toureg та ВАЗ 21144. Жодне авто не зареєстроване на Палійчуку - двома володіє дружина, а третім, ймовірно, мати депутата - Галина Палійчук.

 

Депутат від ВО “Свобода” Роман Харук має у власності три легковики - позашляховик Hundai Tucson та два Dewoo Lanos. Минулого року Харук був єдиним депутатом Івано-Франківської міськради, хто відмовився надати свою декларацію Громадському руху ЧЕСНО.

 

"Один “Ланос” проданий по довіреності вже років як з декілька. А другий продав у 2017 році. Нещодавно вніс зміни в декларацію, - коментує Харук.

 

Депутат від “Батьківщини” Стефан Магас теж задекларував три автомобілі - Audi 100, Volkswagen Passat та Toyota Land Cruiser Prado.

 

"Фактично в моєму володінні є один автомобіль. Два автомобілі були куплені раніше. Першою була Ауді старенька, я її продав, як і всі продавали тоді, по дорученню. Машини у мене нема давно, але вона, нажаль, числиться за мною. Тут така ситуація. Слідуюча машина - Пасат - і тут така сама історія. Вона ще їздить, я знаю, бо їздить в Івано-Франківській області. Продавши Пасата - розжився Тойотою. На ній і зараз їжджу, - прокоментував Магас.

 

Слід зауважити, що продаж авто за генеральною довіреністю в Україні був досить популярним способом ухиляння від сплати податків для багатьох автомобілістів. Суть полягає в тому, що власник авто юридично передає його в користування іншій людині, а по факту - продає за готівку. Таким чином, при заповненні е-декларацій у 2016 та 2017 роках дуже часто в цих деклараціях трапляються авто, продані вже багато років тому за довіреністю депутатами, які оптимізували податки.

 

Свободівець Андрій Строїч їздить на Ford Fiesta, його дружина на Seat Cordoba.

 

"Один автомобіль використовує дружина. Виключно на свої потреби. Один автомобіль використовую я. І інший автомобіль є більше робочий, який я маю у користуванні. Тобто він для перевезення товарів, - коментує Строїч.

 

Слід зауважити, що третій автомобіль, про який говорить депутат - це Mitsubishi Pajero, власником якого є третя особа, Строїч набув право користування авто у 2016 році.

 

Так, я ним вожу товар в “Чумацький шлях” - продуктовий магазин, - зазначає Строїч.

 

“Свободівець” Строїч задекларував дохід у 15 300 грн. Працює на ФОП Строїч Тетяна Кузьмівна. Дружина у 2016 році задекларувала понад 71 тис. грн.

 

Закриває рейтинг автолюбителів Микола Ковальчук з БПП. У депутата четверо дітей і, можливо, саме тому його вибір впав на мікроавтобус VolksWagen Multivan. Окрім цього авто Ковальчук задекларував ще дві вантажівки Mercedes.

 

"Мультиван вже проданий. Буквально тиждень назад. Ще не вніс суттєві зміни до декларації, бо думав, що треба вносити їх наступного року - в декларації за 2017 рік. Але обов’язково внесу, - коментує Ковальчук.

 

 

Автори:

Віталій Світлик, координатор руху ЧЕСНО в Івано-Франківській області

Михайло Джогола, аналітик кампанії “Стеж за грошима” ЧЕСНО

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


27.06.2017 243 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
17.03.2018
Ростислав Ковтун

Перемогу в шоу «Громада на мільйон» виборола прикарпатська громада - Печеніжинська ОТГ. Фіртка поспілкувалася із головою ОТГ та головний ідейником участі в проекті Ігорем Довіраком.

714
16.03.2018

До Вашої уваги підсумки одинадцятого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика. У випуску говоримо про Росію, Надію Савченко та комуністичні традиції в Івано-Франківську.

821
16.03.2018
Олександр Шевченко

Днями на Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України намагались «просунути» питання розподілу дотацій АПК. Так, це саме ті 4 млрд. грн. державних дотацій сільгоспвиробникам...

434
15.03.2018

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф.

224
12.03.2018
Тарас Прохасько

Оскільки кожен простір є простором ще й тому, що має сполучення з іншим простором, має вхід, вихід, дірку, канал, через які відбуваються перетікання просторів...

442
12.03.2018
Дмитро Рясний

Боротьба за шахти Олександра Януковича набирає обертів. На активи претендують люди енергетичного міністра Ігоря Насалика та команда наближеного до президента нардепа Ігоря Кононенка.

701

Останнім часом мені щось часто доводиться блудити між епохами й імперіями. От і цього разу, повертаючись з південно-східної окраїни цісарства - з Карпат, я потрапив на залізничний двірець.

40

Цікаве питання було поставлене Олегом Головенським саме в визначенні духу чи його феноменології. Звісно, простіше розмірковувати в контексті, а от в аспектах постнауки й міждисциплінарних моментах є питання. Якщо б це питання досліджував Кант чи Дельоз -

30

Його не стало, і прогресивний світ ридма заридав. Ще з місяць будуть жалісливі жаби плавати соцмеражами і розбрискувати цитатки про "темну матерію", "темну енергію", "гравітацію", оплакувати віртуальні частинки субтильного Стіві. Порядна, засмартована ін

222

Колись я визначив для себе роль Дельоза саме в створенні концепції «подія—явище», потім звісно, окреслив важливість Цілого з комбінацій малого, форм з деталей, імен та дієслова.. але завжди було бажання все прищепити до умовного єдиного

410
15.03.2018

У деяких містах планети НЛО бачать особливо часто, зокрема в американському Бостоні. Історія спостережень за непізнаним тут налічує кілька століть. І ось недавно ще один випадок - в Бостоні зафільмували відео з НЛО. Американські автомобілісти рухалися по

344
05.03.2018

Дивні літаючі об'єкти з'явилися в небі Америки. Вони випадково потрапили прямо в прямий ефір американського телебачення. Інтернет вибухнув обговореннями про те, що ж це таке було. Загадкові кадри виклали на Youtube. На відео чітко видно, як безліч сяючих

682
02.03.2018

Вчені знайшли мікроби, які впродовж десятиліть перебували у стані глибокого сну. Після опадів мікроорганізми відновили свою активність. Знайдені мікроби були виявлені у найбільш посушливій частині пустелі Атакама, що у Південній Америці, передає видання

513
24.02.2018

Батьки мусять ставитися до своєї дитини як до людини, тобто дати їй відчути, що вона людина.

1308
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

1548 0
05.03.2018

Один відомий священик, передчуваючи близьку смерть і будучи в лікарні, попросив лікаря покликати до нього мера і губернатора.

947
19.03.2018

Мешканець Івано-Франківська придбав в торговому центрі "Метро" рибу з "сюрпризом".

3368
17.03.2018

Сьогодні, 16 березня, в Івано-Франківську у маршрутки №28 відлетіло заднє колесо. У салоні великогабаритного автобуса "МАН" знаходилися пасажири, але, на щастя, ніхто не постраждав, повідомляє кореспондент Фіртки. У маршрутному таксі під час руху задню

1869
16.03.2018

Відома франківчанка, актриса Ірма Вітовська стала “Жінкою України 2018” в галузі “Культура”.

795
16.03.2018

Вчора, 14 березня до Івано-Франківська зі своїм проектом JuniorZ завітав відомий український шоумен Олександр Педан. Про це інформує кореспондент Фіртки. Після всіх офіціозів Олександр Педан відвідав один із відпочинкових закладів міста, де повеселив ві

728