Батьки з Прикарпаття повертають отримані від держави бебі-бокси

На розрекламовану допомогу від уряду батькам на Прикарпатті довелося чекати понад три місяці. За цей час кількість пакунків, які мали завезти в область, сягла майже трьох тисяч.

"Нам надійшли дещо оновлені пакунки, з удосконаленим вмістом. Зокрема, підгузники в наборі вже двох розмірів і від кращого виробника", — каже Степан Микицей, заступник директора департаменту соцполітики ОДА.

За його словами, аби отримати цей пакунок, батькам необхідно самим звертатися до управлінь соціального захисту за місцем проживання. Здебільшого, працівники управління попередньо телефонують та повідомляють, що пакунок чекає свого власника. Приходити по нього потрібно з паспортом та ідентифікаційним кодом, пише Фіртка з посиланням на газету Експрес.

Читайте також: Матерів з калуського пологового виписують без "бейбі-боксів"

Та подарунку від Гройсмана радіють далеко не всі. Не дивно, адже ті, хто народив ще у вересні (а саме тоді й почала діяти програма), точно не чекав до грудня на ковдру чи пелюшки.

"Думаю, не забиратиму той пакунок, — каже Тетяна Бірч-Петерсен, яка ще 24 вересня в обласному пологовому народила хлопчика. — Мені нічого звідти вже не знадобиться. Одяг вже буде малий (син, очевидно, виріс), підгузники — теж, а такі дрібнички, як термометр і ножиці, я вже давно купила сама".

Інша матуся, калушанка Оксана Мусійчук, у той же день, коли отримала пакунок, більшість речей подарувала. Опублікувала пост у соцмережі з пропозицією віддати речі безплатно.

"Залишила собі одну пачку підгузників, дві — повзунців, шампунь і вологі серветки, — розповідає вона. — Все інше у нас або вже є, або замале".

Нагадаємо, що бебі-бокси або пакунки малюка – це одноразова допомога на кожного новонародженого, ухвалена урядом з метою збільшити народжуваність в Україні.

Це коробка, яка міститиме необхідні для малюка речі (пелюшки, підгузки, чоловічки, ковдри тощо). Такі бокси зможуть отримувати п'ять категорій сімей, які зареєстровані в Івано-Франківську. Зокрема, це для дітей, які народились в сім'ях учасників АТО, коли народилася двійня, трійня, коли в сім'ї є п'ятеро і більше дітей. Крім того такі бокси отримуватимуть молоді сім'ї, де обоє батьків студенти до 21 року.

Видачу бебі-боксів мали розпочати з 1 вересня, але на ділі видавати українкам пакунки почали лише з середини вересня. Наприкінці літа уряд вніс зміни у відповідну постанову: прописали, що бебі-бокси видаватимуть не пізніше 30 днів від народження.


Довідка Фіртки:

У 1939 році фінський уряд почав унікальну традицію. Всім вагітним жінкам видавали коробку з набором найнеобхіднішого на перший час одягу для дитини, постільною білизною та іграшками, а сама коробка використовувалась як дитяче ліжечко. Сенс всього цього - дати дітям однакові стартові позиції в житті незалежно від статусу їх батьків.


Читайте також:

Франківська матуся показала, як виглядає бебі-бокс від мерії (відео)


20.12.2018 5025
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1324
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4539
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1130
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1259
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1705
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2698 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

173

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

330

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1217

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1336
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1360
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26862 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1045
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

301
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7954
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3316
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1565
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1080
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

464 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

668
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

712
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4691