Андрій Піонтковський: Кремль подає сигнали відчаю. Це бункер 1945 року

 

/data/blog/84884/db2928c96669b9c25269f8b90e6a576c.jpg

 

Криза російської економіки переполошила Кремль, а набір клоунських трюків керівництва РФ перестав веселити зубожілих російських громадян.

 

Гроші на залатування російських дір може дати лише Захід. Але так виглядає, що лише після закінчення президентства Путіна. Тож настрої у Білокам’яній – нерайдужні.

 

Про це у програмі "Студія Захід з Антоном Борковським" на Еспресо.TV розповів російський політолог і громадський діяч Андрій Піонтковський.

 

Навколо Кремля відбуваються якісь дивні тектонічні рухи - до нас долітають тільки бризки інформаційного шампанського. Головний пахан то занурюється в батискафі, то виринає з амфорами, і ми бачимо, що трюки повторюються. На дно морське він вже опускався, можливо, зараз він знову прокотиться на стерху. Ми бачимо ці дивні речі, і це вже навіть не смішно.

Це явне відображення як паніки і розгубленості, що панують в Кремлі, і дійсно розбірок, що почалися у вищих ешелонах влади. Пригадується класична формула Черчілля про радянську політику - це сутичка бульдогів під килимом, з-під якого на ваш погляд вилітають бризки шампанського, а за Черчиллем - шматки бульдогів, які не досягнули успіху в цій сутичці. Ви повторюєте тези моєї сьогоднішньої статті.

Яку я, на жаль, не встиг прочитати.

Яку ви навряд чи читали, бо вона щойно з'явилася, я пишу про панічні настрої в Кремлі. І річ у тому, що це не наші з вами здогади чи роздуми. Я спираюся на дуже поінформовану людину, я аналізую виступ директора і головного редактора "Ехо Москви" Олексія Венедиктова, людини дуже близької до Кремля, у якої є така маленька зворушлива слабкість - він дуже любить хизуватися цієї близькістю, інформованістю, посвяченістю і при цьому вибовкує багато цікавих деталей. І, як показує досвід, цілком адекватно описує атмосферу, що там панує. Він сказав, що зараз змагаються між собою вежі та башточки Кремля. Але вони вже змагаються не за вплив на пахана, вони змагаються за привілей першими зіскочити, при цьому не отримавши звинувачення в зраді і кулю в потилицю. Ну, все це ми бачили в культовому фільмі "17 миттєвостей весни" - бункер Гітлера в 1945 році. Конкретний приклад - поведінка Пєскова. Виявляється, вся хвиля викриттів Пєскова про його дику оргію споживацтва з годинником за півмільйона доларів, інспірується ним самим. У надії, що він буде звільнений зі своєї посади за статеву розбещеність і відправлений зі своєю Навкою абикуди в Сардинію або Сицилію. Що цікаво, в венедіктовскому інтерв'ю, що, схоже, і сам Олексій Олексійович вже включився в цю боротьбу. Він раптом визнав за необхідне дуже докладно розповісти, що перед анексією Криму в Кремлі проводили нараду, і буквально всі присутні - дипломати, військові, економісти та розвідники, - висловлювали певні побоювання і сумніви щодо цієї акції, але, мовляв, Путін до них не прислухався і нав'язав своє рішення.

Неохоче згадується фільм "Убити дракона" за мотивами твору Євгена Шварца - там в кінці залишається бургомістр, дракона підрубали, летять голови, всі починають перекидати провину і одночасно косити під божевільних.

Ця паніка, істерика і судорожні рухи обумовлені відсутністю стратегії у різних фігур в оточенні Путіна. При чому губернатори вже готові вийти на балкон і вигукнути, як в іншому відомому творі: "Як вільно дихається у вільному Арканарі". Я вважаю, що саме такі події нас очікують найближчим часом.

Якщо щури біжать з корабля, то що буде з головним щуром?

Головний щур, як відомо, дуже любить розповідати дитячу історію про те, що щура можна заганяти в кут. Як він десь там на сходовому майданчику загнав щура в кут і він на нього кинулася. Я не знаю, це так, про всяк випадок нам розповідають, або ж якась божевільна акція з його боку теж не виключена. Але, дивіться, адже щодня російська пропаганда зараз звинувачує Україну в якійсь підготовці найбільшої військової операції. А чи не готує Москва якусь відчайдушну спробу Гляйвіця?! Москва розуміє, що за військову ескалацію вона отримає дуже серйозні економічні та політичні відповіді і постачання зброї в Україну з боку Заходу. Але, можливо, у Кремлі хочуть зобразити щось, що б дозволило їм сказати, мовляв, це Україна пішла на військову конфронтацію. Хоча це і важко зробити.

Насправді це не так важко зробити, як здається, тому що люди, які працюють на Кремль, в Україні почуваються спокійно й дихається їм не гірше, ніж в Нарофомінску.

Провокація може мати якесь тактичне значення, але стратегічно Путін програв. Ніяка військова ескалація не рятує, тому що він програв за трьома найважливішими фундаментальними причинами. По-перше, опір українського суспільства і повне відторгнення ідеї російського світу, насамперед, росіянами, що живуть в Україні. По-друге, він недооцінив реакцію Заходу - дуже серйозну він помилку зробив з цим своїм ядерним шантажем. Саме вона з боку Заходу викликала таку серйозну контргру. Захід зрозумів, що якщо його не зупинити в Україні, їм доведеться з цим божевільним зіткнуться в Прибалтиці, де Заходу вже не відговоритися формулами, що "Україна не член НАТО і тому ми не зобов'язані надавати їй військову допомогу". Принципово вирішено розібратися з цією загрозою тут! Адже розрахунок Путіна - це був розрахунок шпани з пітерської підворіття, мовляв, я покажу який у мене ножик і ці ось інтелігентні хлопчики розбіжаться.

Ви зверніть увагу, слова «русский мир», «Новороссия» - вони ж повністю зникли з політичної словника. Російська пропаганда напоролася на те, що вона весь час повторювала. Вони ж говорили в ейфорії рік тому: "Ми ж не з Україною воюємо, хто така Україна, ми воюємо на території України із Заходом і насамперед з США". Ну що ж - будь ласка, отримуйте! І найголовніший прорахунок - це надбання умів Росії. Короткочасний пропагандистський ефект і ейфорію від приєднання Криму, як тоді ще здавалося без єдиного пострілу (хоча постріли були), він сплутав з бажанням росіян йти битися за його божевільний російський світ. Але навіть офіційні опитування показують, що ідея війни з Україною повністю відштовхується російським громадським світом.

Путін мені нагадує персонажа казки Олександра Сергійовича Пушкіна про бабу й корито. Він настільки сильно піднімав ставки, що, врешті-решт, побажавши стати володаркою морською, знову опинився біля розбитого геополітичного корита, або ж біля геополітичного, вибачте, сортиру. У той же час ми бачимо, що Мінськ-2 логічно себе вичерпав, і все більше голосів про те, що потрібен або Мінськ-3, або розширення ж "нормандської" четвірки з включенням Європейського союзу як окремої сторони конфлікту.

Мінська угода була мертвонароджена від самого початку. Її єдиний позитив, але це серйозний позитив, - припинення вогню і лінія розмежування. А все інше - з області ненаукової фантастики. Москва там взяла на себе два серйозних зобов'язання, які ніколи не буде виконувати добровільно. Це виведення іноземних військ, як вона їх буде виводити, якщо вона заперечує їх присутність. І передача контролю над кордоном українській стороні. З іншого боку Москва намагається інтерпретувати деякі такі смутні формулювання Мінської угоди, щоб вирішити своє поточне завдання після провалу в Новоросії: вони вирішили блокувати європейський шлях розвитку України іншим способом. Всунути бандитську Лугандонію в українське політичне поле, зробити всяких Моторол і Шаманів політичними діячами України та ще змусити Київ утримувати все це, посилаючись на Мінські угоди. Тобто спокусити Україну уявною ілюзією територіальної цілісності. Але, наскільки я бачу, українське керівництво цю нехитру затію зрозуміло і нічого у них не вийде. Так що зараз він виявляється у того самого судна, про який Ви сказали. Російські політологи говорили американським колегам буквально наступне, "нам зґвалтувати Україну важливіше, ніж вам її захистити". Мовляв, ми завжди будемо підвищувати ставки і на якомусь етапі ви моргнете, здригнетеся і відступите, так що навіть не намагайтеся нам протистояти. Ну, з'ясувалося, що відступає зараз Москва.

А навіщо Путін зараз спрямувався засідати в ООН? З іншого боку це подається як візит Путіна до США?

Ну, розумієте, Лавров дійшов до повного маразму. Це ж викликає тільки сміх. Він сказав, що ось нам постійно надходять від Америки, від США сигнали про бажання продовжувати контакти. Якщо Обама дуже попросить, я практично дослівно цитую, то Володимир Володимирович конструктивно розгляне цю пропозицію. Через півгодини з Вашингтона було офіційно заявлено, що ніяких планів зустрічі Путіна з Обамою немає, і не розглядалося. Це вже жест відчаю. Це бункер 1945 року.

А Борман шукає доріжку на Захід, яка допомогла б йому відсидітися від нового Нюрнберзького трибуналу чи іншої Гааги.

Ця кампанія йде зі знаменитої статті кремлівського політолога Лук'янова. Putin Wants Peaceful Coexistence With the West (Путін хоче мирного співіснування із Заходом). Ну як би від імені Путіна, а насправді від себе, вони, як і Венедиктов, повторюють, що це Путін винен, що Путін наполіг на анексії Криму, а ми дуже конструктивні мистецтвознавці, ми за чашкою кави читаємо Financial Times і готові працювати із Заходом.


24.08.2015 817 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

821
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

632
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3044
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2472
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2452

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

59

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

625

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

610

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1473
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

220
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

579
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

434
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

224
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

305
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26941
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

761
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19594
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

327
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

654
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1095 1