"Бархатний сезон". В які країни дійсно варто летіти восени

 

/data/blog/114435/df111c0781e5e1cda359c6029c06b381.jpg

 

Як спланувати відпустку восени, щоб не потрапити під проливні дощіі? Наскільки Греція, Кіпр, Чорногорія і Болгарія дійсно підходять для відпочинку в оксамитовий сезон, розповідають місцеві мешканці цих країн.



Греція
бархатний сезон в греції

— Я живу на півночі Греції в місті Флоріна, — розповідає Тамара. — У цьому році ми вже їздили з чоловіком на Корфу і на Халкідікі. Було дуже жарко, навіть занадто жарко. Влітку клімат переноситься дуже важко, особливо якщо враховувати, що виросла я в "холодній" країні. Зараз в Греції сезон в самому розпалі: відпочивають не тільки приїжджі туристи, а й місцеві грецькі сім'ї зі своїми дітьми, батьками. Цей момент обов'язково потрібно враховувати. Ціни на готелі позамежні, все заброньовано, вільних лежаків на пляжі зовсім не залишається. Наша сім'я, намучавшись з відпусткою у червні і липні, вирішила більше не ризикувати і відправитися на море у вересні, коли всі греки працюють, діти вже ходять в школу, відповідно, ціни на готелі адекватні, місць — величезна кількість, і погода спокійна і приємна. Так що всім тим, хто переживає, що не встиг з'їздити відпочити влітку, раджу не сумувати, адже в наших краях відпочивати краще восени.



"В Греції радимо острів Крит. В першу чергу через його географічного положення — це один з найбільш південних грецьких островів, де сезон триває до середини жовтня. До двадцятих чисел вересня також буде тепло і комфортно на популярному острові Родос, але вибирайте його східну частину, що омивається Середземним морем"

Кіпр
бархатний сезон кріт

— Влітку температурні стовпчики б'ють всі рекорди і спека досягає такої межі, що кондиціонери стають єдиним порятунком, адже навіть море вже не освіжає, — розповідає місцева жителька Віолетта. — Деякі туристи, на подив місцевому населенню, з легкістю переносять такі умови, але щоб вдосталь насолодитися островом, я б рекомендувала оксамитовий сезон, який триває з вересня по жовтень. Адже під час відпустки хочеться побачити якомога більше всього нового, зануритися в місцеву культуру і традиції, оцінити гостинність мешканців та особливості національної кухні Кіпру, пройтися по історичним місцям і, звичайно, зазнати нічне життя острова. Найбільший потік туристів, безумовно, в літній період, багато в чому це пов'язано з тим, що люди приїжджають з сім'ями та дітьми, а з вересня всі повертаються в школи/університети і до звичного життя. Це ще одна причина, чому Кіпр варто відвідати саме восени. Ну і нарешті, після літа починають діяти "знижки", так звані promotions, і якщо ними правильно користуватися, то можна заощадити на поїздці в цілому. Наприклад, суттєво знижуються ціни на житло.



"Кіпр — острів, який також знаходиться в південній частині Середземного моря, тому до нього застосовні ті ж рекомендації, як і до грецького острова Кріт. Айа-Напа, Проторас, Ларнака і інші курорти чекають вас до середини жовтня з теплим Середземним морем. Взагалі Кіпр давно став цілорічним курортом, багато хто любить приїжджати сюди взимку, жити в хороших готелях 4-5*, подорожувати по острову, насолоджуватися сонцем і комфортними +17 в грудні"

Болгарія
бархатний сезон болгарія

А ось жителі Болгарії не радять планувати відпустку в цю країну восени.

— Влітку у нас, звичайно, краще, а поїздка у вересні-жовтні — це гроші на вітер, — каже Олена, яка живе у Пловдиві. — Восени холодно вже на морі, починаються постійні дощі. Нехай влітку і туристів більше, але так, напевно, навіть веселіше. У нас офіційно сезон закінчується 1 вересня, але туристи зазвичай до 15 вересня є. Ціни в несезон істотно нижче, але там і погода мінлива і непередбачувана. Влітку дощів практично немає, а ось восени вони починаються. У жовтні вже взагалі купатися неможливо. Якщо мета відпочинку — подивитися на визначні пам'ятки, то тільки в цьому випадку раджу їхати.



"Болгарія — сусідня північна країна Греції та Кіпру, тому найкомфортніший час для поїздок з теплим морем і вечорами — до середини вересня. Болгарія омивається Чорним морем, та й клімат дуже схожий на клімат російського півдня. Температура повітря тут знижується швидше, дні стають коротшими, тому прихід осені відчувається раніше, ніж на півдні Європи"

Чорногорія
бархатний сезон чорногрія

— Туристів тут не так багато, як, наприклад, в Будві, Которі або Херцег-Нові, які відрізняються особливою популярністю серед відпочиваючих. Однак саме найменшою кількістю туристів він мені і подобається. Влітку, якщо вийти на набережну вдень, складно знайти вільне місце на пляжі (але це можливо, на відміну від великих міст), а ввечері доводиться "продиратись" серед гуляючих по набережній людей, — розповідає Елла, мешканка невеликого портового міста Бар. — У вересні або жовтні туристів стає набагато менше, що полегшує такі прогулянки. Час спеки проходить, але у вересні вода ще тепла, так що відпочиваючі, особливо "наші", спокійно купаються. Місцеві вже не дивуються, коли бачать людину, що купається навіть в листопаді, хоча в цей час починається дощовий період. Я вважаю, що вересень і жовтень — найкращий час для відпочинку в Чорногорії. Влітку, наприклад, складно вийти з дому з 11 ранку до 5-6 вечора через страшну спеку. Це робить неможливим походи в гори та огляд численних старих фортець Чорногорії. Восени ж ці походи стають головною розвагою туристів.



"Чорногорія з красивим Адріатичним морем теж відрізняється більш північним розташуванням, відповідно, більш прохолодним кліматом. Купання — приблизно до кінця вересня. Хоча, звичайно, наші люди і до кінця жовтня купаються".


Сподіваємось, що Вам буде доречна інформація з цієї статті.
Якщо Ви плануєте свою відпустку завчасно, то Вам також буде корисно ознайомитись з вартістю проживання в готелях тієї країни де Ви зібрались відпочити.

 

24 інфо


26.08.2016 2598 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1114
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2472
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2084
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2131
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6449 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2417 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

291

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1116

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1141

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1357
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

237
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

561
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2026
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26475
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

523
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10427 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7969
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

506
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

369
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

519
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

593
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1540