агенція новин

Арабська весна закінчиться ісламською зимою

 

 

 

Командир тилового управління Армії оборони Ізраїлю генерал-майор Еяль Ейзенберг заявив, що ймовірність великої війни на Близькому Сході наростає все швидше. За словами генерала, такий конфлікт, швидше за все, буде вестися із застосуванням зброї масового ураження.

 

Ейзенберг попередив, що “Арабська весна” (низка демократичних революцій в арабських країнах) загрожує обернутися “радикальною ісламською зимою ”. Ця закономірність взагалі є історично неминучою й механізм цієї радикалізації суспільства чітко визначений, з тим лише корегуванням, що демократизація в арабському світі супроводжується так само зростом ісламізму й експансіоністських настроїв.

 

Генерал, відповідальний за безпеку мирного населення Ізраїлю, також відзначив, що радикальні палестинські угруповання вже перейшли на нові види озброєння: від їхніх ракет вже доводиться ховатися не під одношаровим, а під двошаровим дахом.

 

Тим часом міністерство оборони Ізраїлю песимізму Ейзенберга не поділяє й намагається заспокоїти населення: глава військово-політичного департаменту оборонного відомства Амос Гілад заявив, що “небезпеки повномасштабної війни поки немає, такий сценарій не розглядається ”. І це ймовірно стане великою стратегічною помилкою Ізраїльського уряду, що усе більшою мірою потрапляє в блокаду - колишні союзники єврейської держави в особі ЄС і США стурбовані власними проблемами й самі все частіше виступають із осудом Ізраїлю.

 

Тим часом демократичні революції в арабському світі з усією очевидністю обертаються посиленням позицій ісламістських угруповань, які найближчим часом будуть приходити там до влади. Навіть Башар Осад, що зберігає свою відносно світську владу, у випадку повномасштабної війни арабського світу з Ізраїлем швидше за все приєднається до своїх одновірців, щоб відволікти власне населення від війни з урядом.

 

Контури нової війни чітко простежуються в умовах стрімкого погіршення відносин між Ізраїлем і Туреччиною, викликаного відмовою Єрусалима вибачитися за вбивство дев'яти турків в 2010 році під час інциденту з “Флотилією свободи”.

 

Анкара різко понизила статус дипломатичних відносин з Ізраїлем, а також оголосила про готовність надати бойову охорону судам, які будуть направлятися в сектор Газа, що вже дає багату їжу для моделювання ситуації - чергова “Флотилія свободи” з ісламістськими бойовиками відправляється до берегів Газа.

 

Одночасно із цим Палестина вимагає свого визнання як незалежна держава й ісламський світ її в цьому підтримує. Ізраїль не може собі дозволити зняти блокаду із Сектора Газа, тому що тоді можна буде очікувати експонентного росту терористичних атак, на які ЦАХАЛ відповість новим уведенням військ на палестинські території й/або атакою “Флотилії свободи” з турецьким військовим супроводом. Війна в такому контексті буде неминучою й до неї приєднається новий, ісламізований Єгипет і Іран, чиє керівництво давно обіцяє знищити Ізраїль.

 

На тлі розігрування цього сценарію досить примітним виглядають недавні військові чистки в Турецькій армії, в якій були усунуті світські, антиісламські сили. Напередодні війни з Ізраїлем це радикальне зачищення збройних сил Туреччини від спадщини Ататюрка вкрай необхідне, щоб переорієнтувати геополітику держави.

 

Як член НАТО Туреччина в цих умовах гарантує принаймні невтручання у військовий конфлікт, що готується, Північно-Атлантичного Альянсу. Побоювання ізраїльського генерала нової великої війни зовсім не необґрунтовані, до цього є маса передумов. Інтерес Турецького керівництва тут так само простежується, адже абсолютна більшість ісламського населення ненавидить Ізраїль і буде боготворити лідера, що піде на нього війною.

 

Одним словом світ підходить до порогу одного із самих масштабних і кривавих уроків про те, що демократичні революції зовсім не гарантують миру й процвітання, а народовладдя, це не така вже і чудова штука в руках дикунів, убогості й варварів.

 

http://hhand.livejournal.com/88367.html#cutid1

переклад Братства

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.09.2011 612 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

10.04.2020

Сьогодні стало страшно не тільки хворіти, але й помирати. І правило, що потрібно боятися живих, а не мертвих — більше не діє. Тому, як би важко не було, але говорити про смерть сьогодні маємо потребу.

1051
07.04.2020
Мар’яна Гутич

Уряд Канади й надалі закликає її жителів максимально залишатись вдома і виходити на вулицю лише у випадку крайньої потреби.

738
06.04.2020
Юлія Канюс

Попри карантин, політичні партії у Франківську вже готуються до місцевих виборів. 

979
03.04.2020

Серед мешканців багато людей, котрі хотіли б придбати житло одразу, чи оформити в розтермінування для покращення житлових умов тощо.

2501
02.04.2020
Олена Британська

Розповідаємо, як змінилось їхнє життя з введенням обмежень, чи почуваються захищеними та чи не з'явились думки про повернення назад.

1676
31.03.2020

Ігри з м'ячем, орігамі, прибирання в лісі та навіть випікання хлібу разом - ось чим займаються батьки із дітьми на карантині. І це ще навіть не весь список.

886 1

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

290

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

1363 1

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

1122

Зараз багато розмов про індексацію і перерахунки пенсій, що мали відбутись станом на 1 березня 2020 року і не здійснюються, не зважаючи на обіцянки...

1178 2
25.03.2020

Астероїд наблизиться до нашої планети на мінімальну відстань 29 квітня.

1229 1
22.03.2020

Відомий авторитетний астролог зробив астрологічний аналіз того процесу, що відбувається у світі і припустив чотири варіанти розвитку подій.

16686
12.03.2020

Вчені з європейської обсерваторії ESO виявили в сузір'ї Риб гарячу гігантську екзопланету, де йдуть дощі з крапель розплавленого заліза.

1547
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

157
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

149
15.03.2020

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

1462
10.04.2020

Порядні ґазди та ґаздині починають посівний сезон: садять картоплю, висівають овочі та зелень.

85
09.04.2020

Карантин карантином, а до крамниці іноді ходити треба.

133
31.03.2020

В Івано-Франківську на час карантину заборонять розпалювати багаття і розпивати спиртні напої на природі.

5079
30.03.2020

Стало відомо, в яких районах Івано-Франківщини є хворі на коронавірус. Найбільше їх — в обласному центрі.

10882