Без футурбацій

 

Про день народження держави в цей час зазвичай прийнято говорити  -  і вже протягом не одного року - щось на кшталт «ще вчиться в школі дитина», «вже втратила дівочу цноту дівка», «вже молода жінка в пошуках серйозного і сильного каваліра  - з заміром до одруження». І іншу сентиментальну словесну урочистість виголошуємо з тостами і без,  поза антропоморфізацією якої ми, українці, не уявляємо себе.

От і знову можна сказати, що наша країна ще молода надто, недосвідчена, невинна і такє-сякє, тому не лаймо її сильно… А ми і її не лаємо, бо вона у нас одна (не враховуючи тітку Канаду, кузену Польщу, подругу Італію), солодка і сакральна. Ми лаємо її нікудишніх дітей, непевних любасів і колишніх рабовласників, та й себесебе штрикаємо голками, що не «пупер-мени- і-вумени».

З колишніми л. зрозуміло – повернення назад немає і не буде, тому що час сильніший за будь-які пристрасті, навіть найпалкіші збочення. А от що робити з цілою купою байстрюків і тих, хто її вкотре одружив на собі з числа «її рідних» ? Радіти з того, що Вона, як об’єкт, переживе своїх негативних суб’єктів, яким вготовано не більше сто двадцяти (за Біблією) – і ось-ось нарешті народить нових-чергових-добрих діточок ?

А якщо не дадуть дожити до справжньої молодості, до справжнього розквіту, хто гарантував ?  А якщо нові діти – ті самі нові-старі виродки, просто з трохи іншими панятками  ? Що тоді ? До чергової мачухи, ближньої чи далекої ? Сестри, тітки…

З наших ойкумен станом на день чинний все виглядає досить хмарно і прохолодно під самий кінець літа.  Справа либонь не у місячно-сонячному затемненні, від якого ми встигли удрати, благо Кравчук і Компанія довго не вовтузилися після поразки гекачіпе – поставте  свічку за його здоров’я, не згадуючи про кравчучки. Справа у клятих кіндерах, які явно хочуть маму пережити і заживо псам скроїти. Їх майбутнє – це лише їхнє теперішнє, і баста.

І нема що і чого казати/писати багацько, бо ти можеш бути вуйком валянком, а можеш високочолим експертом і  чемпіоном з фактчекінгу, світовим кібераналітиком,  батьком нової футурології і, що в нас все ще набагато більше цінується  за все вище перелічене,  циганкою Розою з проспекту Булгакова, а що завтра точно буде у тому майбутньому – enigma для всіх без розборів і польотів людинок.

Буде війна чи не буде війни, буде новий потужний цикл фінансово-економічної кризи чи може буде якийсь масштабний природний катаклізм, вам мільйони скажуть, що буде і мільйони що не буде, десь так само розкажуть і покажуть малюночками, що робити, коли буде і як далі весело жити,  індиферентно до того буде чи не буде -  поки буряки на городі у мене не зійдуть чи поки не завершиться остання серія екранізованої саги про дикунів Джорджа Мартіна, що так згуртувала світ сильніше за доляр і нафту.

Щоб бути як всі (Смартікі), видам свій гноз-прогноз і дам добру пораду. Від Світової війни, браття та сестри,  світ врятує Світова Громадянська війна - єднаймося (як був сказав один закінчений пацифіст); майнити треба не лише біткоїн, а й слоїк з тушонкою, повидлом і молоком (як сказав хакер Профексер 666 в Second Life  під аватарою гобліна) . І головне: знати, пам’ятати, що Незалежність  - не раз у рік, ні, це не банальний факт відбуття, а тривалий процес,  постійне становлення і він лише в міру сакральний через рано чи пізно свою неуникненну скінченність (як кажуть всі, кому не лінь).

Та все-таки віримо, що існують люди, які можуть черпати і передавати інформацію з точного периметра дійсності.

Можливо Гузар, незадовго до того, як піти у вічність, своїми вустами  виголошував  від Святого Духа - спокійно і вдумливо -  у Парламенті: « …Велика справа таки здійсниться». Перевірте запас Святого духа в собі.


23.08.2017 Яв Назар 2248 0
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

637
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1860 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1117 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

541
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6892 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11365 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

321

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1057

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1100

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1096
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

266
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1068
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

835
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

729
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

653
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2937
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4425
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18427
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

296
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

341
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

651
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

756