Архітектор Віктор Зотов запропонував знести у Франківську хоч одне архітектурне рагульство

 

 

В «Urban Space 100» відбулася відкрита лекція відомого українського архітектора Віктора Зотова про урбаністику в місті.

 

Послухати киянина прийшло чимало молодих архітекторів, дизайнерів та просто активних людей, кому цікава тема урбаністики. Серед присутніх був і головний архітектор міста Володимир Гайдар.

 

Головними тезами майже двогодинна лекції від Віктора Зотова були – справжність, простота та відкритість, які повинні бути у міському середовищі, пише "Репортер".

 

«Сходи, паркани, реклама – це зло, – говорить Зотов. – Має бути відкритий доступ, простір».

 

Архітектор показав наслайдах кілька прикладів відкритих і доступних просторі в інших країнах, наприклад, площі в Сан-Марко, Барселоні.

 

«Тут нічого не набудовано, рівна площа, лише люди, голуби, ну і ще, можливо, переносні парасольки. Все, – коментує Зотов. – Там цінують простір. Найцінніша властивість площі тоді, коли вона наповнюється людьми. У Києві на Хрещатику – фонтани, які займають 30 % території, стінки, ялинки, палки, розкладки, машини. Людям там нема, що робити. Місто – це простір між людьми. Так ще Аристотель казав».

 

За словами архітектора дуже класне починання в «Теплого міста» – зробити в Івано-Франківську ще кілька пішохідних вулиць, зокрема вулицю Вірменську та Грюнвальдську.

 

«Я впевнений, що вийде, – говорить Віктор Зотов. – Але важливо включити транспортників, які би сказали, що в місті можна, а що ні. Франківськ точно попереду в Україні щодо цього. В Києві я не знаю жодної пішохідної вулиці. Про їх створення навіть не говорять. П’ять років тому я заговорив про це, ідею сприйняли, як ідіотизм. В столиці 3 млн. населення, а тут 200 тисяч. Потім раз Майдан і рік ніхто не їздить. Зробили опитування, виявилося, що деякі водії оцінили покращення транспортного руху. Пішохідні вулиці – дуже важливо».

 

Також за словами архітектора важливе вміння цінувати справжнє.

 

«Я вперше в Івано-Франківську і тут є відчуття Європи, – говорить Зотов. – Від Києва до Франківська, так само, як від Франківська до Амстердама. Тут є європейськість і купа автентики – оцього справжнього».

 

Що не сподобалося у місті? Показуючи на засклений будинок навпроти Білого дому, каже, рагульство в архітектурі – це випробування, яке нам треба пройти. Мовляв, як буде воля більшості, такого може не бути.

 

«Я надіюся, що саме звідси підуть якісь зміни, – каже на завершення лекції Віктор Зотов. – У мене до вас буде прохання знести щось, що буде прикладом для всієї України».

 

Довідка: Віктор Зотов – засновник архітектурного бюро «ZOTOV&CO», яке спеціалізується на сучасній архітектурі та урбаністиці, орієнтуючись перш за все на європейську архітектуру.

Він є засновником і куратором міжнародного архітектурного фестивалю «CANactions».

Віднедавна Зотов один з членів журі міжнародного архітектурного конкурсу «Child-friendly public space», який проводиться для Івано-Франківська.


17.04.2015 426 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1664
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2979
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

474

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

589

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1447

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

550
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

786
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

176
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

744
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

992 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830