агенція новин

Баскетбольний «Донецьк» виходить до фіналу, а "Говерла" побореться за бронзу

«Донецьк» вийшов до фіналу чемпіонату Суперліги, здобувши перемогу у третьому поспіль матчі 1/2 фіналу з «Говерлою». Попередні дві гри відбулися в Донецьку. Звітна третя - в Івано-Франківську.

Рахунок гри 58-62 (9-12, 23-17, 10-18, 16-15) на користь команди Саші Обрадовіча. Загалом «тигри» виграли серію із рахунком 3-0 (226-194 за підсумками трьох матчів).

«Говерла»: Свонсон – 20 очок + 7 підбирань, Шаппел – 11 очок + 8 підбирань + 3 передачі, Зіммерман – 11 очок + 3 передачі.

«Донецьк»: Цвєткович – 10 очок + 5 підбирань, Васільєвіч – 10 очок + 3 підбирання, Хукіч – 9 очок + 8 підбирань. У дебюті третього матчу півфінальної серії команди обмінялися результативними проходами у виконанні Цвєтковича та Шаппела, – повідомляє прес-служба БК «Говерла». Втім, після цього темп гри суттєво впав, і протягом наступних п’яти ігрових хвилин суперники відзначилися лише дев’ятьма очками на двох (7:6).

Кінцівка ж періоду була за гостями, які зусиллями Васільєвіча, Кравцова й Едвардса довели свою перевагу – 12:9. Друга 10-хвилинка розпочалася з точного проходу Данте Свонсона, який забив через самого В’ячеслава Кравцова. Згодом у подібному стилі відзначився й Деррік Зіммерман, після чого відбувся тайм-аут від Саші Обрадовіча, адже рахунок був вже на корить «Говерли» – 13:12. Проте перерва не врятувала «тигрів» від стрімкого ривка господарів. Невтомні Зіммерман і Свонсон мало не самотужки настріляли 11:2 (загальний рахунок став 24:17 на користь «ведмедів»). Заключні п’ять хвилин першої половини минули на зустрічних курсах за незначної переваги «говерлян», які й вирушили на велику перерву в ролі лідерів – 32:29.

Друга половина розпочалася зі стрімкого ривка «Говерли» – 6:0, в якому пролетіли три проходи від Зіммермана, Свонсона і Герасимчука. Господарі знову набрали хід, який, щоправда, перервав тайм-аут від «Донецька», що виявився своєчасним. Після нього «тигри» встановили домінування на паркеті, адже були влучними в шести атаках поспіль, до яких додали чотири влучних кидки зі штрафних. Таким чином, донеччани здійснили болючий для господарів ривок 18:2, завдяки чому не лише вийшли вперед, але й відірвалися від опонентів 47:42, зробивши дуже вагому заявку на вихід до фіналу. Втім, «Говерла» не здалася й зусиллями нестримного Данте Свонсона поступово підібралася до «тигрів» на відстань усього двох пунктів (50:52).

Проте господарів суттєво підводила реалізація дальніх кидків (0/9), чим уміло скористалися гості, здійснивши кілька швидких відривів.

Не допоміг «ведмедям» і технічний фол Едвардаса, після якого його опонент Ерік Колмен влучив тільки один штрафний, а в атаці сталася втрата м’яча. Натомість «Донецьк» збільшив перевагу, відірвавшись від суперника під час заключної хвилини на «плюс 7» – 58:51.

Своєю чергою, тактика фолів «Говерлі» суттєвих дивідендів не принесла, й підопічні Євгена Мурзіна склали повноваження півфіналіста – 58:62, пропустивши вперед «Донецьк», який виграв серію 0:3.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня